Annika Schleu ja talle loosi tahtel sattunud hobune Saint-Boy ei leinud Tokyo olümpial kuidagi ühist keelt. Ei aidanud ka see, et Saksamaa koondise treener Kim Raisner suksut füüsiliselt utsitas. Ent see „utsitamine“ võib nüüd tähendada seda, et Pariisi olümpial ratsutamist enam moodsa viievõistluse sees ei näe.

Foto: Reuters/Scanpix
Kaspar Koort 3. november 2021 11:18

Rahvusvaheline moodsa viievõistluse liidu (UIPM) juhatus on vastu võtnud otsuse, et juba 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel asendatakse üks moodsa viievõistluse viiest alast ehk ratsutamine hoopis jalgrattasõiduga. Ametlikult peaks selle kohta avaldus tehtama neljapäeval, kuid et asjalood on sinna suundumas, kinnitas üks allikas olümpiasporti põhjalikult kajastavale insidethegames.biz portaalile.

Otsus oli vastu võetud sel nädalal toimunud UIPMi juhatuse salajase koosoleku hääletusel ning seda ajendas ennekõike Tokyo olümpial juhtunu, kus mitmed sportlased olid ratsudega püstihädas, sest need lihtsalt keeldusid hüppamast. Üheks selliseks sportlaseks oli ka sakslanna Annika Schleu, kes oli enne ratsutamist naiste võistluse liider. Ent talle loosi tahtel sattunud suksu Saint-Boy polnud paraku kuigi koostööaldis.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad