Kergejõustik
17. oktoober 2021, 11:51

Karsten Warholm valiti teist korda järjest Euroopa aasta parimaks kergejõustiklaseks

Eile selgusid Šveitsis Lausanne'is toimunud galal Euroopa aasta parimad kergejõustiklastest. Meestest pälvis auhinna ootuspäraselt Karsten Warholm.

Norralasel jäi seljataha imeline hooaeg. Ta püstitas 400 m tõkkejooksus kaks maailmarekordit. Esmalt juulis Oslos kodupubliku ees, kus sai ajaks 46,70. Seejärel augustis Tokyo olümpial, kus viis rekordi uude sekundisse, võites kuldmedali uskumatuna tunduva 45,94ga. Oma põhialal võitis tõkkesprinter kõik seitse jooksu.

Lisaks parandas 25aastane Warholm maailma tipptulemust 300 m tõkkejooksus – selleks on alates juunist 33,26.

Norra imemees valiti Euroopa aasta kergejõustiklaseks ka 2019. aastal. Toona toimus pidulik gala Tallinnas.

Warholmil oli tänavusele auhinnale kaks konkurenti. Rootsi teivashüppaja Armand Duplantis, kes võitis nii Euroopa sise-EMi kui ka Tokyo OMi, hüppas stabiilselt üle kuue meetri ning tema nimele jäi ka maailma hooaja tippmark – 6.10. Ja Itaalia sprinter Lamont Marcell Jacobs, kes võitis Tokyo OMil uut Euroopa rekordit tähistava 9,80ga kulla. Itaalia koondisega tuli ta olümpiavõitjaks ka 4x100 m jooksus. Talvisel Toruni sise-EMil võitis välejalg kulla 60 m distantsil ajaga 6,47.

Naistest valiti aasta kergejõustiklaseks Hollandi jooksja Sifan Hassan. 28aastane sportlane võitis Tokyo OMil kuldmedali nii 10 000 kui ka 5000 m distantsil, lisaks teenis 1500 m jooksus pronksi. Enne olümpiat püstitas ta 10 000 m distantsil ka maailmarekordi 29.06,82, mis löödi talt kaks päeva hiljem üle. Tulemus püsib siiski Euroopa rekordina.

Finalistide seas olid ka 2019. aastal auhinna pälvinud kõrgushüppaja Maria Lasitskene, kes tuli Tokyos olümpiavõitjaks, ja vasaraheites samuti OM-kulla võitnud Anita Wlodarczyk.

Meeste arvestuses valiti tõusvaks täheks Prantsusmaa sportlane Sasha Zhoya, kes viis 110 m tõkkejooksu U20 vanuseklassi maailmarekordi 12,72ni. Mitmekülgne kergejõustiklane võitis samal distantsil kuldmedali nii U20 EMil kui ka MMi.

Naiste seas valiti tõusvaks täheks Femke Bol, kes võitis Tokyo OMil 400 m tõkkejooksus maailma kõigi aegade kolmanda tulemuse 52,03ga pronksi. Lisaks võitis 21aastane hollandlane sise-EMil kuldmedali nii 400 kui ka 4x400 m distantsil.