Anett Kontaveit.

19. oktoober 2021, 14:10

HÄSTI! Kontaveit alistas Moskvas kindlalt olümpiavõitja (2)

Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Moskvas toimuva Kremli karika avaringis tulemusega 6 : 3, 6 : 3 tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 50.).

Matš kestis kokku tund ja 14 minutit. Tšehhi tennisist alustas avasetti servimurdega, ent eestlanna vastas samaga ning võitis seejärel ka järgmised neli geimi, minnes 5 : 1 juhtima. Tokyo olümpial naiste paarismängus kuldmedali võitnud Siniakova vähendas kaotusseisu 3 : 5-le, ent setti tal enam päästa ei õnnestunud.

Teises setis murdis Kontaveit vastase servi kolmandas geimis, minnes 2 : 1 juhtima. Lõpuks võitis ta seti 36 minutiga ja skooriga 6 : 3.

Matši statistika (FlashScore.com):

Teises ringis kohtub Kontaveit lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 30.) ja sakslanna Andrea Petkovici (WTA 79.) vahelise matši võitjaga.

Eestlastest on Moskvas jõudnud finaali Kaia Kanepi. 2011. aastal kaotas ta seal Slovakkia tennisistile Dominika Cibulkovale. Kontaveidi seniseks parimaks tulemuseks Kremli karikal on veerandfinaal (2018. aastal).