Jäähoki

KINNIMÄTSIMINE: NHLi treener kuritarvitas mängijat seksuaalselt, klubi juhtkond pigistas silma kinni 

Eigo Kaljurand, 27. oktoober 2021 18:29

„Sain 11 aastat tagasi teada, et toonane videotreener käitus mängijaga ebasobivalt. Teavitasin seksuaalsest rünnakust meie juhtkonda ja arvasin, et nad võtavad ette vajalikud sammud. Nüüd hiljem tean, et seda ei tehtud,“ tunnistas nädala alguses ameti maha pannud spordidirektor Stan Bowman, et klubi teadis ühe juhendaja rõvetsemisest.

Foto: ZUMAPRESS / Scanpix

Jäähokiliigat NHL šokeeris seksuaalse kuritarvitamise juhtum 2010. aastast, kui Chicago Blackhawksi toonane treener Brad Aldrich hakkas mängija ees onaneerima ja lõpetas ta peale. Kuigi sportlane üritas toona asjast klubist rääkida, siis juhtkond vaikis asja maha ja pervert rõvetses edasi. 11 aastat hiljem võeti toonase Blackhawksi juhid lõpuks pihtide vahele.

Neljapäeval avalikustati Chicago Blackhawksi endise videotreeneri Brad Aldrichi vastu esitatud seksuaalrünnaku süüdistuste üksikasjad. Tundmatuks jääva mängija sõnul kutsus juhendaja ta 2010. aastal korterisse mänguolukordi vaatama, kuid analüüsi asemel lülitas sisse pornovideo, proovis teda suudelda ning hakkas onaneerima. Kui sportlane üritas korterist lahkuda, siis haaras Aldrich seinalt kurika ja ähvardas hoolealust. Väidetavalt ejakuleeris Aldrich hirmust halvatud mängija peale. „Kui sa ei viska pikali ja ei käitu nii, et naudid seda, siis teen kõik selleks, et sa ei leiaks iial NHLis tööandjat,“ olevat juhendajat öelnud mängijale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.09.2021
VÕLGNIK JA COVIDIOOT: võltsitud koroonapassi kasutanud NHLi täht sai pika võistluskeelu