Kas Anett Kontaveit kindlustab koha WTA finaalturniiril?

Foto: AP / Scanpix
Eigo Kaljurand 31. oktoober 2021 19:17

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 14.) alistas Rumeenias Cluj-Napoca turniiri finaalis 6 : 2, 6 : 3 endise maailma esireketi Simona Halepi (WTA 18.), millega kaasnes koht parimatest parimatele mõeldud WTA finaalturniirile Mehhikos. Kohtumise täpsema käiguga saan tutvuda allolevas blogis.

Matši esimese murdepalli teenis Halep, kuid Konteveit tuli keerulisest seisust välja ja läks kohtumist juhtima 2 : 1. Esimeses setis oli rumeenlanna hädas oma servigeimides, kus ta jäi järjepidevalt 0 : 30 taha ning Kontaveit pääses kahe murdega ette 5 : 1 ja võitis vaid 29 minutit kestnud seti 6 : 2.

Teist geimi alustas Kontaveit halvasti, sest ta lõi mitu palli pikaks, kaotas oma servigeimi nulliga ja jäi kaotusseisu 0 : 2. See siiski ei murdnud eestlannat, sest kahe murde najal pääses ta ette 5 : 2. Halepi servigeimis sai Kontaveit kolm matš- ja turniiripalli, mida 25aastane tallinlanna ei suutnud ära kasutada. Kuid oma servi hoidis Anett kindlalt ning võitis tund ja 11 minutit kestnud kohtumise 6 : 2, 6 : 3.

„Ma olen sõnatu, sest see nädal oli uskumatu. Õnnitlen Simonat, sest sa oled eeskuju, vaatasin sulle aastaid alt üles ja sa alistasid mind mitmel korral,“ vihjas Kontaveit tõigale, et eelnevad kolm kohtumist võitis rumeenlanna. 2017. aastal kohtusid naised kaks korda, Halep võitis Miamis 6 : 3, 6 : 0 ja Roomas 6 : 2, 6 : 4. Viimati said nad kokku möödunud aasta Austraalia lahtiste veerandfinaalis, kus rumeenlanna jäi peale skooriga 6 : 1, 6 : 1. Neljandal korral jäi lõpuks peale Kontaveit.

Sellega lunastas ta pääsme 10. novembril Mehhikos Guadalajaras algavale WTA aastalõputurniirile, kust võtavad osa maailma kaheksa parimat naistennisisti.

„Sa hävitasid mu! Sa väärid sinna minekut, sest sul oli imeline aasta. Naudi, see on midagi erilist,“ ütles kohtumise järel Halep, kelle sõnul oli nädal olenemata kaotusest imeline. „Mu aasta oli keeruline, mistõttu mu ootused polnud väga kõrgel. Kuid kodus on teine tera mängida.“

Kontaveit napsas viimase Mehhiko pääse sõbrannalt Ons Jabeurilt. „Vabanda, Ons, et sulle nii tegin. Loodetavasti järgmisel aastal oleme seal koos,“ ütles ta naerdes ja tänas oma uut treenerit. „Tänan Dmitri, meil olid imelised paar kuud. Ma ei teagi, kuidas see nii läks.“

Eestlanna mängis WTA turniiri finaalis 12. korda. Esimesest kaheksast finaalist võitis ta vaid ühe, kui ta lõpetas esikohal 2017. aastal Hollandis Rosmalenis. Kuid viimastel kuudel sai Kontaveit juurde neli karikat, sest enne Rumeeniat võitis ta nii Clevelandis, Ostravas kui ka Moskvas.

18:49
Kontaveit võitis 6 : 2, 6 : 3

Halep ei saanud Kontaveidi servi kätte ning eestlanna võitis matši ja pääseb WTA aastalõputurniirile! Vägev!

Kohtumise statistika:

18:48

Eestlanna vajutas vägeva eestkäe joonele ning Anett teenis kolm matšpalli!

18:47

Kontaveit võitis ülipika pallivahetuse äralöögiga joonele. Suurepärane punkt, millega ta sai 30 : 0 edu.

18:47
Kontaveit - Halep 6 : 2, 5 : 3

Kahju… Kontaveidi tagantkäsi läks ülinapilt auti ja Halep sai järjekordse geimpalli, mille lahendas ässaga.

18:45

Halep tegi täpse löögi nurka, sai edu, aga Anett vastas suurepärase äralöögiga ja seis tasa. Geim on kestnud ligi seitse minutit…

18:43

Ai-ai-ai… Halepi eksis ning Kontaveit sai kolmanda turniiripalli. Kuid eestlanna tõrje läks pikaks ning seis taas tasa. Müstiliselt pikk geim.

18:43

Halep pääses taas täpsest äralöögist juhtima, kuid tegi seejärel servidel topeltvea ning seis tasa. Rumeenlanna lennutas matšis kolmandat korda reketit.

18:41

Kontaveit eksis tõrjel ja Halep pääses taas juhtima. Kuid seis taas tasa, sest Halepi serv jäi pehmeks ning Anett nõelas teravalt. Närvid on pingul nii siin kui sealpool ekraani.

18:40

Halep pääses ässast juhtima, kuid Kontaveit lõi eestkäe joonele ning rumeenlanna laiutas käsi, sest sinna oli võimatu jõuda. Seis taas tasa.

18:40

Halep sai Kontaveidi eksimuse järel edu, kuid järgmisel pallivahetusel lõi rumeenlanna ise palli auti. Seis tasa.

18:39

Ai-ai, Kontaveidi eestkäelöök lendas napilt-napilt pikaks ja seis tasa 40 : 40.

18:38

Äralöök tõi Kontaveidile kaks matš- ja turniiripalli, kuid esimese suutis serviv Halep ära hoida.

18:38

Milline tõrje! Halep vajutas vägeva servi ning Konteveit saatis selle tugevalt ja täpselt väljakunurga. Kontaveit ees 30 : 15.

18:35
Kontaveit - Halep 6 : 2, 5 : 2

Tuli ära! Anett sai Halepi lihtveast edu ning kasutas selle ära tugeva tagantkäelöögiga, kuhu rumeenlanna enam ei jõudnud. Halep on näost päris-päris ära ja Kontaveit turniirivõidule päris-päris lähedal!

18:34

Pahandus! Viimased kolm pikemat pallivahetust: Kontaveit lõi auti, Kontaveit lõi võrku, Kontaveit lõi auti ja seis Aneti servigeimis 40 : 40.

18:32

Kontaveidilt suurepärane geimi algus. Pikkadel pallivahetustel pani ta kahel Halepi surve alla ja eksima ning serviässast tuli tabloole seis 40 : 0.

18:31
Kontaveit - Halep 6 : 2, 4 : 2

Halepi eestkäsi maandus võrgus ning 15 : 40 seisult sai Kontaveit kaks murdepalli. Rumeenlanna esimeselt servilt tegi eestlanna kohe äralöögi ning sellega tegi ta teises setis teise murde. Vägev!

18:29

Halepi jäi oma pallingugeimis taas 0 : 30 taha, kui Kontaveidi ilus tõrje maandus väljakuraamides.

18:27
Kontaveit - Halep 6 : 2, 3 : 2

Seisult 15 : 15 sai Kontaveit servi tööle ja Halepi jooksma, millega eestlanna võttis kolm punkti järjest ning asus teist setti juhtima. Kas üsna pinges Halepi närv peab vastu?

18:25

Võrreldes eelnevate ringidega on finaalis näidatav tase maailmaklass, sest mõlemad naised toovad ära suurepäraseid palle ning pallivahetused kujunevad üsna pikaks.

Loe rohkem

Kommentaarid  (24)

Smv 1. november 2021 13:59
Olümpia kulda ega pronksi ei ole. Nii et parimaks nais sportlaseks tunnistada ei saa
ikka saaks 1. november 2021 18:09
arvesse tuleks võtta ka isiku omadusi ja töökust ning iseloomu. Igatahes vahva neiu, olen rõõmus ta saavutuse üle.
on 1. november 2021 18:22
Anett järjest tõusujoones läinud viimasel ajal ja pea see olümpiavõit ka tule, igatahes tänane rõõm ületas ootused- kolm korda oled kaotanud ja nüüd siin ta on- eks vastane laiutas vist rohkem kui vaja, õnnitlused igal juhul!
spordisõber 1. november 2021 09:00
aitäh, Anett !sa oled meile seol masendaval koroonalaineharja- sügisel palju rõõmu kinkinud. Jõudu edasiseks !
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS