Paula Badosa on varem mänginud korra WTA 1000 turniiri poolfinaalis, nüüd ootab ees elu esimene finaal.

16. oktoober 2021, 08:48

Elu parimat turniiri tegev hispaanlanna lõpetas poolfinaalis Kontaveidi alistanud Jabeuri teekonna

Indian Wellsi tenniseturniiri veerandfinaalis Anett Kontaveidist kahes setis jagu saanud tuneeslanna Ons Jabeuri teekond lõppes poolfinaalis, kus ta alistus Paula Badosale 3 : 6, 3 : 6.

Kontaveidi vastu kõrgetasemelist ja agressiivset tennist näidanud Jabeur lõi läinud öösel küll kolm serviässa Badosa ühe vastu ja hispaanlanna tegi koguni seitse topeltviga Jabeuri kahe vastu, ent sellest jäi selgelt väheks. Badosa sai lõpuks koguni 15 murdepalli, millest realiseeris neli ära.

23aastane Badosa on tegemas pika puuga oma elu parimat hooaega ning finaalikoht Indian Wellsil on kahtlemata sobilikuks kirsiks tordil. WTA jooksvas edetabelis on ta tänu finaalile tõusnud juba kümme kohta ehk 17. tabelireale ja seega kukutab ta ka Kontaveidi tagasi 20. kohale. Nüüd ootab ees karjääri kaalukaim finaal ja võidu korral on tal võimalik tõusta lausa esikümnesse.

Finaalis kohtub Badosa legendaarse valgevenelanna Viktoria Azarenkaga, kes alistas kolmes setis Läti tipu Jelena Ostapenko 3 : 6, 6 : 3, 7 : 5.