Korvpall

Korvpallilegendi kriitika: tänapäeva NBA on liiga pehme, vanasti mängiti ka vigasena! (1)

Toimetas Viljar Voog, 12. oktoober 2021 11:11

Reggie Miller teenib tänapäeval leiba teleeksperdina.

Foto: AFP/SCANPIX

Tänapäeva korvpallurid nõuavad väiksemagi vigastuse tunda andmisel enda pingile istutamist. Vanasti olnuks see häbiväärne käitumine, arvab NBA legend Reggie Miller.

Kas NBA pallurid, kes endale põhihooajal puhkepause küsivad, käituvad õigesti? Indiana Pacersi eest unelmate korvpalliliigas 18 hooaega rüganud Miller rääkis Dan Patricku jutusaates, kuidas 90ndatel asjad käisid. „Tundsin end süüdi, kui ei mänginud – isegi kui mul oli hüppeliigese venitus ja ma olnuks 70-75 protsendi peal, teadsin et saanuks platsile minna,“ meenutas tagamängija, kelle karjääri jooksul toodud 25 279 punkti on NBA ajaloo 21. tulemus. Sealjuures ligi kolmandik neist punktidest tulid kaugvisetest.

Miller jätkas: „Ma tundsin end süüdi pingil istudes. Ma teadsin, et saan tõenäoliselt ikka visata. Kas ma saanuks selle pahkluuga külgliikumist teha? Tõenäoliselt mitte, aga ma teadsin, et kui pall minuni jõuab ja ma vaba olin, suutnuks ma ikkagi visata, mis aitaks mu meeskonda. Nii et mul olid süümepiinad, kui ma platsil polnud.“

Legendi mängufilosoofia oli lihtne. „Ma tundsin, et kui sa olid piisavalt terve, kui sa said edasi-tagasi joosta, meeskonda panustada, siis sa mängisid,“ jagus mehel kriitikat nende tänapäeva pallurite suunal, kes väiksemagi hädaga end pingile istutavad.

„Teisest küljest saan ma sellest aru. Me oleme selle liiga tänapäeval nii pehmeks teinud. Ma saan sellest aru, aga see polnud minu DNAs niimoodi istuda, andke andeks,“ lisas Miller. Taolisele lähenemisele aitas ilmselt kaasa ka tema üles kasvamine sõjaväeperekonnas, kus lastele õpetati, et oma palk tuleb alati ära teenida.

Samal teemal

11.10.2021
KIIRE LANGUS! CSKA heitis kunagisele MMi kuldsele mängijale päästerõnga: see on nagu NBA klubi Euroliigas
09.10.2021
NBA legend alustab 36aastaselt uut karjääri. Tudengisportlasena!
08.10.2021
Martin Müürsepp pääseb NBAs väljakule
07.10.2021
Endist Kalev/Cramo tagameest süüdistatakse NBAlt raha väljapetmises