VÄGEV LAHING! Anett Kontaveit tuli üliraskest seisust välja ja võttis tänavuse kolmanda turniirivõidu (5)

Ohtuleht.ee, 24. oktoober 2021 14:31

Anett Kontaveit Moskva turniiri võidukarikaga.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.), kes oli tänavu ära võitnud WTA turniirid Clevelandis ja Ostravas, jahtis kolmandat turniirivõitu Moskvas, kui kohtus Kremli karikavõistluste finaalis kohaliku tennisisti Jekaterina Aleksandrovaga (WTA 37.). Avaseti kaotas Kontaveit 4 : 6, teise aga võitis 6 : 4, olles 0 : 4 taha jäänud. Otsustava seti võitis Kontaveit 7 : 5 ja nii kuulus turniiri esikoht eestlannale.

Esimeses setis oli seis viigis 2 : 2, kuid siis murdis Aleksandrova eestlanna pallingu. Sama tegi ta ka Kontaveidi ülejärgmisel servigeimil ning esimene sett kuulus venelannale 44 minutiga 6 : 4.

Teises setis jäi Kontaveit taha 0 : 4, kuid võitis siis kuus geimi järjest ja viigistas settide seisu üks-ühele.

Otsustavas geimis hoidsid mõlemad tennisistid oma servigeimi seisuni 4 : 4, kuid siis murdis Aleksandrova Kontaveidi servigeimi ja asus pallima matšivõidu nimel.

Kuid seal teenis Kontaveit kolm murdepalli, millest realiseeris viimase. Järgnenud oma servil loovutas ta vastasele vaid ühe punkti.

Matši viimaseks jäänud setis juhtis Aleksandrova 40 : 30, kuid Kontaveit viigistas. Seejärel tegi venelanna topeltvea ning järgnenud matšpalli eestlanna kohe ka realiseeris, kui Aleksandrova lõi võrgu ees palli pikaks. Matš kestis 2 tundi ja 25 minutit.

Turniirivõit Moskvas tähendab ka seda, et Kontaveit tõuseb uues WTA edetabelis 14. kohale, mis tähistab tema senise karjääri kõrgeima positsiooni kordamist. Järgmisel nädalal osaleb Kontaveit juba Rumeenias WTA 250 turniiril.

14:51
14:35

Mängu statistikat (Aleksandrova vs Kontaveit):

14:31

Aleksandrova lööb võrgu ees palli pikaks ja Kontaveit võidab seti 7 : 5 ja sellega ka kogu mängu!

14:30

Topeltviga venelannalt ja murdepall ja matšpall Kontaveidile!

14:28

Aleksandrova ette 40 : 30, kuid Kontaveit viigistab!

14:27

Kontaveit võidab Aleksandrova pallingul esimese punkti. Kaks järgmist venelannale, siis taas Kontaveidile. 30 : 30.

14:24

Oma servil loovutab Kontaveit vastasele vaid ühe punkti. Meie tennisist ees 6 : 5.

14:22

Ja olemas! Kontaveit võitleb tõrjetel vägevalt ja Aleksandrova lööb geimi lõpetuseks palli pikaks. 5 : 5

14:21

Kolmas murdepall Kontaveidile!

14:20

Paraku jäävad need mõlemad realiseerimata ja seis tasa 40 : 40.

14:19

Geimi alguseks Aleksandrovalt topeltviga ja ka järgmine punkt läks Kontaveidile. Järgmine punkt omakorda venelannale, kuid siis taas eestlannale, kellel nüüd kaks murdepalli!

14:15

Ja venelanna realiseerib sellest kohe esimese, läheb juhtima 5 : 4 ja asub servima turniirivõidu nimel.

14:15

Kontaveit jääb oma servil 0 : 30 taha, võidab siis ühe punkti, kuid teeb kohe topeltvea. Kaks murdepalli Aleksandrovale.

14:12

Viimased punktid ikkagi venelannale ja seis viigis 4 : 4.

14:11

Ent Aleksandrova selle päästab ja seis 40 tasa.

