Andrea Adamo.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
Toimetas Mihkel Talivee 8. oktoober 2021 14:28

Hyundai rallimeeskonna pealik Andrea Adamo on Hispaania etapi eel positiivselt meelestatud. Äsja saavutati tiimi ajaloo parim tulemus Soomes ning itaallane usub, et hoolealused on ka järgmisel nädalal valmis kõrgete kohtade nimel võitlema.

Soomes jõudsid mäletatavasti poodiumile Ott Tänak, kes sai teise koha, ja Craig Breen, kes oli kolmas. Varasemalt oli Hyundai piloot sellel rallil esikolmikusse jõudnud vaid korra, 22 aastat tagasi.

„Saavutasime parima tulemuse rallil, kus oleme ajaloo jooksul olnud nõrgad. Kogu meeskond on nüüd häälestanud end Hispaania ralliks. Kaks etappi on hooaja lõpuni, tahame lõpetada aasta tugevate tulemustega, et jätta käimasoleva WRC ajastuga korralikult hüvasti,“ lausus Adamo meeskonna kodulehel avaldatud intervjuus.

Hispaania ralli jäeti mullu koroonaviiruse pandeemia tõttu ära. Kaks aastat tagasi võitis selle Thierry Neuville ja Dani Sordo oli kolmas. Tänak, kes toona kuulus Toyota meeskonda, saavutas teise koha. Seega peaks sealne asfaldil toimuv etapp praegustele Hyundai pilootidele meeldima. Tänavu augustis võtsid Neuville ja Breen kaksikvõidu asfaltteedega Belgias rallil.

„Näitasime Belgias, et võime asfaldil olla konkurentsivõimelised. Seega oleme asetanud lati võimalikult kõrgele. 2019. aastal jõudsid Hispaanias poodiumile Thierry, Ott ja Dani, mis näitab, et nad oskavad nendel teedel kiiresti sõita,“ lisas Adamo.

Neuville'ile meeldib tänavune rajaprofiil: sõidetakse ainult asfaltteedel.

„Hispaania ralli on samasugune nagu siis, kui seal esmakordselt osalesin – täielikult asfaldil. Vahepealsetel aastatel olid teed erinevad. Mulle meeldib see ralli: WRC masinaga on seal väga lõbus sõita,“ lausus Neuville

Tänak, kelle hooaeg on kulgenud raskelt, saavutas teise koha nii Kreekas kui ka Soomes. Tunamullune maailmameister loodab, et nüüd õnnestub tal Hispaanias kolmandat etappi järjest end poodiumile sõita.

„Tegu on väga kiire ralliga ning väga naudin seda. Olen kahel järjestikusel korral jõudnud poodiumile, nüüd oleks vahva teha kübaratrikk. Tahame teha hooajale tugeva lõpu,“ sõnas Tänak.

Sordo, kes Soome rallil ei osalenud, ootab põnevusega kodupubliku ees kihutamist.

„Mul on hea meel taas Hispaanias sõita. Mul pole kaks aastat kodurallit olnud. Loodan, et ilm on kena ning palju fänne tuleb kohale,“ lausus Sordo.

Hispaania ralli toimub 14.-17. oktoobrini.