Robert Rooba lõi KHLis karjääri kolmanda värava

Toimetas Eigo Kaljurand 24. oktoober 2021 18:38

Robert Rooba koduklubi Tšerepovetsi Severstal alistas võõrsil 5 : 1 Nur-Sultani Barõsi , Eesti jäähokikoondislane sai kohtumises kirja karjääri kolmanda KHLi värava.

28aastase Rooba tööandja on viimasel ajal kõvas hoos, sest eelnevas kolmes mängus alistati Nižnekamski Neftehimik, Kunluni Red Star ja Riia Dinamo. Pühapäeval sõitis Severstal Kasahstani pealinna Nur-Sultani, kus neid võõrustas kohalik Barõs.

Esimesel kolmandikul viis slovakk Adam Liška külalised juhtima ning teisel kolmandikul kasvatas eduseisu rootslane Jakob Stenqvist. Ehkki kodumeeskond viskas viimase kolmandiku alguses ühe värava tagasi, siis lõppseisu 5 : 1 vormistasid Igor Geraskini, Robert Rooba ja Vladislav Kodola tabamused.

Sellega lõpetas kolmandasse viisikusse kuuluv Rooba pika punktipõua. Eestlane sai KHLis käe valgeks juba avavoorus, kaheksa mängu järel oli tema kogusaldos 2 väravat ja 1 sööt. Kuid seejärel ei saanud Rooba tosinas kohtumises järjest nime statistikasse kirja.

Viimased neli kohtumist võitnud Severstal hoiab läänekonverentsis 24 silmaga seitsmendat kohta. Nad on võitnud 21st mängust seitse normaalajal ja kolm lisaajal. Lääne liider on 31 punktiga Peterburi SKA, idas Magnitogorski Metallurg.