Korvapll. Basketball Champions League.BC Kalev/Cramo vs Mornar Bar. Saku Suurhallis.Foto: Tiina Kõrtsini
Eigo Kaljurand 20. oktoober 2021 21:45

Tiitlikaitsja Kalev/Cramo alistas Eesti-Läti liigas Läti Ülikooli 69 : 67. Tallinlaste ridades tegi debüüdi Kristjan Kangur, kelle arvele jäi 1 punkt ja 6 lauapalli. „Temaga rääkisime asjad läbi ja tahtsime talle minuteid leida. Ta mängis isegi rohkem, kui oleks pidanud. Ja paistis parem välja, kui osa kaaslasi,“ tõdes tiimi abitreener Indrek Reinbok.

Pikalt välisreisilt naasnud Kalev/Cramo vangerdas algkoosseisuga, kui JeQuan Lewise kõrval alustasid eestlased Martin Dorbek, Egert Haller, Kristjan Kitsing ja Rauno Nurger. Kui pooleteise minuti järel oli tablool 3 : 3 viik, siis edasi oli platsil vaid üks meeskond. Kalevi poolel uhasid Kitsing ja Haller järjepanu viskeid mööda ning Läti Ülikool tegi veidi enam kui nelja minutiga lausa 16 : 0 spurdi. Avaveerandi lõpuks jõudsid tallinlased siiski Silas Melsoni kümne ja Marcis Vitolsi kuue silma najal ühe punkti kaugusele.

Kalev/Cramo abitreener Indrek Reibok tunnistas, et kohtumise algus oli nende poolt kole. „Plaan oli meeste lahti mängitamine, mis on alati seotud väikese riskiga. Rotatsioon oli pikem ja minutid teistmoodi jagatud, aga see pole pehmele algusele vabandus. Läti Ülikooli trump on see, et nad ei anna alla ja võitlevad, jäime alguses igas momendis pehmeks,“ rääkis ta matši järel Delfi otseülekandes. „Meie eesmärk on kõigi mängude võitmine. Rutiin on alati sama, vahet pole kas läheme Moskva CSKA või Läti Ülikooli vastu.“

Tanel Kurbase kahese järel pääses Kalev/Cramo teise veerandi esimestel sekunditel esmakordselt juhtima (23 : 22) ning poolaja võitsid eestlased 41 : 35. Sealjuures oli üsna must päev Kalev/Cramo mängujuhtidel. „See oli täna probleem, mida peatreener poolajal heitis ette. Võtame selle tükkideks lahti,“ lubas Reinbok.

Kuue silmaga juhtis Kalev ka viimase veerandi eel, kuid Läti Ülikool jõudis kolm minutit enne normaalaja lõppu kahe silma kaugusele ja sama edu oli tablool pool minutit enne lõpusireeni. Kuid 20 sekundit enne kohtumise lõppu sopsas Kregor Hermet kahese, mis viis Kalev/Cramo ette 69 : 65 ning lätlaste meeleheitlikud katsed mängu päästa enam ei õnnestunud.

69 : 67 võidumängus tõi Kalev/Cramo parimana Melson 21 punkti. Nurger toetas teda 14, Hermet 8 ja Dorbek 7 silmaga. Läti satsi vedas Davids Viksne, kelle arvele jäi 18 punkti ja 8 lauapalli.

Kalev/Cramo unistab meistrite liiga alagrupi esikohast

Debüüdi Kalevi ridades tegi nädala lõpus 39aastaseks saav Kristjan Kangur, kelle arvele jäi ligi 13 minutiga 1 punkt, 6 lauapalli ning 1 tulemuslik sööt. „Temaga rääkisime asjad läbi ja tahtsime talle minuteid leida. Ta mängis isegi rohkem, kui oleks pidanud. Ja paistis parem välja, kui osad kaaslased,“ tõdes Reinbok.

Indrek Reibok.

Foto: Martin Ahven

Kangur toodi meeskonda, sest Kalevi esitsenter Kamari Murphy sai mõned nädalad tagasi raske peavigastuse. Reinboki sõnul ameeriklane küll jookseb ja sõidab ratast, kuid põrutusi veel väldib. Lisaks on vaegused lätlasel Ojārs Siliņšil.

„Siliņš sai Achilleuse kõõlusesse süsti ja on vähemalt mõned päevad eemal, enne kui taas liikuma saab. Ka reisil pidime ta seepärast mängudes välja võtma,“ lausus Reinbok. Möödunud nädalal võttis Kalev/Cramo kaks rasket võitu, kui Türgis alistati Bursa Tofas ning Venemaal Nižni Novgorod. „Reis oli raske. Esiteks graafik, sest mängid ära ja öösel hakkad järgmisesse kohta edasi liikuma. Tuleb tegeleda keha üleval hoidmisega, aga üldjoontes saime hakkama.“

Meistrite liigas Tofase alistanud Kalev/Cramo võõrustab eurosarjas järgmisel nädalal Oostendet. Kas selleks on eeltööd tehtud? „Meil on kõigepealt kohtumine Tarvasega tulemas, selle kõrvalt tegeleme Oostendega. Nad koduliigas on head ja ka CLis on nad pusinud. Tuleb hästi tihe mäng,“ vaatas Reinbok tulevikku. „Võistkonnad on muutunud. Strasbourg võttis ühe mängija juurde ja peale seda on nad võitnud. Tofas tahab grupist esimesena edasi minna. Meiesugusel võistkonnal tuleb liikuda üks mäng korraga. Aga seadsime end positsiooni, kus tahame mängida esikohale.“