Talisport

TRAGÖÖDIA: Venemaa kiiruisutipp jäi sünnipäevahommikul auto alla ja suri

Toimetas Kaspar Koort, 13. oktoober 2021 14:06

Ruslan Zaharov.

Venemaa kiiruisutaja Ruslan Zaharov läks oma 23. sünnipäeva varahommikul kodulinnas Habarovskis tavapärasele jooksuringile, kuid sealt ta ei naasnud. Noor mees sai löögi autolt ja suri kaks päeva hiljem haiglas.

Habarovski politsei teatel juhtus õnnetus 9. oktoobri varahommikul kell veerand seitse. Zahharov oli liikunud „kõnnitee juures sõiduteel“, kui talle sõitis otsa samas suunas liikunud Toyota Dyna väikeveok. Neli aastat tagasi Helsingis peetud juunioride maailmameistrivõistlustel 500 meetri distantsil pronksmedali võitnud Zaharov sai tõsiseid peavigastusi ning toimetati Habarovski haigla intensiivraviosakonda, kus ta aga kaks päeva hiljem teadvusele tulemata suri.

Zaharovi peeti juunioride klassis tõeliseks talendiks. Individuaalpronksi kõrval võitis ta juunioride MMil pronksmedali ka 2018. aastal meeskondlikus sprindis ning krooniti samal hooajal juunioride MK-sarjas 500 meetri distantsi üldvõitjaks. Ta võitis ka mitmeid Venemaa meistritiitleid, kuid rahvusvahelisel tasemel ei olnud ta seni suutnud täiskasvanute seas oodatud läbilööki saavutada.