Korvpall

VAKTSINEERIDA VÕI MITTE? NBA superstaar ei saa reeglite tõttu koduklubi trennides osaleda  

Rasmus Voolaid, 6. oktoober 2021 09:09

VÄHEMALT POOLED MÄNGUD JÄÄVAD VAHELE? NBA põhihooaeg koosneb 82 kohtumisest ja neist pooled toimuvad koduplatsil.

Foto: Adam Hunger / AP / Scanpix

New Yorki linn nõuab jätkuvalt siseruumis toimuvatel spordiüritustel osalejatelt üht vaktsiinisüsti. On avalik saladus, et Brooklyn Netsi superstaar Kyrie Irving on vaktsiinivastane ja seega ei saanud ta liituda Netsi treeninglaagriga.

Netsi hooajaeelse treeninglaagri esimene nädal toimus San Diegos, kus sai teiste vahel palli põrgatada ka aastas 34 miljonit dollarit teeniv mängujuht. Eile naasti aga oma kodulinna New Yorki, kus kehtivad karmimad reeglid ja enam seitse korda NBA tähtede mängul osalenud Irving trennidest osa ei võtnud.

„Toetame teda,“ kinnitas The Athleticu vahendusel meeskonna peatreener Steve Nash. „Ajad muutuvad - kui tekib lahendus, siis oleme tema jaoks olemas.“

Kui Irvingult hooaja eel küsiti, et kas ta saab tänavu kodumängudest osa võtta, kõlas tema vastus järgnevalt: „Kyrie-maailma kohta ringleb palju küsimusi ja ma tahaksin need asjad hoida endale. Täna ma ei saa sellest üritusest osa võtta, aga ma ei sea oma tulevikule piire.“

New Yorki linnapea Bill de Blasio on aga garanteerinud, et eriluba kossumaailma superstaar ei saa. „Meil on reegel, mida tuleb täita ja vahet pole, kas sa oled kuulus või mitte. Ma olen küll Kyrie fänn, aga soovitan tal end vaktsineerida. Sinu fännid tahavad sind näha ja me kõik tahame sind tagasi,“ rääkis ta eelmisel nädalal CNN-ile.

Nets on pidanud juba ka oma esimese hooajaeelse kontrollkohtumise, kui Los Angeleses kohalikust Lakersist ülikindlalt 123 : 97 jagu saadi. Sellest mängust ei võtnud lisaks Irvingule osa ka teised superstaarid eesotsas Kevin Duranti ja James Hardeniga.

Andrew Wiggins on end siiski vaktsineerida lubanud.

Foto: Mark J. Terrill / AP / Scanpix

Üks suur nimi on end vahepeal vaktsineerida lubanud

Golden State Warriorsi ääremängija Andrew Wiggins, kes veel nädalapäevad tagasi samuti vaktsineerimata oli, on end nüüdseks süstida lubanud. Ka tema poleks tohtinud vastasel juhul enda meeskonna kodumängudest osa võtta. Mõne päeva eest kinnitas aga meeskonna peatreener Steve Kerr, et 2014. aasta NBA drafti esimese valikuga enam muret ei ole.

Nimekamatest mängijatest on vaktsineerimata Washington Wizardsi tagamees Bradley Beal, kes võttis selle kohta pressiüritusel ka sõna. „Mul on vaktsineeritud inimestele küsimus: miks te ikka nakatute? Kui see meid nii kõvasti kaitsma peaks, siis on naljakas, et see vähendab ainult tõenäosust sattuda haiglasse. See ei kaitse nakatumise eest.“

NBA hooaeg läheb käima 19. oktoobril ja hooaja avamängus kohtub Brooklyn Nets valitseva NBA meistri Milwaukee Bucksiga.

Samal teemal

29.08.2021
NBA teeb vaktsineerimata mängijate elu põrguks