Viljar Voog, 4. november 2021 20:12

Flora ja Famagusta lahing konverentsiliigas.

FC Flora on Eesti Manchester United – esitused UEFA konverentsiliigas näitavad, et florakad kipuvad alles teisel poolajal enda mängu käima saama. Rauno Sappinen kahjuks Cristiano Ronaldo mõõtu välja ei anna, muidu oleks kohtumine Famagusta Anothosisega lõppenud 2 : 2 viigi asemel Flora võiduga.

„Esmane tunne on pigem veidikene pettumus: just kui mängu vaadata, kuidas lõime väravad, kuidas tekitasime võimalusi ja kuidas vastane meie vastu pigem ei tekitanud,“ arvas ka peatreener Jürgen Henn, et Flora oli parem meeskond väljakul. „Positiivse poole pealt: see meeskonna sisu. Sellele me saame alati loota, see meeskond tuleb alati hingestatult väljakule. Kokkuvõttes on hea vaadata sellist ründavat jalgpalli.“

19:22
Flora ja Anorthosis leppisid taas 2 : 2 viiki.

Flora tegi mängus lausa 20 pealelööki, millest 11 lendas raamide vahele. Külaliste vastav saldo oli 13 ja seitse. Lisaks teenis kodumeeskond 9 nurgalööki, vastased 3.

Ühest küljest oli positiivne, et Flora tuli (taas) 0 : 2 kaotusseisust välja, kuid natuke jääb matšis mõru mekk suhu, sest oli võidetav mäng.

19:20

20 sekundit enne üleaja täitumist vajutas Markus Poom kaugelt peale,  Assaf Tzuri tõrjest jäi palli kasti lahtiseks, kuid Rauno Sappinen põrutas karistusala joonelt nahkkera taevasse.

19:17

91. minutil sai Henrik Ojamaa pöördelt löögile, kui sooritus ebaõnnestus ning läks selgelt mööda. See oli mehe viimane pallipuude, sest tema asemel lippas Lilleküla murule Martin Miller. Kas Flora leiab viimase kahe minutiga võiduvärava?

19:13

Floral oli lubav kolm kolme vastu rünnak, mis jooksis natuke umbe. Lõpuks pani Rauno Alliku plönni värava suunas ning seegi oli kollkiprile lihtne saak.

19:11

Konstantin Vassiljevi pani 84. minutil terava palli värava ette, kust Anorthosise kaitsjad lükkasid selle kastist välja. Kuid teisest lainest vajutas peale Markus Poom, kuid löök ei saanud jõudu taha ning Assaf Tzur noppis palli sülle.

19:09

Hendrik Ojamaa oli 82. minutil pääsemas vasakult äärelt jooksu, kuid vastaste kaitsja Hovhannes Hambardzumyan võttis eestlase robustse veaga maha ning sai kollase.

19:08

Mõlemad tiimid vahetasid. Floral läks puhkama Sergei Zenjov ja Anorthosisel Denis Popovic, väljakule tulid Rauno Alliku ja Lazaros Christodoulopoulos.

19:07

SAPPINENI TEINE OLI LÄHEDAL! Paremalt äärelt kasti murdnud Sergei Zenjov jättis 80. minutil palli teisest lainest tulnud Rauno Sappinenile, kuid tema kaitsjate vahelt tulnud madala löögi tõrjus Assaf Tzur ühe käega.

19:05

Anorthosis sai taas karistuslöögi, sellel korral ca 25 meetrilt, kuid pall lendas taas Matvei Igonenile sülle. Flora peaks kaitses mängima natuke hoolsamalt, sest praegu kingitakse lollide vigadega vastastele karistuslööke.

19:01

Rauno Sappineni vea järel sai Küprose sats sisuliselt karistusala joonelt karistuslöögi. Flora õnneks keerutas Denis Popović löögi Matvei Igonenile sülle. Huhuh!

18:59

Vaid minut hiljem keerutas karistusala joonelt Amr Warda paremaga peale ning Matvei Igonen tõi palli posti kõrvalt ära. Mõlemad tiimid võtavad riske, et siit kolm punkti ära võtta! Suurepärane matš!

18:58

71. minutil oli Anorthosise kastis müstiliselt palju ruumi, pall jõudis Konstantin Vassiljevile, kuid vanameistri löök jäi liiga keskele ning Assaf Tzur lükkas selle nurgalöögiks.

18:57

FLORAL SUUREPÄRANE VÕIMALUS! 69. minutil jõudis Rauno Sappinen väravavahiga silmitsi, kuid ründaja terava alt sooritatud löögile jäi ette kollkipper Assaf Tzur. Suurepärane eeltöö Kostjalt, mille Sapi pidanuks ära kasutama…

18:55

Sergei Zenjovi läbisöödust pääses karistusalasse Rauno Sappinen, kes lendas pikali. Flora fännid ja mängijad tahtsid penaltit, aga kohtunik seda ei andnud. Kui oli puude, siis õhkõrn.

18:52

Flora mäng jookseb! Konstantin Vassiljevi kauglöögile venitas ette Anorthosise kaitsja, jätkuolukorras üritas kaugelt Markus Soomets, kuid kahjuks läks 21aastase poolkaitsja löök üle jala.

18:51

64. minutil lajatas tšehh Josef Hušbauer ühe puutega paarikümnelt meetrilt peale, kuid Flora õnneks läks pall selgelt mööda.

18:50

Anorthosis tegi 62. minutil kaks vahetust, kui murule lippasid Miloš Deletić ja Anderson Correia. Puhkama läks Andreas Avraam ning avavärava autor Dimitris Christofi.

18:46
Flora - Anorthosis 2 : 2

FLORA LÕI TEISE! Rauno Sappinen mängis 58. minutil kastis vabaks Markus Poomi, kelle lähilöögi tõrjus kollkipper peaga. Kuid kõrgele õhku rippuma jäänud pallini jõudis esimesena Sergei Zenjov, kes lükkas palli paarilt meetrilt peaga võrku. VÕIMAS!

18:44

Flora tegi minut peale väravat ka esimese vahetuse, kui Michael Lilander läks puhkama ning murule pääses Kristo Hussar.

18:43

Sappinen on tänavu eurosarjades löönud 12 väravat!

18:43
Flora - Anorthosis 1 : 2

55. minutil lajatas Hendrik Ojamaa palli Assaf Tzuri suunas, kes puterdas palli värava ette, kust see kaitsja jalast kukkus Rauno Sappinenile, kes lõi nahkkera posti kõrvale võrku!

18:41

Ai-ai, Rauno Sappinen pani 53. minutil terava palli värava ette, kust see lendas kaitsjate rikošetist Assaf Tzurile sülle. Floral polnud õnne, sest vabalt võinuks see kukkuda väravasse ja kui kaitsja poleks jalga vahele saanud, siis saanuks Hendrik Ojamaa lükata selle tühja.

18:38

Viis minutit mängitud ja miski Flora mängus ei peegelda seda, et nad peaksid taga ajama kahte ehk isegi kolme väravat, et sellest matšist miskit päästa. Kohe avavilest sündinud veidi teravama rünnaku järel on initsiatiivi hoidnud külalised.

18:31

Vaheajal tegid mõlemad tiimid ühe vahetuse. Flora poolel tuli Ken Kallaste asemel mängu Marco Lukka, Küprose klubi peatreener asendas avapoolajal kollase kaardi saanud Spyros Risvanise soomlase Paulus Arajuuriga.

18:16
0 : 2

Kõlab vaheajavile!

18:16

Samal ajal kui neljas kohtunik näitab ühe lisaminutit, saab Rauno Sappinen hiilgavalt positsioonilt, 8-9 meetri kauguselt peale udjada, kuis süda ihkab, aga Famagusta väravavaht seisab kindlalt ees. Hirmus raiskamine.

18:10

Markus Poom leidis 39. minutil nurgalöögist Märten Kuuse, kuid keskkaitsja lõi mõnelt meetrilt palli peaga napilt mööda. Kuusk oli nii vaba, et sealt pidanuks ära lööma.

18:08

32aastane Denis Popović on tänavu Anortohise eest löönud 17 mängus 2 väravat, mõlemad Flora võrku. Valus…

18:05
Flora - Anorthosis 0 : 2

Ohjah…  Anorthosis riietas Flora kaitse taas lahti. Amr Warda mängis 33. minutil Nika Katšarava karistusala vasakusse äärde vabaks, grusiin lükkas nahkkera värava ette, kus Denis Popović ennetas Märten Kuuske ja lükkas palli siseküljega võrku. Teist mängu järjest jäi Flora 0 : 2 kaotusseisu.

18:02

32. minutil pääses jooksu Sergei Zenjov, kes lõi karistusala nurgast palli meetri võrra mööda.

18:01
Flora - Anorthosis 0 : 1

29. minutil leidis Amr Warda osava sööduga kaitseliini taha süstinud Demetris Christofi ja kogenud 33aastane ründaja tõstis palli üle vastutõtanud Matvei Igoneni. Flora kaitseliin oli olukorras päris kõrgel ning külalised kasutasid selle kiirelt ära.

17:58

27. minutil sai Flora kolmanda nurgalöögi, kust pall jäi õhku ning Märten Kuusk üritas kääre. Kuna tema jalatallad välkusid vastase näo lähistel, siis andis kohtunik talle ohtliku mängu eest vea.

17:56

Küprose sats teenis kolmanda nurgalöögi ja otsis taas Spyros Risvanist, kuid sellel korral oli Flora kaitse valmis.

17:53

Flora sai 22. minutil teise nurgalöögi, kuid taas jõudis esimesena pallini Anorthosise kollkipper Assaf Tzur. Kuigi tablool säravad nullid, siis mängutempo on väga hea ja mõlemad satsid viivad palli väga kiiresti ründesse.

17:50

20. minutil pääses Markus Poomi heast läbisöödust vastase kasti jooksu Rauno Sappinen, kuid tema löögile sirutas end ette Spyros Risvanis.

17:46

16. minutil said külalised teise nurgalöögi ning taas sai sellest peaga löögile Spyros Risvanis, kuid mehe pealöögile hüppas ette Märten Kuusk.

17:43

12. minutil sai Küprose klubi oma esimese nurgalöögi ning Spyros Risvanis sai viielt meetrilt peaga löögile. Õnneks kaitsja sooritus ebaõnnestus ning Matvei Igonen noppis maapõrkest tulnud palli rahulikult sülle. Kuid Anorthosis on õhus päris võimalus ja lihtsaid standardeid ei tohi Flora neile kinkida.

17:41

Fääri saarte kohtunik Kári Á Høvdanum andis kümnendal minutil kohtumise teise kollase kaardi, kui Markus Soomets läks olukorda liialt sirge jalaga. Võib-olla natuke tehti eestlasele liiga, sest ta jõudis ilmselgelt pallini.

17:39

Hendrik Ojamaa leidis üheksandal minutil osava sööduga kaitseliini taha süstinud Rauno Sappineni, kuid viimase lähilöögile sai jala ette Assaf Tzur. Lisaks oli püsti äärekohtuniku lipp, sest Sapi oli kümmekond sentimeetrit sulus.

17:38

Esimesel kuuel minutil jõudis Flora mitmel korral Anorthosise kasti, kuid seni on eestlaste otsustas söödud ebaõnnestunud. Kuid mängupilt on päris julgustav, sest initsiatiiv on tallinlaste käes. Kaheksandal minutil said vastased ka esimese kollase, kui Spyros Risvanis tegi keskväljal haiget Hendrik Ojamaale.

17:33

Mäng algas väga ilusa tempoga. Kostja üritas palli jätta kastis Ojamaale, kuid kaitse jõudis vahele. Järgnenud nurgalöögist ei tulnud kahjuks midagi ohtlikku.

17:32

Anorthosis sai juba avaminutil esimese pealelöögi, kuid Matvei Igonen püüdis 198cm Nika Katšarava ürituse.

17:30

Pall on mängus! Peatreenerid asetasid malenupud lauale alljärgevalt.

(Uefa.com / Ekraanitõmmis)
17:15

B-grupi teises matšis võõrustab Gent kodustaadionil Belgradi Partizani. Enne mänguvoor on Floral ja Anothorsisel tabelis üks punkti, Partizanil kuus ja Gentil üheksa. Laias laastus säilitavad tallinlased edasipääsulootused juhul, kui täna tuleb võit ning teises mängus tõmbab Gent serblastele koti pähe.

17:10

Kui Florat on tänavu tassinud peamiselt Rauno Sappinen, siis Famagustal üht nii säravat skoorijat pole. Konverentsiliiga alagrupis on nende ainsateks tabamusteks Denis Popovici ja Milos Deletici väravad Flora võrku. Koduliigas on neil seitsmes matšis jala valgeks saanud viis meest, parimana on kaitsev poolik Kostakis Artymatas löönud kolm kolli. Flora kaitsjate õnneks on kogenud Põhja-Iiri tornründaja Kyle Lafferty siiani vigane ning Tallinnasse ei sõitnud.

17:02

Veel jõuab ka staadionile, aga kellel see pole võimalik, siis ülekannet näeb Viaplay vahendusel.

16:46

Flora sai möödunud nädalal koduliigas kaks kuiva võitu, kus nad alistasid 9 : 0 varumeestega mänginud Tartu Tammeka ning 2 : 0 Narva Transi. Anorthosist jäi Küprose kõrgliigas 1 : 2 alla Larnaca AEKile ning seljatas 1 : 0 Nicosia Omonia.

„Küprosel nägime, kui palju pidid mängijad endast väljakule jätma, et seal see punktki kätte saada. Valmistume väga tugevaks mänguks, kus kogu meeskonnalt on vaja maksimaalselt pingutust, sest oleme näinud, et sellel tasemel mängudes karistatakse kõik uinumised ja lohakused,“ meenutas Henn kolmapäeval pressikonverentsil kaks nädalat tagasi toimunud kohtumist.

16:46

Eelmises mängus lõi Famagusta 1 : 0 ette Miloš Deletić, kuid tema alustab õnneks pingilt. Kuid Küprose satsi algkoosesis on päris kirev, sest sealt on iisraellane, grusiin, armeenlane, tšehh, kreeklane, egiptlane ning neli Kürose mängijat.