Paide linnameeskonna ründaja Henri Anier lõi Legioni võrku kolm palli.

Foto: Karin Jaanus
Eigo Kaljurand 30. oktoober 2021 17:33

Jalgpalli meistriliiga viimase mänguderingi avakohtumises alistas Paide linnameeskond Henri Anieri kübaratriki toel 4 : 0 Tallinna Legioni.

Möödunud vooru järel löödi Eesti meistriliiga kaheks, kui edaspidi madistavad omavahel kuus parimat ja neli viimast meeskonda. Ülemise tabelipoole avalahingus võõrustas Paide linnameeskond Legionit ja teenis juba avaminutitel 11 meetri karistuslöögi, kui vanameister Aleksandr Dmitrijev tõmbas maha Sander Sinilaidi.

Legioni peatreener Deniss Belov tunnistas, et korduspenalti määramine lõi meeskonnal jalad alt. „Puudu jäi täna sellest, et meile löödi värav teisest penaltist. Tegelikult esimese penalti väravavaht tõrjus. Ma ei tea, mis põhjusel ta sai teist korda lüüa. See tappis meeskonda vaimselt, eks peame meeskonnaga psühholoogiliselt töötama,“ lausus ta soccernet.ee ülekandes.

56. minutil sai Anier kirja kübaratriki, kui Baturins pudistas palli värava ette ja ründaja toksas selle võrku. Viis minutit hiljem leidis Anier sööduga Sander Sinilaidi, kes viis tiimi ette juba 4 : 0. Selle seisuga ka kohtumine päädis.

Päevasangar Anier leidis, et meeskond on viimastes voorudes näidanud väga ilusat vutti. „Mäng sujus, pidanuks läbi hooaja sellist mängu näitama, aga tulid apsakad sisse. Eks me neist õpime,” rääkis 30aastane ründaja.

Mees pühendas kübaratriki Ragnar Klavanile, kes sai täna 36aastaseks. „Loodetavasti ta on lisaks tordile meile riietusruumi veel midagi head toonud. Taga ka null, nagu me tahtsime. Kui eile küsisin, siis ta ütles, et kui löön kolm, siis see on hea sünnipäevakink. Sai oma sünnipäevakingi!” lausus Anier muiates.

Belov nentis, et ootas hoopis teistsuguse ilmega kohtumist. „Võib-olla oleksin pidanud meeskonna ette valmistama palju võimsamaks mänguks. Nagu valmistume näiteks Kuressaare vastu. Arvasime, et siin tuleb jalgpall – kiire, tehniline, söödud ja kiirendused. Siin sellist asja polnud täna,“ ütles Belov, kelle sõnul polnud kaotuses süüdi mängijaid, vaid tema.

Paide hoiab liigatabelis 56 punktiga kolmandat kohta, nende ees on viie silma kaugusel Flora, kes on pidanud kaks kohtumist vähem. Paidele järgnevad Nõmme Kalju ja Legion, kellel on koos vastavalt 43 ja 38 punkti. Liigat juhib FCI Levadia.

Turniiritabel

Foto: Jalgpall.ee / Ekraanitõmmis