14:11

Aleksandrovalt väga lihtne viga ja Kontaveidile murdepall!

14:00

Kontaveidil läheb pisut raskemalt, kuid serv saab ikkagi hoitud. 3 : 2, kuid tundub, et Aleksandrova on vahepealsest pikast mõõnast üle saanud.

13:56

Aleksandrova hoiab oma servigeimi kindlalt ja seis taas viigis 2 : 2.

13:53

Kontaveit jääb 0 : 30 taha, viigistab seisu, kuid Aleksandrova teenib murdepalli. See saab pääsetud ning venelanna ebaõnnestunud tõrje toob geimivõidu siiski meie tennisistile. 2 : 1

13:51
13:49

Kontaveit jääb vastase servil 0 : 30 taha, kuid võidab siis kolm punkti järjest. Murdepall jääb siiski kasutamata ning seitse geimi järjest kaotanud Aleksandrova viigistab kolmandas setis seisu 1 : 1-le.

13:45

Kontaveit jätkab otsustavat setti sealt, kus eelmises setis pooleli jäi, ehk enda servigeimi võidab eestlanna nulliga. 1 : 0

13:43
13:39

Teine settpall Kontaveidile ja see tuleb ära! Kuues geimivõit järjest, eestlanna võidab seti 6 : 4 ja järgneb otsustav kolmas sett!

13:38

Kontveidile taas murdepall, mis on ühtlasi ka settpall. Paraku läheb tõrje pikaks ja Aleksandrova pääseb.

13:34

Ja Kontaveit seda ka teeb! Vastane saab vaid ühe punkti, Kontaveidile viies geimivõit järjest ja eestlanna juhib 5 : 4.

13:32

Nüüd on Kontaveidil muidugi ülioluline oma pallingut hoida.

13:31

Kontavedile taas murdepall, kuid vägeva pallivahetuse lõpuks suudab Aleksandrova siiski 40 : 40 viigistada. Ent venelanna esimene serv enam sellisel kombel ei suju ja Kontaveidile teinegi murdepall. Ja see olemas! 4 : 4!

13:23

Kas väike (loodame muidugi, et suur) murdepunkt? Kontaveit ei loovuta oma pallingul vastasele ainsatki punkti ja vähendab vahe 3 : 4-le.

13:21

Hästi! Kontaveidile teist vastase servigeimi järjest murdepallid, seekord kolm. Ja lõpuks tuleb murre ka ära! 2 : 4 Kontaveit taga ja asub servima.

13:15

Pärast seda, kui Aleksandrova oli võitnud viis geimi järjest, saabus pisut helgem hetk ka Kontaveidi õuele. Oma servil loovutas ta vastasele kaks punkti, kuid muidugi siit seisust välja rabeleda on hullupööra raske. Aleksandrova juhib 4 : 1 ja asub servima.

13:11

Kontaveit polnud matšis teeninud veel ühtegi murdepalli, kuid nüüd teenis ta neid kaks, kusjuures oli Aleksandrova pallingul jäänud 15 : 40 taha. Paraku päästis venelanna need mõlemad ja asus 4 : 0 juhtima.

13:03

Taaskord Aleksandrovale murdepall ja taaskord ta selle realiseerib. Venelannal õnnestub väljakul põhimõtteliselt kõik. Vähemalt praegu. 0 : 3

12:59

Oma servil loovutab Aleksandrova Kontaveidile ühe punkti ja kontrollib mängu käiku hetkel täielikult. 2 : 0 venelanna ees.

12:58
12:56

Keeruline, väga keeruline on see asi praegu eestlanna jaoks! Kontaveit jääb teise seti esimeses geimis oma pallingul 15 : 40 taha ja vastane realiseerib kohe ka oma esimese murdepalli. 0 : 1

12:51

Aleksandrova esimene serv töötab taaskord pea laitmatult. Ta teenib kaks settpalli, millest realiseerib kohe esimese ja võidab avaseti 44 minutiga 6 : 4.

12:48

Kontaveit on oma pallingul taas raskustes, kui seis on viigis 40 : 40, kuid kaks vägevat pallingut toovad geimivõidu ikkagi meie piigale. Aleksandrova ees 5 : 4 ja asub servima.

12:43

Aleksandrova võidab oma servigeimi kuivalt, läheb juhtima 5 : 3 ja setivõidust lahutab teda üks geimivõit.

12:40

Vahelduseks üks servigeim ka Kontaveidile vähe hõlpsamalt, kui vastane saab vaid ühe punkti. Enda pallingule minnes juhib siiski Aleksandrova 4 : 3.

12:37

Oma pallingul loovutab Aleksandrova Kontaveidile vaid ühe punkti ja asub juhtima 4 : 2.

12:34

Kuid teist korda järjest on Kontaveit oma pallingul raskustes ja Aleksandrovale seekord neli murdepalli. Eestlanna saab neist kolm päästetud, kuid neljandat enam mitte. Esimene murre on tõsiasi ja Aleksandrova ees 3 : 2.

Jekaterina Aleksandrova.

(SIPA/Scanpix)

12:25

Kontaveit võidab Aleksandrova servigeimis kaks esimest punkti, kuid järgmised neli lähevad venelannale. 2 : 2

12:21

Kontaveit jääb oma servigeimis 15 : 40 taha. Aleksandrovale kaks murdepalli, kuid Kontaveit päästab need mõlemad tänu suurepärasele pallingule. Venelannale ka kolmas murdepall, kuid Kontaveit päästab sellegi ning lõpetab keeruliseks kujunenud geimi võimsa tagantkäekrossiga. 2 : 1

12:15

Aleksandrova jääb oma pallingul 0 : 30 taha, kuid võidab siis kolm punkti järjest. Ent Kontaveit geimi niisama ära ei anna, viigistades seisu. Esimest murdepalli ta siiski (veel) ei teeni. 1 : 1

12:10

Kontaveit loovutab vastasele vaid ühe punkti ja läheb juhtima 1 : 0.

Ilus ja kindel algus meie tennisistilt.

12:08

Ja mäng on alanud!

Esimeses geimis servib Kontaveit.

12:06

Pealtvaatajaid on saali lubatud kuni 1200, kuid esmapilgul tundub, et nii palju publikut pole tribüünidele saabunud. Kuigi finaali üks osaline on ju oma tennisist.

12:04

Noo nii! Tennisepiigad on platsil. Kõigepealt mõned soojenduslöögid ja siis läheb andmiseks. Meenutagem, et oma 22 viimasest mängust on Kontaveit võitnud 20.

11:50

Lisagem siia ka tipphetked Kontaveidi eilsest võidust poolfinaalis Marketa Vondroušova üle:

11:48

Tere päevast, mäng peaks üsna varsti algama, seni aga meenutagem, kuidas Kontaveit ja Aleksandrova Moskvas finaali jõudsid.

25aastane Kontaveit on Venemaa pealinnas olnud võimas. Avaringis alistas ta tulemusega 6 : 3, 6 : 3 paarismängu Tokyo olümpiavõitja Katerina Siniakova (WTA 50.), teises ringis pühkis 6 :1, 6 : 4 oma teelt maailma 79. reketi Andrea Petkovici, veerandfinaalis alistas 6 : 1, 6 : 1 Garbine Muguruzaga (WTA 5.) ja poolfinaalis Marketa Vondroušova (WTA 35.) 6 : 3, 6 : 4.

Kontaveidist aasta jagu vanem Aleksandrova sai avaringis Ons Jabeurilt (WTA 8.) teises setis loobumisvõidu (avaseti võitis venelanna 6 : 1). Teises ringis alistas ta Angelina Kalinina (WTA 57.) 6 : 4, 6 :1, veerandfinaalis aga Arina Sabalenka (WTA 2.) 6 : 3, 6 : 4 ning poolfinaalis sai Maria Sakkarilt (WTA 7.) esimeses setis eduseisul 4 : 1 taas loobmisvõidu.

Kontaveit on Aleksandrovaga seni kohtunud vaid korra, mullusel Ostrava turniiril võitis eestlanna 4:6, 6:2, 7:6 (6).