Neymar.

11. oktoober 2021, 13:50

TOHOH! Neymar võib peagi koondisekarjääri lõpetada

Brasiilia jalgpallistaar Neymar tunnistas, et järgmisel aastal Kataris toimuv jalgpalli MM võib talle jääda rahvuskoondisega viimaseks suurturniiriks.

29aastane Pariisi Saint-Germaini staar, keda peetakse maailma üheks parimaks mängijaks, loodab, et koondisel õnnestub seal pikk põud lõpetada. Viimati tuli Brasiilia maailmameistriks 2002. aastal.

„Valmistun selleks MMiks nagu see oleks mu viimane, sest ma ei tea, kas ma suudan jalgpalli enam vaimselt taluda. Annan endast kõik, et võita see Brasiiliaga. See on alates lapsepõlvest olnud mu suurim unistus. Loodetavasti see täitub,“ vahendas brasiillase sõnu The Guardian.

Neymar on osalenud kahel MMil. 2014. aastal kodupubliku ees Brasiilias lõi ta neli väravat, kuid turniirile tõmbas kriipsu peale veerandfinaalis Colombia vastu saadud selgroolüli murd. Koondis mängis ilma temata poolfinaalis, kus saadi hilisemalt maailmameistrilt Saksamaalt hävitav 1 : 7 kaotus.

Neli suve hiljem lõppes Brasiilia teekond veerandfinaalis, kus kaotati Belgiale tulemusega 1 : 2. Neymar lõi sel turniiril kaks väravat.

Rahvuskoondise eest on ta kokku käinud väljakul 114 mängus ning jõudnud sihile 69 korral.

Brasiilia juhib Katari MMi kvalifikatsiooniturniiri Lõuna-Ameerikas, olles võitnud kümnest mängust üheksa. Eile tehti 0 : 0 viik Colombiaga, Neymar sai kirja täismängu.