Henri Sillaste panustas Serviti võitu kolme väravaga.

Foto: Helin Potter
Toimetas Rasmus Voolaid 23. oktoober 2021 20:01

Esimese Eesti käsipalliklubina maitses tänavu eurosarjas võidurõõmu mullune EHF European Cupi veerandfinalist Põlva Serviti, kes alistas kodusaalis sama sarja teises eelringis Kaunase Granitas-Karysi 26 : 19 (14 : 12) ning edenes 32 parema hulka koondtulemusega 52 : 46.

Kohtumine algas Mesikäpa hallis mõlemapoolselt praagiga patustades, aga avamängu 26 : 27 kaotanud Serviti sai esimesena mängu käima. Väravaid tuli igale maitsele – Hendrik Varul leiti joonelt, Henri Sillaste realiseeris kiirrünnaku, Tõnis Kase pommitas kaugelt ning viiendaks minutiks oli kodumeeskond 3 : 0 ees.

Kuigi avakohtumises põlvalaste vastu tosina väravaga paksu pahandust teinud Deividas Jovaišase sihik oli paigast, jõudis Granitas 10. minutil 4 : 4 viigini. Kuus minutit hiljem tabas Henri Hiiend võõrustajate edunumbriteks 8 : 5, aga mingist eest põgenemisest polnud juttugi. Granitas pommitas hästi kaugelt ja vähendas korduvalt kaotusseisu minimaalseks.

Pijus Eiva kaugviskest tuli 26. minutil 11 : 11 viik, kuid Serviti viisid 14 : 12 eduseisul riietusruumi Raiko Rudissaare ja Sander Sarapuu täpsed visked. Kui avapoolajal tõrkus Serviti ründemootor vaid kohati, siis teise pooltunni algul oli selle käivitamisega suuri raskusi.

Teine poolaeg kuulus Põlvale

Avavärava viskamiseks kulus üle kuue minuti ning selle ajaga jõudis Granitas viigini ja Lukas Gurskis tõrjuda Sillaste karistusviske. Siis aga muukisid põlvalased leedukate väravalt luku lahti ja riputasid selle Eston Varuski abiga oma puuri ette. Hea kaitse pealt hakkas jooksma ka rünnak.

15-minutilise perioodi teise poolaja keskel võitis Serviti 7 : 1 ning 50. minutil oli seis 21 : 15. Suurepärasesse hoogu sattus mängujuht Rudissaar, kes viskas ise täpselt ja jagas osavalt sööte kaaslastele. Edu kasvas veelgi ning Kase seadis karistusviskest taboole 25 : 17.

Lõpuvile teavitas Serviti 26 : 19 võidust ning kahe mängu kokkuvõttes edenes Eesti meister järgmisse ringi koondtulemusega 52 : 46. Põlvalaste kasuks sai käe valgeks kümme meest, Kase viskas kaheksa, Rudissaar kuus, Sillaste kolm ning Varul ja Carl-Eric Uibo kaks väravat.

„Olime korraliku pinge all ja esimesel poolajal ei saanud kuidagi oma mängu käima. Tuli palju rumalaid pallikaotusi ja tunnustan ka vastast, kes mängis hästi. Aga müts maha meeste ees, kes võitlesid ja näitasid suurt tahtmist – küllap see meile täna võidu tõigi,“ kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

„Juba avapoolaja lõpust hakkas kaitse paremini pidama ja Varusk sattus heasse tõrjehoogu. Vastastel said mingil hetkel lihtsalt rünnakuvariandid otsa ja eks neil oli üks võtmemängija Paulius Šarkauskas puudu ka. Igal juhul – hea töö meie meeskonnalt! Nüüd on mõnus vabanemise tunne ja ootame järgmist vastast,“ lisas Musting.

Vitali Horovõi.

Foto: HC Tallinn

HC Tallinnat loodab korduskohtumises paranenud leegionäri suuremale abile

HC Tallinna meeste käsipallimeeskond kohtub pühapäeval sama sarja teise ringi korduskohtumises kell 18 Kalevi spordihallis Leedu meistri Vilniuse VHC Sviesaga, kellele avamängus kaotati 22 : 24.

Seal teeb ametliku koduväljaku debüüdi 24-aastane ukrainlasest mängujuht Vitali Horovõi.
Viimastel aastatel Ukraina meistriliiga klubi HC Portovik üks põhitegijaid olnud Horovõi liitus tallinlaste treeningutega juba suvel, kuid vigastas augusti lõpus peetud treeningmängus kergelt põlve. Avamängus leedukatega käis Horovõi küll platsil, aga episoodiliselt.

„Horovõi tõime meeskonda seetõttu, et näeme temas suurt potentsiaali saada positsioonimängu ajuks. Pallimängudes on kõige tähtsam saada mängust aru, pidevalt hinnata olukordi, võtta kiiresti vastu võimalikult õigeid otsuseid ning neid ellu viia. Kui suvel peatreenerina veel enne Bo Östergaardi tulekut meeskonda treeningmängus Raasiku/Mistra vastu juhendasin, kõik positsioonid olid korralikult kompekteeritud ja Horovõi oli ka mängus, siis valitses hooaja eel südames hea tunne.

Ta suudab oma rahulikkuse ja tarkade otsustega positsioonimängu juhtimise enda kätte võtta, mis senise hooaja jooksul meie üks murekohtasid. Soovisime ta korralikult terveks ravida ning selles oli ka positiivseid asju. Kuna tal vaja kehaliselt veel tugevamaks saada, siis pallitrennidest eemaloleku aeg aitas tal jõutreeningutel ennast võimsamaks teha. Samas sai rohkelt mänguminuteid noor mängujuht Kalev Kütt, kes teeb pidevalt tublisid samme edasi“, lausus klubi eestvedaja Risto Lepp.