WRC

Toyota tiimipealik Latvala: soovin Lappit oma meeskonda 

Eigo Kaljurand, 3. oktoober 2021 21:34

2020. aastal istus Esapekka Lappi M-Spordi värvides Fordis, tänavu jäi ta töötuks. Kas uuel hooajal näeme soomlast Toyota roolis?

Foto: Mari Luud

Toyota rallimeeskonna pealik Jari-Matti Latvala kinnitas, et soovib järgmisel hooajal näha Esapekka Lappit oma tiimis.

Pühapäeval lõppenud Soome MM-rallil naasis Lappi kümne kuu pikkuse pausi järel WRC-auto rooli. Eravärvides Toyota Yarist roolinud 30aastane soomlane näitas oma kiirust, kui lõpetas ralli neljandal kohal. 

Valitsev maailmameister Sebastien Ogier osaleb tuleval hooajal vaid valitud rallidel, mistap tekib Toyota meeskonnas vaba sõitjakoht. Juba varem liikusid jutud, et vakantsele kohale on soosik Lappi. Tiimi pealik Jari-Matti Latvala tõdes, et kaasmaalase esitus jättis talle sügava mulje. 

Samal teemal

„Esapekka tegi väga kõva ralli. Sihtisime kohta esiviisikus ja ta tuli neljandaks. Olen veendunud, et ta on kiire,“ vahendas rallit.fi Latvala sõnu.

Kummalisel kombel pole Toyota meeskond ametlikult 2022. aasta sõitjaid välja kuulutanud. Siiski näib üsna kindel, et tiimi ridades jätkavad britt Elfyn Evans, soomlane Kalle Rovanperä ja neljandat masinat roolib Takamoto Katsuta.

Kuna Sebastien Ogier osaleb vaid valitud rallidel, siis vajab meeskond pilooti, kes sõidaks etappidel, kus prantslane ei soovi võistelda. „Ma näen olukorda nii, et Esapekka oleks meile hea piloot. Soovitan teda Jaapani peakontorile, kuid lõplik valik sõitjate osas tehakse Jaapanis,“ rõhutas Latvala, kellel enda soosikus kahtlust pole. „Võin kinnitada, et mina soovitan Esapekkat. Ma olen tema Soomes näidatud sooritusega rahul. See oli märk sellest, et ta on parim variant Ogier’ kaaslaseks.“

Ehkki Toyota pole ametlikult sõitjaid nimetanud, siis selgus peaks tulema juba lähiajal. „Luban, et teatame oktoobri jooksul, kes on uuel hooajal meie piloodid,“ lisas Latvala.

Samal teemal

03.10.2021
Eigo Kaljurand | Soome MM-ralli võitjad ja kaotajad
03.10.2021
RALLIBLOGI | TIITLIŠANSS KUSTUS: Soomes läks nii, nagu Tänak kartis