Anett Kontaveit.

23. oktoober 2021, 13:23

VÕIMAS! Kontaveit pääses Moskvas kindla võiduga finaali (13)

Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Moskvas Kremli karikavõistluste poolfinaalis Marketa Vondroušova (WTA 35.) tulemusega 6 : 3, 6 : 4.

Tšehhitar tegi esimese seti avageimis servimurde, kuid Eesti esitennisist võitis seejärel viis geimi järjest, pääsedes 5 : 1 juhtima. Vondroušova suutis end pisut koguda ja vähendada pisut kaotusseisu, kuid avasett läks siiski kindlalt Kontaveidile.

Teises setis õnnestus eestlannal 5 : 2 ette pääseda. Viimases geimis oli tal kolm matšpalli, millest teise suutis ära kasutada ja võita.

„Olen viimasel ajal nii palju mänginud ja selliseid asju juhtub. Kõige tähtsam on endasse uskuda ja sain sellega hakkama,“ põhjendas Kontaveit, miks ta ei suutnud võitu üheksandas geimis, kus juhtis 40 : 15, ära vormistada.

Kohtumine kestis kokku tund ja 16 minutit.

„Oli väga keeruline matš, andsin endast parima. Marketa vastu on alati raske mängida. Oleksin saanud mõnes kohas parem olla, kuid olen väga õnnelik, et finaali jõudsin,“ sõnas Kontaveit pärast kohtumist väljakul.

Finaalis kohtub ta venelanna Jekaterina Alexandrovaga (WTA 37.), kes sai kreeklannalt Maria Sakkarilt (WTA 7.) poolfinaalis seisul 4 : 1 loobumisvõidu.

Enne mängu:

Varem on Kontaveit ja Vondroušova kohtunud kahel korral, mõlemas matšis jäi peale tšehhitar. Viimati võitis ta Kontaveiti tänavu Wimbledoni tenniseturniiri avaringis tulemusega 2 : 6, 6 : 2, 6 : 4.

Eile oli Kontaveit veerandfinaalis alistanud tulemusega 6 : 1, 6 : 1 hispaanlanna Garbine Muguruzaga (WTA 5.).

13:23
6 : 3, 6 : 4

Olemas! Kontaveit on finaalis!

13:19
5 : 4

Kahju. Kontaveit juhtis 40 : 15, kuid Vondroušova võitis seejärel neli järjestikust punkti ning ühtlasi ka geimi.

13:15
5 : 3

Vondroušova murrab.

13:12
5 : 2

Kontaveit murrab taas! Finaalist lahutab veel üks geim!

13:09
4 : 2

Hästi! Kontaveidile kindel geimivõit. Finaal on nüüd päris lähedal…

13:06
3 : 2

Suurepärane! Kontaveidilt servimurre. Kergelt see kindlasti ei tulnud. Kuid nüüd on eestlanna finaalist kolme geimivõidu kaugusel.

13:02
2 : 2

Kontaveit võidab tasavägise geimi ning viigistab seisu.

12:59
1 : 2

Vondroušova võitis geimi kuivalt.

12:56
1 : 1

Kontaveit suudab oma servi hoida ning viigistab seisu.

12:52
Teine sett, 0 : 1

Vondroušova võidab oma pallingul teise seti avageimi.

12:49

Kui vahepeal tundus, et Kontaveit läheb oma teed, siis viimased geimid olid päris tasavägised ning teises setis võib veel mänguks minna.

12:47
6 : 3

Kontaveit võidab avaseti! Pikk ja tasavägine geim, Vondroušoval oli ka kaks murdepalli, ent Eesti esireket tuli keerulisest seisust välja.

12:42
5 : 3

Vondroušova päästab oma servigeimi. Kontaveit jõudis korraks setivõidust ka ühe punkti kaugusele, ent ei suutnud võimalust ära kasutada.

12:39
5 : 2

Vondroušovale ka lõpuks geimivõit.

12:36
5 : 1

Vahelduseks üks tasavägine geim. Vondroušova juhtis 40 : 15, ent mängis edu maha. Kontaveit lõpetas geimi tugeva ja täpse löögiga ning nüüd on avaseti võit väga lähedal.

12:29
4 : 1

Kontaveidile neljas järjestikune geimivõit. Mängitud on 20 minutit.

12:27
3 : 1

Kontaveit võidab neljanda geimi kindlalt. Tema teine servimurre.

12:26

Vondrušova paistab olevat raskustes. Eriti keeruliselt on tal läinud servimine. Ehk segab tšehhitari vigastus: tema parema jala reielihas on päris tugevasti teibitud.

12:22
2 : 1

Kontaveit võidab geimi oma servil kindlalt ning läheb setti esmakordselt juhtima.

12:19
1 : 1

Nüüd alustas geimi paremini Kontaveit. Lõpuks kasutas ta kolmanda murdepalli ära ning seis on viigis.