Jalgpall

BLOGI | SEE ON VÕIT! Eesti pääses Valgevene alistamisega valiksarjas viimaselt kohalt 

Viljar Voog, 8. oktoober 2021 22:45

Sergei Zenjov sai palli lükata tühja väravasse!

Foto: Martin Ahven

Eesti jalgpallikoondise ootus, et saada 2022 MM-valiksarjas kätte esimene võit, sai lõpuks otsa: kodus domineeriti Valgevene vastu peaaegu kõik 90 minutit ja lõpuks teeniti 2 : 0 võit.

23:50

Otseblogi on selle tõdemusega ka lõppenud. Mängu kokkuvõtte ja (peagi) asjaosaliste kommentaarid juba siin:

23:40

Eesti järgmine vastane Wales tegi täna 2 : 2 viigi Tšehhidega.

23:36

Milline lõpp! Vahetusemeeste koll: Teniste andis ideaalselt mõõdetud söödu kaitseliini taha, kust Zenjov konksutas end väravavahist mööda ja lükkas palli tühja väravasse.

23:35

MÄNG ON LÕPPENUD!

23:34
2 : 0

SERGEI ZENJOV!

23:32

Kolm üleminutit!

23:32

Ojamaa ja Kreida mängivad oivaliselt kokku ja selle tulemusel saab Vassiljev vabalt 22 meetrilt proovida. Kahjuks ristnurgast napilt mööda. Terve staadion ohkab, sest see olnuks tänavune Hõbepall.

23:29

Sellega on Eesti vahetused ka tehtud. Kuigi sisse toodi vaid neli mängijat, siis ära on kasutatud kõik kolm vahetuseks antud mängupausi.

23:29

Paskotši välja, Kallaste mängu! Kallaste siirdub vasakule äärele, Teniste tuleb paremkaitsesse.

23:27

Oioioi. Tamm mõtleb kolm korda ümber, kas minna või mitte minna tema suunas tulnud pallile ja selle aja jooksul jõuab selleni vastaste ründaja. Õnneks käkivad külaised rünnaku ära, aga väga karm eksimus nii tähtsas mängufaasis. Viis minutit veel.

23:25

3597 on ametlik publikuarv ehk üle 700 väljastatud pileti jäi kasutamata, mis on väga suur number.

23:24

Teniste sisse toomine on ka igati loogiline, seda vasakut äärt veidi kindlustama. Ojamaa puhta ründajana kasutamine on huvitavam lüke, aga eks selle eesmärk on lihtsalt kaitsjaid värskete jalgadega hirmutada.

23:22

10 minutit minna! Eesti järgmised vahetused:

Ojamaa Anieri asemele ründesse, Teniste asendab vasakul äärel Sinjavskit!

23:21

Eesti koondise 14. nurgalöök on ohtlikkuselt teisel kohal: pall jõuab välja tagaposti, kuhu tõttab Kuusk, aga ei jõua palli peale. Millimeetrid lahutasid Eestit teisest väravast.

23:16

Häberli ajab küljejoone ääres sõbralikult juttu piirikohtunikuga, kes unustab korraks ära liini jälgimise ja ehmatab isegi ära, kui see on viis meetrit kaugemale liikunud.

23:13

Kuna Valgevene on siiski oma olemuselt Venemaa vasallriik, siis tasub ära mainida, et 68. minutil võtsid Eesti fännid esimest korda üles Putini pimedasse kohta saatmise viisijupi.

23:11

Väravalööja Sorga tööpäev on otsas! Teenitud aplaus korralikult rüganud ründajale. 20 minutit minna!

23:08

Valgevene teeb veel kaks vahetust, nende vasak äär saab täiesti uutmoodi mehitatud. Eesti saadab peagi väljakule Sergei Zenjovi.

23:04

Anier tekitab 62. minutil järgmise ohtliku olukorra: seekord vasakult äärelt. Tsenderdus läheb otse värava peale ja väravavaht on tagurpidi liikudes hädas, aga pall kukub võrgu katusele, mitte lati alla.

23:03

Ehk siis: kiitus Anierile, tema võitles selle värava välja, aga samas ka andestamatu eksimus Valgevene kaitsjalt. Sellises olukorras tuleb pall puhtaks lüüa, mitte hakata enda värava poole liikuma.

23:01

Anier saab paremal äärel palli, kaotab selle, kuid survestab enda värava suunas liikunud Valgevene kaitsjat nii palju, et võidab palli tagasi. Tsenderduse koksab peaga sisse Sorga!

22:59
1 : 0

KAUA TEHTUD KAUNIKENE! SORGA!

22:58

Vassiljev saab 25 meetrilt löögile, aga pall lendab üle värava. Ei ole Kostja jalg täna nii täpne, kui me harjunud oleme. Sealt ka paljustki põhjus, miks seis on 0 : 0.

22:56

Valgevenelased mängivad end kiirete söötudega karistusalas löögile ja Tamm peab blokeerima. Kümne esimese minuti kõige ohtlikum olukord kuulub külalistele.

22:53

Kaks Eesti rünnakut jutti lähevad lörri, sest Vassiljevi sööt pole miskit väärt. Kolmandal on Kostja pall juba parem, aga Paskotši jääb alas võideldes nõrgaks. Läheme siis edasi nagu avapoolajal…

22:52

Karol Mets teeb üliohtliku eksimuse: Sinjavski on juba mööda vasakut äärt tõusnud ja Mets otsustab talle järgi minna, aga takerdub esimesse Valgevene poolkaitsjasse, mis annab külalistele äärel kahemehelise enamuse. Õnneks madala tsenderdusega kedagi keskelt ei leita.

22:48

Valgevene vahetab ründeliinis Solovei > Sedko, kui see selle riigi jalgpalli paadunud austajatele midagi ütleb.

22:47

Teine poolaeg on alanud!

22:46

Teises meie alagrupi mängus lõpetasid Tšehhi ja Wales poolaja 1 : 1 viigiseisul.

22:45

Eesti ja Austria U21 koondiste matš Pärnus lõppes muide 0 : 4 kaotusega. Nüüd on siis see ka siin ära mainitud.

22:31
Poolaeg! 0 : 0

Eesti jalgpallikoondise saldoks avapoolajal jääb 12 nurgalööki, millest ohtlik oli täpselt üks. Vaata kust nurgast tahad, on täiesti lubamatu, et see poolaeg 0 : 0 seisult lõppes!

22:28

Peaaegu „kui ise ei löö…“ Hein peab esimeses postis Eesti päästma.

22:28

Hetkeseis statistikas: pallivaldamine 64-36, pealelöögid 6 : 0. Raamidesse on läinud üks (Metsa poolt), neli on blokeeritud, neist enamik Sorgal.

22:22

Karol Mets proovib 35 meetrilt ja pall vinditab nii, et väravavaht peab selle tõrjuma Eesti 10 (!) nurgalöögiks.

22:20

Sorga võidab keskväljal karistuslöögi, Vassiljev paneb selle kärmelt Anierile, kes lükkab peaga kasti tõtanud Sorgale… Ja jälle jõuab valgevenelane teda blokeerima. Sorga näeb pärast neid kaitsjaid ka unes, kui ta siit väravat kätte ei saa. 10 minutit avapoolajal minna.

22:16

Erik Sorga ei saa aru, kuidas see tema pealöök väravas ei maandunud.

(Martin Ahven)

22:15

Mängupaus valgevenelase tohterdamiseks lubab jagada publikustatistikat: 4345!

22:14

Vaene Vassiljev, kes peab muudkui ühest väljaku otsast teise jooksma - Eestil järjepanu neli nurgalööki. Tamm lükkab viimase peaga edasi, aga üle otsajoone. Külalised teenivad hingetõmbepausi. Pooltund mängitud.

22:13
Üliohtlikud rünnakud!

KUIDAS SEE VÄRAV POLE?! Vassiljev ja Kreida mängivad 26. minutil nurgalöögi hiilgavalt lahti ja Sorga pääseb viielt meetrilt peaga lükkama, aga viimase kaitsja peanupp jääb ette…

Turmtuli Valgevene väravale!

