WRC

Ogier' ja tema kaardilugeja 16 aastat kestnud koostöö saab otsa: „Kes teab, milliseks oleks mu karjäär ilma temata kujunenud.“ 

Toimetas Kaspar Koort, 14. oktoober 2021 18:19

Sébastien Ogier (paremal) ja Julien Ingrassia on autot jaganud 16 aastat, kuid selle hooaja järel lähevad nende teed lahku.

Foto: AFP/Scanpix

Nädalapäevad tagasi tegi Toyota rallitiim teatavaks oma järgmise hooaja koosseisu. Karjääri kaheksanda individuaalse MM-tiitli lävele jõudnud Sébastien Ogier on suurest rallist taandumas ja teeb kaasa vaid loetud sõitudel, kuid seejuures pole tema kaardilugejaks mitte pikaaegane partner Julien Ingrassia, vaid hoopis Benjamin Veillas.

Kataloonia ralli eel palus DirtFishi portaal Ogier'l tema ja Ingrassia 16 aastat kestnud koostööd meenutada ning roolikeerajal jätkus kaardilugeja suunas vaid ülistavaid sõnu.

Samal teemal

„Minu silmis on Julien sarja parim kaardilugeja. Ühelt poolt tema professionaalsuse tõttu, kuid teisalt ka selle tõttu, kui selgelt ja toredalt ta kiiruskatsel märkmeid ette loeb,“ muheles Ogier.

„Temaga koos tööd teha oli tõeline nauding. Oleme tihti rõhutanud, et ralli on meeskonnasport ning me oleme kõik oma võidud saavutanud koos. Olen ka öelnud, et kes teab, milliseks oleks mu karjäär ilma temata kujunenud. Sest tema oli just õige tüüp, kes andis mulle enesekindluse ning tänu kellele tegin ma nende aastate jooksul autos väga vähe vigu.“

Ogier tõdes, et uue kaardilugejaga kihutamine saab tema jaoks olema paras väljakutse, ning samuti on mistahes kaardilugeja jaoks väga suur ülesanne saavutada selline tase, nagu oli Ingarssial.

„Minu arvates on ta paljude kaardilugejate jaoks olnud eeskujuks. Soovin talle edaspidiseks kõike paremat ja katsun nüüd ise toime tulla, kui kõrvalistmel on keegi teine,“ lisas Ogier.

Kui Ogier ja Ingrassia peaks Kataloonias teenima vähemalt kuus punkti rohkem kui nende meeskonnakaaslased Elfyn Evans ja Scott Martin, kuulub prantslastele kaheksas MM-tiitel.

Samal teemal

17.10.2021
Kataloonia ralli võitis Neuville, maailmameister selgub Monzas
10.10.2021
Ogier: tean, mida mul on vaja tiitlivõiduks teha
07.10.2021
Toyota koosseis on ametlikult paigas, Ogier saab uue kaardilugeja