MÕÕN: Kalev/Cramo kaotas viienda matši järjest

Toimetas Mart Treial, 10. oktoober 2021 19:07

Rauno Nurgeri tublist partiist jäi täna väheks.

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kaotas kodusaalis tulemusega 81 : 87 Krasnojarski Jenisseile ja jätkab Ühisliigas võiduta.

Kalev alustas kohtumist paremini ja juhtis suurema osa avaveerandist, kuid kaotas selle 17 : 20. Teise veerandi keskel vinnas Eesti meisterklubi end viivuks taas juhtima, ent poolaja võitis Jenissei 50 : 44.

Edasine mäng kulges suuresti Jenissei domineerimisel, aga Kalevil oli võimalus viimasel minutil asi veel väga põnevaks teha. Paraku viskasid nii Marcis Vitols kui Silas Melson seisul 79 : 85 kolmesed mööda.

Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok märkis vahetult pärast mängu, et Jenissei hakkas teisel poolajal kaitses julgemalt vahetama ja see töötas. „Meil oli alguses üks plaan, kuidas seda lahendada, siis oli teine plaan, aga mõlemad plaanid olid nürid. Tegelikult me neid teostada ei suutnud,“ sõnas ta Delfi otse-eetris.

Kusjuures Enamik statistilisi näitajad – näiteks lauapallid, kolmeste ja vabavisete tabavus, resultatiivsed söödud – olid Kalevil paremad, kuid suur vahe tuleb sisse kui vaadata punktitoojaid. Jenissei varumehed panustasid 40 punktiga, kuid Kalevi omad vaid 19ga.

Üleplatsimehena viskas 20 punkti Jenissei tagamängija Casper Ware. Kalevi parim oli Rauno Nurger 16 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisööduga. JeQuan Lewis ja Davion Berry lisasid 15 ning seitsmest kolmesest neli tabanud Kristjan Kitsing 12 silma.

Kalev jätkab Ühisliigas kolme kaotusega, kõikide sarjade peale kokku on kaotatud viis viimast matši. Järgmisena ootab neid teisipäeval meistrite liiga mäng Türgis kohalikus Bursa Tofasega.