BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers.

7. oktoober 2021, 09:32

Kalev/Cramo leer kirus napi kaotuse järel lihtsaid pallikaotuseid ja lauavõitlust

Nii BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers kui ka keskmängija Rauno Nurger osutasid pärast 73 : 75 kaotatus meistrite liiga mängu Strasbourg'ile, et probleem oli lihtsate pallikaotuste ja lauavõitlusega.

Valitsev Eesti meister alustas kohtumist hästi, kuid avapoolajal tehtud 13 pallikaotust peegeldus vaheajaks tabloolt 36 : 41 kaotusseisuna.

„Peame pallikaotustega tegelema, tegime neid liiga palju ja vastased skoorisid neist palju,“ märkis Nurger mängujärgsel pressikonverentsil. „Samuti peame paremini lauda võtma.“

Pallikaotused saadigi teisel poolajal kontrolli alla, sest neid lisandus vaid kolm. Samas torkas mängus valusalt silma, et Strasbourg sai lubamatult palju kordusviskeid. Statistika ei halasta: prantslased noppisid 19 ründelauapalli meie kaheksa vastu ja võitsid kogu lauavõitluse 43 : 29.

„Alustasime hästi, aga siis nad panid juurde ja meie natuke lagunesime,“ kirjeldas peatreener Štelmahers pressikonverentsil. „Tegime liiga palju lihtsaid pallikaotuseid, kaotasime pea ja nad said liiga palju lihtsaid korve, mis andsid neile enesekindlust ja tõmbasid rahva kaasa. Me ei tahtnud rahvast mängu lasta, see oli suur viga meilt.

Esimese poolaja 13 pallikaotust on suur number. Nad sai lõpuks 19 ründelauda, see on suur punktikadu. Oleme natuke väiksemad, aga tugevamad. Platsil loeb hingestatus, mitte suurus.“

Ta lisas: „Hooaeg alles algas. Meil on uus võistkond, vaja aega, et üksteist mõista. Nõuan mängijatelt palju, aga areneme samm-sammult. Selge, et kaotada pole tore. Olime võõrsilvõidule lähedal, see olnuks hea start.“

Meistrite liiga jätkub Kalev/Cramo jaoks järgmisel teisipäeval Türgis kohaliku Bursa Tofase vastu.