WRC

Tänak jääb Monza MM-rallilt eemale! (9)

Toimetas Eigo Kaljurand, 2. november 2021 18:07

Ott Tänak.

Foto: Hyundai Motorsport GmbH

Hyundai rallimeeskonna piloot Ott Tänak andis sotsiaalmeedias teada, et ei saa perekondlikel põhjustel osaleda 18.-21. novembrini sõidetaval Monza MM-etapil.

„Pean pettunult ütlema, et kahjuks ma ei saa perekondlikel põhjustel osaleda 2021. aasta Monza MM-rallil. Seda otsust oli raske teha, kuid pidin selle tegema,” kirjutas Tänak Facebookis.

„Soovin meeskonnale hooaja viimaseks MM-ralliks edu, sest meil on, mille nimel võidelda. Näeme varsti,” lisas ta. Nii jääb Tänaku saldosse tänavu 128 punkti ja ta lõpetab WRC-hooaja viiendal kohal.

Eestlasele leiti juba asendaja, sest samal ajal teatas Teemu Suninen, et võistleb Monzas koos kaardilugeja Mikko Markkulaga WRC-arvestuses. „Suured uudised! Sõidame Itaalias Monza MM-rallil Hyundai i20 WRC autoga. Vahetame välja Oti ja Martini, kes peavad kahjuks võistluse vahele jätma Oti isiklike pereasjade tõttu. Soovin talle kõike head,“ lausus Suninen Facebookis.

„Meie jaoks on see muidugi suurepärane võimalus. Uue autoga harjumine on väljakutse, kuid me võtame selle väljakutse vastu. Imeline viis 2021. aasta rallihooaja lõpetamiseks.“

Lisaks Suninenile roolivad i20 masinaid Thierry Neuville ja Dani Sordo, Hyundai toob Monzas rajale neljandagi WRC-auto, mis usaldatakse Oliver Solbergi hoolde. Individuaalse MM-tiitli jagavad Monzas Toyota piloodid Sebastien Ogier ja Elfyn Evans, kellel on vastavalt 204 ja 187 punkti. Tootajate arvestuses on Hyundail teoreetiline võimalus tiitlivõiduks, aga see on väga õhkõrn, sest Toyota edu on 47 silma.

Samal teemal

30.09.2021
Kas Hyundai ehitab lõpuks ometi vastupidava ralliauto? Adamo: uue masina puhul on peamine töökindlus
30.09.2021
Neuville Hyundai hübriidmasinast: see polegi nii halb!
28.09.2021
Tänak osales Hyundai salarallil