David Beckham.

Foto: Jasen Vinlove / USA TODAY Sports
Toimetas Kaspar Koort 24. oktoober 2021 10:21

Jalgpalliikoon David Beckham pole niigi teab mis vaene mees, kuid nagu öeldakse: seal, kus on, sinna tuleb juurde. Nimelt teab The Sun rääkida, et pururikas Lähis-Ida naftariik Katar sõlmis Beckhamiga 150 miljonit Inglise naela (178 miljonit eurot) väärt lepingu, et too neid järgmise kümne aasta jooksul mujal maailmas promoks.

Mõistagi on peamine fookus järgmisel aastal Kataris toimuv jalgpalli MM, mille n-ö kaanepoisiks Beckham saab, kuid koostöö peaks jätkuma ka pärast seda. Mees on juba käinud Dohas koha peal, külastanud MMi võõrustavaid staadione ja kohtunud kohalike mõjuvõimsate tegelastega.

Inimõiguste eest võitlevad organisatsioonid on Katari suhtes olnud väga kriitilised, eriti selles plaanis, kuidas islamiriik suhtub naiste ja homoseksuaalide õigustesse. Ent väidetavalt on Bechkamit mõlemas punktis rahustatud, ehk et polevat see asi nii hull midagi ning pärast aru pidamist oma abikaasa Victoriaga otsustanud jalgpallistaar šeikide magusa pakkumise vastu võtta.

„David usub, et Katari lubadus liikuda progressi teel ning MM – esimene, mis peetakse araabiamaal – aitab kaasa märkimisväärsetele positiivsetele muutusele,“ rääkis üks Beckhamile lähedal seisev allikas.

„Ta on veenunud, et jalgpalli jõud suudab ehitada silla erinevuste vahele, kuid mis veelgi olulisem, ta on näinud neis küsimustes reaalset edasiminekut.“

Pärast MMi keskendub Beckham Katari kui turisimisihtpunkti tutvustamisele.

„Loodetakse, et Davidiga lepingu sõlmimine aitab kaasa sellele, et rohkem Lääne inimesi saabub külastama riigi imeilusaid randu ning imetlema tohutuid liivaluiteid ja uskumatuid pilvelõhkujaid,“ lisas allikas.