BLOGI | Kõvasti viigiväravat taga ajanud Eesti pidi tunnistama Walesi nappi paremust (1)

Ohtuleht.ee, 11. oktoober 2021 21:37

Sellisest asendist viis Kieffer Moore Walesi juhtima.

Eesti rahvuskoondis pidas esmaspäeval oma aasta viimase kodumängu, kui Walesile alistuti Kieffer Moore'i 12. minuti värava järel 0:1.

Novembris ootavad Eesti koondist ees välismängud Belgia ja Tšehhi vastu.

23:36

KÕIK! Eesti pidi tunnistama koduplatsil Walesi 0:1 paremust, kuigi tere teine poolaeg jahiti aktiivselt viigiväravat.

23:35

Kahjuks vist ei tule seda viigiväravat ära. Paskotši pani palli värava taha ning Danny Ward ei kiirusta liigselt palli mängupanemisega.

23:31

NELI ÜLEMINUTIT!

23:29

Kirss proovis väga kavalalt Poomi tsenderduse läbi lasta, aga kahjuks lendas see meetri jagu tagapostist mööda. 87 minutit on mängitud.

23:27

Eesti vutisõbrad pole viimasel ajal kohtuniku tegutsemisega üldse rahul. Saadetakse härra Sandro Schrärerit kogu aeg ühte pimedasse kohta.

23:23

Eestil kolm vahetust korraga: Sorga, Käit ja Zenjov ära. Kirss, Vaštšuk ja Kallaste mängu. Sellega on Eestil vahetused tehtud. Sinjavski on nüüd paremkaitses, Ojamaa ja Kirss ees ning Kallaste vasakul.

23:19

Vlasi Sinjavski oli viigiväravale lähedal, kui ta endale iseloomulikult tagumist ristnurka otsis. Danny Ward veel päästab Walesi.

23:18

76. minut käib ja Mattias Käit sai viimase hoiatuse. Järgmine viga on teine kollane.

23:17
(Tiina Kõrtsini)
23:17

Taijo Teniste puhkama, Henrik Ojamaa mängu. Eesti on vahetanud nüüd mõlemat äärekaitsjat ja mõlemal puhul toonud kaitsja asemele ründaja.

23:15

Taijo Teniste küsis karistusalas penaltit, aga ei andnud ei Šveitsi kohtunik ega VAR.

23:13

Eesti jahib üsna aktiivselt viigiväravat, initsiatiiv püsib meie käes, aga viimane lihv jääb kogu aeg tegemata.

23:12

Kõvasti Eesti kaitsjatega võidelnud Kieffer Moore puhkama, Mark Harris tema asemele.

23:05

Walesi kaitsjad nüüd eksisid, aga Käit ei suutnud heast positsioonist palli väravavahist mööda saata. Konkreetselt Danny Wardile sülle.

Ennist Kuusega kraagelnud Kieffer Moore sai mõnikümmend sekundit hiljem kollase.

23:02

Tänasel mängul on 5118 pealtvaatajat.

23:01

Moore tegi küll vea, aga Kuusk sai jätkuolukorra eest kollase. Belgia (ja Lukaku) vastu ta mängida ei saa.

22:59

Kollasega Käit tegi päris korraliku vea, aga õnneks teist kaarti veel ei tulnud.

Artur Pikk välja, Valgevene vastu supermängu teinud Vlasi Sinjavski mängu. Ründavamaks!

22:56

Käit võttis paremal äärel teravusega ette ja sai Sorba Thomasele kollase kaardi.

22:52

Poomilt fantastiline karistuslöök, aga Sorga pani selle peaga napilt üle lati! Teine poolaeg on alanud üsna hästi.

22:47

Teine poolaeg läks käima! Vahetusi ei tehtud.

22:31

Poolaeg läbi! Moore sudis ühe palli üle väravajoone, aga Wales igati väärib seda eduseisu. Eestil on olnud ka paar olukorda, aga mäng on pigem külaliste käes.

22:28

Poolajalõpp on olnud sündmustevaene. Pall püsib üsna südilt ka Walesi poolel, aga Eesti ei suuda väga ohtlikuks saada.

