Vehklemine

KULDNE NAISKOND SEGADUSES: peatreenerisaaga rikkus laagri, kodune turniir küsimärgi all, Embrichi tulevik teadmata (4)

Viljar Voog, 26. oktoober 2021 14:32

UHKE VÄRK: Eesti epeenaised said pühapäeval pärjatud kui Tokyo olümpiamängude parim individuaalsportlastest koosnev naiskond.

Foto: EOK

Pühapäeval said neli Eesti epeenaist Kreeta saarel kätte suure tunnustuse: kuldsed vehklejad valiti Tokyo olümpiamängude parimaks naiskonnaks*. Esmaspäeval saabuti Eestisse kolmekesi ja trofeeta. Kui viimasel oli mõistlik põhjus – hiljem naasnud EOK president Urmas Sõõrumaa kohvris oli suurele auhinnale rohkem ruumi –, siis Erika Kirpu otsus minna tagasi Itaaliasse oli otseselt seotud praegu Eesti vehklemist raputava tüliga: kuna naiskonna peatreener pole selge, jäi ära epeenaiste hooaja esimene laager.

Probleemi olemusest on ajakirjandus juba kirjutanud. Juriidiliste keerdkäikude tõttu seob koondise peatreenerit Kaido Kaabermad vehklemisliiduga tähtajatu tööleping. Alaliit pole vastu, et Kaabermaga jätkata, aga funktsionäärid sooviksid minna üle spordiilmas traditsioonilisemale süsteemile, kus ametiaeg on seotud olümpiatsükliga. Kaaberma sõnum on aga lihtne: et tema eelmisel nädalal välja kuulutatud peatreenerikonkursil osaleks, tuleb praegune leping lõpetada ehk maksta hüvitist. Alaliit aga ajab vastu: kui Kaaberma konkursi võidab, siis ta ju jätkab ametis, mis hüvitisest juttu…

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.10.2021
Olümpiavõitjast meditsiinitöötaja Beljajeva: olukord on päris tõsine!
24.10.2021
VÕIMAS TUNNUSTUS: Eesti epeepiigad olid kogu Tokyo olümpia parim naiskond!
18.10.2021
TERAVAD TORKED: vehklemisliit viskab Kaaberma liivakastist välja, aga tahab ta kohe tagasi mängima kutsuda
19.09.2021
Aastase tütre ema Kristina Kuusk Eesti meistritiitlist: esimeste matšide ajal tera ots värises