VÕIT KÄES! Nüüd tuleb kolm järgmist matši ka veel võita ja ongi play-offi pääs ilmselt tehtud.

Viljar Voog 9. oktoober 2021 09:12

Eesti jalgpallikoondis sai MM-valiksarjas viiendas matšis esimese võidu. Tavaliselt tähendaks see, et lootused millekski suureks on ammu kustunud. Kui aga peatreener Thomas Häberlilt pressikonverentsil küsiti, kas play-offi viiv alagrupi teine koht on püütav, vastas ta mikrosekundiga: „Muidugi!“

Häberli sai olla positiivselt meelestatud, sest lisaks Eesti 2 : 0 võidule Valgevene üle lõppes ka E-alagrupi teine matš õige tulemusega: Tšehhi ja Walesi meeskonnad tegid Prahas 2 : 2 viigi. Esimesena sahistas võrku Walesi kapten Aaron Ramsey, kuid võõrustajate viigivärav sündis vähem kui kaks minutit hiljem Jakub Peseki jalast. Teise poolaja alustuseks lasi väravavaht Danny Ward lohakusest sisse Ramsey tagasisöödu, kuid Leeds Unitedi mängumees Daniel James vormistas lõpptulemuse.

Häberli: „Kui me arvutada oskame – nagu koolis õpetati – siis saavad kõik aru, et oli väga oluline, et nad viigi tegid. Oleme jahis tagasi!“