WRC

Ogier: tean, mida mul on vaja tiitlivõiduks teha 

Toimetas Mihkel Talivee, 10. oktoober 2021 13:08

Sebastien Ogier.

Foto: AFP/Scanpix

Valitsev maailmameister Sebastien Ogier edestab autoralli MM-sarjas kaks etappi enne hooaja lõppu lähimat konkurenti, tiimikaaslast Elfyn Evansit 24 punktiga, kuid ta teab, et tiitlivõitlus pole veel läbi. Seetõttu läheb prantslane järgmisel nädalal toimuvale Hispaania rallile eesmärgiga see võita.

Karjääri viimast hooaega tegev Toyota piloot on tänavust sarja juhtinud alates aprillist, mil ta võitis Horvaatia ralli. Ogier tunnistas, et see on tal sõitmise keeruliseks teinud, sest ta on pidanud pea igal rallil esimesena rajal minema.

„Sel hooajal on olnud raske, sest olen pidanud sisuliselt igal rallil tegeleme teede puhastamisega – kaheksal etapil kümnest, kui täpne olla. Seda on üsna palju,“ sõnas Ogier portaali DirtFish vahendusel.

Hispaania rallil on tal üks eesmärk: kindlustada kaheksas MM-tiitel.

„Tean, mida mul on vaja Hispaanias teha. See on päris lihtne: pean ralli võitma ja siis on asi tehtud. Ma ei sõida rallit, et teisena lõpetada. Kui mul on hea võimalus, siis võitlen [võidu] nimel ning kavatsen seda teha ka Hispaanias,“ selgitas Ogier.

Meeskonnakaaslane Evans, kes lõpetas eelmise hooaja teisena, tõdes, et tema šansid tiitli võitmiseks on õrnad.

„Teame, et vahe on jätkuvalt päris suur. Kuid olen terve aasta vältel lubanud, et anname igal rallil endast parima, saagu lõpuks, mis saab,“ lausus Evans.

Samal teemal

08.10.2021
Adamo enne Hispaania rallit: oleme asetanud lati võimalikult kõrgele
21.09.2021
Takamoto Katsuta kõrval istub kolmandat rallit järjest erinev kaardilugeja
18.09.2021
Tänaku konkurent leidis Soome ralliks uue kaardilugeja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee