Kergejõustik
22. oktoober 2021, 17:56

HÄÄLETAMA! Shaunae Miller-Uibo kandideerib maailma parima kergejõustiklase auhinnale (3)

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (WA) avaldas täna aasta parimaks naiskergejõustiklaseks kandideerivate sportlaste nimed.

Kümne parima sekka pääses ka Shaunae Miller-Uibo. Bahama sprinter võitis Tokyo olümpial 400 m jooksus kõigi aegade kümnenda tulemusega 48,36 kuldmedali. Lisaks pääses ta OMil finaali 200 m distantsil.

Teised kandidaadid:

Valarie Allmann (USA): tuli Tokyos kettaheites olümpiavõitjaks ning tõusis kõigi aegade edetabelis 18. kohale tulemusega 71.16.

Yulimar Rojas (Venezuela): võitis Tokyo OMil kolmikhüppes kulla maailmarekordit tähistava 15.67ga.

Athing Mu (USA): võitis Tokyo OMil kulla nii 800 m distantsil kui ka 4x400 m teatejooksus. Tõusis 800 m jooksus kõigi aegade edetabelis kaheksandaks (1.55,04).

Elaine Thompson (Jamaica): võitis Tokyo OMil kulla nii 100, 200 kui ka 4x100 m teatejooksus. Jooksis 100 ja 200 m sprintides välja kõigi aegade teise tulemuse (vastavalt 10,54 ja 21,53).

Faith Kipyegon (Keenia): võitis Tokyo OMil kulla 800 m distantsil. Jooksis välja kõigi aegade neljanda tulemuse (3.51,07).

Maria Lasitskene (Venemaa): võitis Tokyo OMil kulla kõrgushüppes. Lõpetas hooaja maailma edetabeli liidrina (2.05).

Sifan Hassan (Holland): võitis Tokyo OMil kulla 5000 ja 1000 m distantsil ja pronksi 1500 m jooksus. Püstitas 10 000 m jooksus Euroopa rekordi (29.06,82).

Sydney McLaughlin (USA): võitis Tokyo OMil 400 m tõkkejooksus kulla maailmarekordit tähistava 51,46ga ning tuli olümpiavõitjaks ka 4x400 m teatejooksus.

Jasmine Camacho-Quinn (Puerto Rico): võitis Tokyo OMil 100 m tõkkejooksus kulla olümpiarekordit tähistava 12,26ga. Tegu on ka kõigi aegade kuuenda tulemusega.

Hääletamine läheb lukku 6. novembril. Fännide hääled moodustavad 25% lõpptulemusest. Oma hääle saab anda nii Facebookis: