Teemu Suninen Kataloonia rallil.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
Viljar Voog 3. november 2021 12:51

Ott Tänak teatas sotsiaalmeedias, et perekondlikel põhjustel jätab ta osalemata hooaja viimasel WRC-rallil Monzas. Hyundai roolis asendab saarlast tallinlane Teemu Suninen, kellele tähendas teisipäevane uudis ahvikiirusel tegutsema asumist.

„Pean ütlema, et Hyundai üllatas jälle. Ma poleks uskunud, et on võimalik nii kiire graafikuga WRC-auto rooli pääseda,“ sõnas Suninen Rallit.fi portaalile. Augusti lõpus lõi soomlane enda selja taga kinni M-Sporti tiimi ukse ja alles viimasel etapil Kataloonias tegi ta debüüdi Hyundai Rally2 masinas. Nüüd siis ootab ees WRC-debüüt Lõuna-Korea autotootja eest.

Sunineni sõnul sai ta Tänaku loobumisest teada nagu kõik teisedki teisipäeval – küll ilmselt veidi varem, sest paralleelselt eestlase postitusega teatas Hyundai meeskond ka asendaja leidmisest.

„Päev oli kiire – reisid testidele ja muud minemised vajasid korraldamist. Nüüd loen sõitjamanuaali, et teada saada, millisest nupust masin käima läheb,“ naeris Suninen. „Neljapäeval läheme reisile ja reedel on testid. Ehk esimene sõidukogemus tuleb kirelt.“

Ka järgmisel nädalal veedab Suninen mitu päeva Hyundai rallitiimi Saksamaal paiknevas baasis, et masinaga sinasõprust luua. Ja siis tuleb juba Monza võistlus.

Suninenil on sõiduisu suur: „See on parimal juhul hea võimalus end näidata. Suurepärane on Monzas peale pääseda ja loodetavasti on meil seal hea võistlus. Vaatame, kuhu suunas karjääri suudame viia.“