Spordivaria

KIHVT! Eesti jõujuurikad tõid MMilt koju kuus medalit, neist kaks kuldset 

Toimetas Rasmus Voolaid, 29. oktoober 2021 19:30

POOL TÖÖD TEHTUD: Hjalmar Mäe sai kätte kulla, aga maagiline 300 kilot jääb ootama järgmist võistlust.

Foto: Erakogu

Eestlased võitsid Vilniuses lamades surumise MMil kuus medalit, neist Hjalmar Mäe ja Raul Randmäe tulevad koju kuldse autasuga.

Mäe oli parim varustusega surumises kuni 120kiloste 40-49aastaste meeste seas tulemusega 280 kilo. Järgnesid Ayush Otgonbayar (Mongoolia) 255 kiloga ja Akihisa Takemura (Jaapan) 247,5 kiloga.

Raul Randmäe (+120 kg) võitis varustusega surumises tulemusega 130 kilo üle 70-aastaste meeste seas, kus ta oli ainuke esindaja.

14-17aastaste seas võistlev Eliise Mikomägi sai hõbeda varustusega ja pronksi klassikalises ehk varustuseta surumises, tulemused vastavalt 100 ja 80 kilo. Marelin Jüriado võitis Mikomäe järel varustusega surumises pronksi 90 kiloga.

Markus Lehtla (+120 kg) võitis hõbemedali klassikalises surumises 14-17aastaste seas tulemusega 162,5 kilo. Kulla võitis Bartlomiej Tuszynski (Poola) 170 kiloga ja pronksi Branko Jakubik (Slovakkia) samuti 162,5 kiloga.

„Lõpuks jõudis kätte see suur päev, kus ma sain oma jõudu näidata maailmameistrivõistlustel. Minu jaoks oli see vägev, kuna sain peale nelja kuud oma piire kombata. Kolmas katse oli super, kuna tehnika oli hea ja surusin arvatust rohkem,” sõnas Lehtla.

Eestit esindasid veel Liisa Peri, Tarmo Pärna ja Karl Michael Valk. Kuni 74kiloste täiskasvanute varustusega surumises viienda koha saanud Valk läks vōistlustele kindla eesmärgiga püstitada isiklik rekord ja loodetavasti parandada ka Eesti rekordit, milleks on 212,5 kilo.

„Kang oli käes raske, kuid viimasel katsel suutsin siiski kõva võitlusega alistada 220 kilo. Nüüd tuleb veel kuu aega vastu pidada ja novembris Euroopa meistrivõistlustel loodetavasti tulemust parandada. Suurim tänu läheb kõigile kaasaelajatele, aga eraldi sooviks tänada kaasas olnud toetustiimi,” lausus Valk.

Samal teemal

26.10.2021
VINGE VÄRK: neli eestlast krooniti sangpommispordi maailmameistriteks!