Andres Petrov

Foto: Eesti Piljardiliit
Toimetas Viljar Voog 8. oktoober 2021 18:25

Üheksakordne snuukri Eesti meister Andres Petrov teenis Portugalis toimuvatel snuukri Euroopa meistrivõistlustel EM-tiitli 6-punase formaadis. Ühepoolses finaalis alistus Poola esindaja Pawel Rogoza skooriga 5 : 0.

6-punase formaat erineb klassikalisest formaadist selle poolest, et mängu alguses on 15 punase kuuli asemel laual kuus ehk tegu on tempokama mänguviisiga. Ülejäänud reeglid on formaadis samad. Kokku osales turniiril 69 sportlast 29st erinevast riigist.

EM-tiitli võitnud Petrov näitas kogu turniiri vältel väga kõrgetasemelist mängu, sooritades enim üle 30-punktilisi seeriaid. Parimaks punktiseeriaks jäi Petrovil 64 punkti, kui formaadi võimalikuks maksimumiks on 75.

Eesti Piljadiliidu esindaja Kristjan Kuusiku sõnul on kindlasti tegemist Eesti jaoks läbi aegade ühe parima tulemusega, kuna EM-kulda ei ole snuukris Eestile varasemalt võidetud. „Olgugi, et tegemist on 6-punase formaadiga, on meistritiitel väga võimas saavutus. Kõik klassikalises formaadis osalejad võtavad osa ka 6-punase formaadi EM-ist ja seda võita on äärmiselt keeruline“, lisas Kuusik peale võistlusi.

Värske Euroopa meister Petrov jätkabki võistlust nüüd klassikalise snuukri EMil, kus on lisaks tiitlile mängus ka palju väärtuslikum auhind: võitja teenib järgmiseks kaheks aastaks endale pileti profituurile.

Esimeses alagrupimatšis alistas Petrov 3 : 0 ungarlase László Kovácsi. Euroopa meister selgub 17. oktoobril.