Jalgpall

„Kadunud pojad“ naasevad pühapäeval Tamme staadionile, kuid Tammeka esiründaja lubab, et väljakul sõbraarmu ei tunta 

Kaspar Koort, 22. oktoober 2021 10:39

Tartu Kalev lõi Eesti liigajalgpalli ukse pauguga lahti, kui mullu võideti nagu muuseas kolmas liiga. Tänavu sihitakse juba kohta esiliiga B-s ning kui pühapäeval suudetaks Tammekat üllatada, oldaks karikasarjas juba kaheksa parema seas!

Foto: FA Tartu Kalev

Pühapäeva õhtuks lubab ennustus Tartusse karget sügisilma, kuid Tamme staadionil peaks atmosfäär olema kargusest kaugel. Nimelt lähevad Eesti jalgpalli karikavõistluste kaheksandikfinaalis vastamisi linna esindusklubi Tammeka ning kõigest kolme aasta eest loodud, kuid seitsmepenikoormastega arenev Tartu jalgpalli uus jõud FA Kalev.

Kuigi Tammeka pallib kõrgliigas, Kalev heitleb aga kolm liigataset madalamal ehk teise liiga põhja ja ida piirkonnas pääsu eest järgmiseks hooajaks aste kõrgemale esiliiga B-sse, jagub matši eel mõnusat intriigi rohkem kui rubla eest. Teoreetiliselt peaks kõrgliigasats teise liiga tiimist küll teerulliga üle sõitma, ent Kalev pole sugugi suvaline madalama liiga punt. Vastuoksa: kui asuda rehkendama, siis selgub, et nende koosseisu selgroo moodustavad jalgpallurid on kamba peale käinud meistriliigas platsil peaaegu 900 mängus – ning lõviosas just Tammekat esindades! Et vorm on ajutine, klass aga jääv suurus, tõestati ilmekalt kuu aega tagasi, kui karikasarja eelmises ringis alistati 4 : 2 esiliigas mängiv Nõmme United.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.09.2021
INIMLIK EKSITUS: kui buss Tamme staadioni väravasse jõudis, kihutasid mängijad juba autodega Pärnusse