Silas Melson tabas koos lõpusireeniga kaugviske, kuid mees lasi palli käest lahti liiga hilja ja Kalev/Cramo leppis napi kaotusega.

6. oktoober 2021, 23:39

VALUS! Kalev/Cramo alustas meistrite liiga hooaega dramaatilise kaotusega

Tallinna Kalev/Cramo kaotas korvpalli meistrite liiga F-alagrupi avamängus 73 : 75 Prantsusmaa tippklubile Strasbourg. Sealjuures sopsas tallinlaste leegionär Silas Melson koos lõpusireeniga kaugviske, kuid olukorra videost üle vaadanud kohtunikud leidsid, et mees lasi palli käest lahti murdosa sekund peale mänguaja lõppu.

Kalev/Cramo alustas meistrite liiga F-alagrupi matši Strasbourgiga vägevalt, sest nelja minuti järel oli tablool tallinlaste eduseis 12 : 3. Sealjuures tõid kõik silmad eestlased Rauno Nurger ja Kristjan Kitsing, kelle mõlema arvel oli 6 punkti.

Kuid möödunud hooajal Prantsusmaa liigas kolmandaks jäänud Strasbourg kogus end kiirelt, sest viis minutit hiljem oli tablool nende poolt vaadatuna 19 : 22. Kuid esimese veerandi lõpus ja teise alguses tegi Kalev 9 : 0 vahespurdi, millega eestlased rebisid ette tosina silmaga.

„Miks te ei tõmba Nurgeri peale kokku? Kas te olete teda näinud täna nurka söötmas,“ sõimas Strasbourgi vaid 34aastane soomlasest peatreener Lassi Tuovi minutilisel mõttepausil oma hoolealuseid ja prantslased said mänguvankri taas veerema. Teise veerandi järgmise kaheksa minutiga jooksis Kalev/Cramo rünnak totaalselt umbe, kui enam ei tabatud ei lähedalt ega kaugelt.

Strasbourg pääses mängi esmakordselt juhtima 30,5 sekundit enne poolajasireeni, kui Jean-Baptiste Maille' vabavisetest läksid prantslased juhtima 38 : 36. Sama mees sopsas viis sekundit enne veerandaja lõppu veel kolm vabaviset, sealjuures andsid kohtunikud ühe vabaviske liiast, sest vea hetkel oli prantslane pool meetrit kolmesejoonest seespool. 41 : 36 lõppenud poolajal tõid Kalev/Cramo parimatena Nurger 12 ja Kitsing 9 silma.

Puhkepausilt naasis paremini kodumeeskond, kes said viis punkti järjest ja rebisid vahe 11silmaliseks, viimase kümne minuti eel juhtis Strasbourg 58 : 53. Kuid neljanda veerandi alguses tabas Nurger kahel korral korvi alt, mis vähendas vahe vaid ühele punktile.

Rauno Nurger.

Aga siis läksid hoogu kodumeeskonna kogenud 32aastased tagamehed John Roberson ja DeAndre Landsdowne, kelle vedamisel rebis Strasbourg ette üheksaga – 70 : 61. Kalev/Cramo jõudis viimase kahe minuti eel viie silma kaugusele, kuid seejärel eksis perimeetril kahel korral Ojārs Siliņš ja korra Davion Berry.

Kuid omi rünnakuid ei lahendanud ka Strasbourg ning 21 sekundit enne normaalaja lõppu sopsas kaugelt Silas Melson. Prantslased ei suutnud seejärel palli audist välja mängida, kui Martin Dorbek võitles palli Kalev/Cramole. Otsustava rünnaku võttis enda õlule taas Melson, kes murdis korvi alla ja viigistas seisu.

Strasbourgil jäi kellale ligi 8 sekundit. Roberson eksis keerulisel viskel, kuid ründelaua sai kätte Matt Mitchell, kes vajutas nahkkera võimsalt pealt. 73 : 75 kaotusseisus haaras palli taas Melson, kes sopsas selle keskjoonelt sisse. Kuid kohtunikud vaatasid olukorra videost üle ja selgus, et ameeriklane lasi palli käest lahti murdosa sekund peale mänguaja lõppu ning Kalev/Cramo leppis valusa kaotusega.

Võitjate poolelt tõi ameeriklane Landsdowne 21 silma, neli kaugviset sopsanud Bosnia poolt kodustatud jänki Roberson toetas teda 14 punktiga. Kalev/Cramo parimaks tõusis Melson, kelle arvele jäi 18 punkti. Nurger ja Kitsing tõid 16 ning Berry 9 sanga.

F-alagrupi teises mängus alistas Türgi sats Bursa Tofas 92 : 83 belglaste Oostende. Kalev/Cramo meistrite liiga hooaeg jätkub 12. oktoobril, kui tallinlased sõidavad külla Tofasele. Enne seda võõrustavad kalevlased pühapäeval VTB ühisliigas Jenisseid.