22:05

Valgevene esimene nurgalöök on väga ohtlik: Hein tuleb välja, aga ei ulata pallini. Õnneks on tulemuseks kõigest uus nurgalöök teisest äärest, mis lendab otse välja. 20 minutit mängitud.

22:04

Sorga pealelöök blokeeritakse, pall lendab Vassiljevini, kelle tsenderduse lükkavad kaitsjad enne Anierini jõudmist üle otsajoone.

Järgnenud nurgalöögiolukorras küpsetab Eesti harjumatu kaitsekooslus peaaegu endale: Kuusk peab ise enda vea lappimiseks sprinterivõimeid näitama ja lükkab enne ründajat palli tagasi Heinale.

22:00
(Martin Ahven)
22:00

Vaikselt jõuab pall ka Eesti paremale äärele - sest Paskotši kaitsjale kohaselt võidab selle, ääreründaja positsiooni võlu tõttu ka vastaste poolel. Üks ebakõla Vassiljeviga ja üks pehme vile kohtunikult tähendavad aga, et rünnakud lähevad luhta.

15 minutit mängitud, jätkuvalt nullid tablool.

21:56

Esimene teravam olukord Eesti värava all: Mets saab pahaseks, et piirikohtunik viivitas liiga kaua suluseisulipu tõstmisega. Väljakukohtunik peab meie keskkaitsjale meelde tuletama, et mängus on kasutusel VAR ja nii sellega asjad käivadki.

21:53

Sinisärgid hoiavad vastaseid kenasti surve all ja enda kaitses ei närveerita. Esimesed kaheksa minutit midagi üliohtlikku siiski veel toonud pole.

21:48

Nagu oodatud on avaminutitel olnud Eesti aktiivsem vasaku ääre kaudu. Sinjavski sai anda ka ühe hea tsenderduse kasti, kuid Sorga ei pääsenud peaga korralikult löögile.

21:45
0 : 0

Mäng on alanud!

21:44

21:36

Avavileni on jäänud 10 minutit.

(Martin Ahven)
21:20

Valgevene opositisiooni valge-puna-valged lipud pole staadionil lubatud. Küll aga korraldati enne matši marss Valgevene allasurutud sportlaste toetuseks.

(Martin Ahven)
21:02

Eesti koondise sotsiaalmeediast näeb reaalsemat ülevaadet koosseisust: vasak äär Sinjavskiga võiks olla ründavam kui Paskotši paremal, aga eks mängu käigus selgub, kuidas asjad kujunevad.

20:58

Pärnus käib samal ajal U21 valikmäng Eesti ja Austria rahvusmeeskondade vahel. Poolajaks on külalised 2 : 0 peal.

20:46

Kui eelmises koondiseaknas ütles Häberli, et Paskotši on tema jaoks siiski keskkkaitsja, siis seekord oli ta sundseisus.

20:37
ALGKOOSSEISUD

Eesti alustab Valgevene vastu nõnda: Hein, Tamm, Kuusk, Mets, Paskotši, Vassiljev, Kreida, Käit, Sinjavski, Sorga, Anier.

Kuigi UEFA paigutab Paskotši keskkaitsesse, tasub eeldada, et Tottenhamis hooaja algul paremkaitsja kohta täitnud mängumees teeb seal debüüdi ka koondises.

(UEFA.com)
20:30

Tere mõnusalt sooja sügisõhtut siit Lilleküla staadionilt. Eesti koondis paikneb MM-valiksarja E-alagrupis hetkel viimasel kohal - ainus punkt tabelis tuli viimases mängus võõrsil Walesi vastu.

Valgevenel on samas kirjas kolm punkti ehk kevadine võit Eesti üle. Tolles mängus kandsid sinisärke aga paljuski viimasel hetkel koondisesse kutsutud mängumehed, sest esindusrivistuse saatis karantiini üks koroonapositiivne pallur. Seekord on Valgevene veidi sarnases seisus.

20:25

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee