Tennis

Moskvas triumfeerinud Kontaveit: mind päästis see, et üritasin kogu jõust võidelda iga palli eest, mis üle võrgu tagasi tulid (22)

Toimetas Kaspar Koort, 24. oktoober 2021 15:12

VÕIDUMUSI: Anett Kontaveit tähistamas Kremli karikavõistluste võitu.

Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit võitis hooaja kolmanda ja karjääri neljanda WTA turniiri, kui alistas Moskvas Kremli karikavõistluste finaalis venelanna Jekaterina Aleksandrova 4 : 6, 6 : 4, 7 : 5.

„Oli väga raske mäng, kuid tunne on imeline ja olen väga õnnelik,“ jagas Kontaveit kohtumise järel väljakul esimesi võidujärgseid emotsioone.

„On vaja ka natuke õnne, kuid kogu mängu vaadates jagus tallegi õnnelikke hetki,“ vihjas eestlanna kolmele korrale, kus Aleksandrova löögid võrguripsest tema platsipoolele maandusid. „Aga ta mängis terve mängu väga hästi. Mind päästis lõpuks see, et üritasin kogu jõust võidelda iga palli eest, mis üle võrgu tagasi tulid.“

Ta lisas, et väga pikka tähistamist ta endale lubada ei saa, sest uuel nädalal ootab juba ees turniir Rumeenias, kuid ühe pidulikuma õhtusöögi Moskvas on ta siiski ära teeninud. Ilmselt on õhtusöögi üks osaline ka Kontaveidi treener Dmitri Tursunov, keda eestlanna pisut hiljem autasustamisel eraldi tänas.

„Aitäh Dmitrile, et ta oli siin ja aitas mind. Loodan, et meie koostöö jätkub veel pikalt,“ lausus Kontaveit.

Samal teemal

24.09.2021
VÄGEV LAHING! Anett Kontaveit tuli üliraskest seisust välja ja võttis tänavuse kolmanda turniirivõidu