22:20

Nüüd kollane äsja Käidile selle teeninud Wilsonile, kes tegi Eesti karistusalas haiget Taijo Tenistele.

22:18

22:17

Mattias Käit sai 32. minutil esimese Eesti mängijana kollase. Tema õnneks mängukeelu ohus polnud, seal on Märten Kuusk, Henrik Pürg, Joonas Tamm ja Maksim Paskotši. Keskkaitsjad peavad päris ettevaatlikud olema.

22:11

Mattias Käidil löödi nina veriseks ja ta tuleb seda arstide juurde putitama. Õnneks pidi Eesti kümnekesi mängima vaid loetud kümned sekundid.

22:09
22:07

Zenjov varastas Pika surve abiga Walesi karistusalas palli ja läks tõstma, aga enne väravajoont jõuti jaole! Eesti parim võimalus ja seda pika puuga.

22:05

Hein suutis järjest taga nulli hoida 206 minutit. Eesti rekord peaks olema Mart Poomi käes ja 388 minutit.

21:59

NÜÜD VEEREB ÜLE VÄRAVAJOONE!

Nurgalöögi järel saab esmalt proovida Roberts, siis kahel korral Ramsey, kuni lõpuks Kieffer Moore selle palli sisse veeratas. Zenjov ja Hein läksid veel kahekesi ühe palli peale ja ilmselt natuke segasid üksteist.

21:56

Hein on ees! Connor Roberts keerutas 20 pealt vasakuga ristnurga suunas, aga üle 200 minuti taga nulli hoidnud Hein jätkab veenvalt.

21:51

Endine Liverpooli poolkaitsja Harry Wilson keevitas oma terava vasaku jalaga karistuslöögi napilt Heina valvatavast väravast üle.

21:50

Nüüd saabus Vassiljev tribüünile. Liikus küll normaalselt, aga kuivõrd tuli paksu jopega tribüünile mitte vahetusmeeste pingile, siis temast mängumeest täna kindlasti ei ole.

Platsil teenis aga Eesti enda esimese nurgalöögi, kust, nagu ikka, ei sündinud mitte midagi.

21:46

Eesti alustas teravalt ja Taijo Teniste tegi juba esimesel minutil poolohtliku pealelööki. Teisel pool platsi pani Joonas Tamm Kieffer Moore'i niimoodi pikali, et pääseb Šveitsi kohtuniku loenguga.

21:45

AVAVILE! Eesti pani palli mängu.

21:44

Nüüd võib Walesi tribüünil juba küll 1500 pealtvaatajat olla ja nende hümn kõlas võimsalt. Aga ega Eesti omalgi häda polnud. Vassiljevit aga veel väljaku äärde jõudnud ei ole ja ilmselt on ta endiselt riietusruumis.

21:35
Vassiljev vigane!

Pommuudis riietusruumidest: Vassiljev sai soojendusel vigastada. Markus Poom alustab tema asemel!

21:21

Kui avavileni on minna 25 minutit, siis võib juba väita küll, et tulemas on rohkem pealtvaatajaid kui oli siin reedel. Kui ülejäänud Eesti mängijad teevad platsil sooja, siis mängukeelu kandvad Henri Anier ja Vladislav Kreida lükkavad varumeestepingi juures vaikselt omavahel söötu.

21:08

Walesi fännid kogunevad põhjatribüünile ja lippude osakonnas võtavad nad küll võidu. Praegu tuvastab silm 30+ erinevat lippu, Eesti vastab umbes kümnega. 1500 fännist on asi veel kaugel.

20:23
Eesti algkoosseis!

Aga tegelikult pole suuri üllatusi: nagu Häberli lubas, kogemused maksavad ja ääred on mehitatud mõlemad kaitsjatega!

• Hein

• Teniste, Kuusk, Tamm, Paskotši, Pikk

• Mets

• Vassiljev, Käit

• Zenjov, Sorga

20:21

Eesti koondise koosseis UEFA kodulehel meenutab hetkel legendaarset Šotimaa mängu Kadriorus…