Korvpall

NBA ekspert vaktsiinist keelduvast superstaarist: see kõik on üks puruloll jama 

Toimetas Kaspar Koort, 14. oktoober 2021 20:23

Kyrie Irving.

Foto: Reuters/Scanpix

NBA uue hooaja eel pakub kõige suuremat kõneainet suurfavoriidi Brooklyn Netsi superstaar Kyrie Irving, kes eemaldati meeskonnast, kuna keeldub järjekindlalt koroonavaktsiinist. Populaarne ookeanitagune korvpalliekspert Stephen A Smith andis „First Take“ telesaates tagamängijale sellist verbaalset piitsa, et tolmas.

Kuna New Yorgi regulatsioonid ei luba vaktsineerimate inimesetel avalikesse spordisaalidesse minna, jääks Irvingul mängimata kõigis Netsi kodumatšides. Klubi leidis aga, et ainult võõrsilmängudes osaleva Irvinguga nad ei lepi ja nii arvati ta võistkonnast välja.

Kossustaar lahkas teemat eile õhtul Instagram live's. Muu hulgas rõhutas ta korduvalt, et tegemist ei ole poliitilise aktiga kellegi või millegi vastu ning ta pole ka vaktsineerimisvastane – see olevat vabaduse küsimus ja ta teeb lihtsalt seda, mida enda jaoks parimaks peab.

Stephen A Smithi arvates peaks Irving aga jamamise ära lõpetama, süsti kätte saama ja mängima hakkama.

„Olen kommeneteerinud NBAd peagu 25 aastat. See on üks lollimaid jamasid, mida ma olen kunagi näinud. Puruloll jama,“ kurjustas Smith.

„Niisiis: sul ei ole probleemi vaktsineerimise kui sellisega? Sinu seisukoht on selline, et lihtsalt istud ja loobid kaikaid kodaraisse organisatsioonile, mille esindamisele sa oled alla kirjutanud?

Sa teed seda seepärast, et tahad anda hääle hääletuile. Tõesti või? Kuidas see sul korda peaks minema, Kyrie Irving?

Kas sel moel, et kaod korvpallimängust ära? Keda kuraditki ei huvita siis enam, mida sa ütled, kui oled näidanud, et sind ei saa usaldada isegi sinu enda töö juures!

See ei tee sind üksnes silmakirjalikuks ja ebausaldusväärseks, vaid näitab sind purulollina – kuigi ma tean, et sa seda ei ole.

Kuid see on kõige lollim asi, mida olen NBA mängijate seas näinud. Sa lihtsalt istud seal ega võta vaktsiini, kuigi sul pole sellega väidetavalt mitte mingit probleemi.“

Tõele näkku vaadates võib Irving niisama istumist endale ka lubada, sest kuigi kodumängude eest Nets talle tasu ei maksa, siis võõrsilmängude (ka neis osalemata) eest kasseerib Irving ometi kena kopika. Ehk oma 35 miljoni dollari suurusest aastapalgast saab tõrges superstaar ikkagi ligi pool kätte.

Samal teemal

14.10.2021
Meeskonnast eemaldatud Irving: teen seda, mis on mulle parim
13.10.2021
NBA suurfavoriit eemaldas vaktsiinipelgurist superstaari võistkonnast