Vormel 1

TIITLIJAHT: Verstappen ja Hamilton andsid üksteisele üllaid lubadusi (1)

Rasmus Voolaid, 5. november 2021 12:36

KES KEDA? Lewis Hamiltoni kaheksas (vasakul) või Max Verstappeni esimene?

Foto: James Moy / Pool / Scanpix

Vormel 1 MM-tiitli nimel võitlevad Lewis Hamilton ja Max Verstappen lubasid üksteisele, et tiitel võidetakse ja kaotatakse ausas heitluses ja kumbki musti võtteid kasutusele ei võta.

Sel nädalavahetusel põrisevad vormelid Mehhikos ja enne etappi juhib Max Verstappen Hamiltoni ees 12 punktiga. Pärast Mehhikot on kavas veel neli etappi ja tiitliomanik selgub hiljemalt 12. detsembril.

Hamilton avaldas, et ta ei võtaks kunagi kasutusele ühtegi alatut taktikat. Kõige kuulsamad seesugused jäävad ilmselt 1989. ja 1990. aastasse, mil Alain Prost ja Ayrton Senna üksteist Jaapani GP-l välja rammisid. Seeläbi ei teeninud kumbki eelviimaselt etapilt punkte juurde ja tiitel sai kindlustatud – esimesel hooajal sai tiitli Prost, teisel Senna.

„Me pole kunagi nii tiitlit võitnud, ma ei tahagi seda teha. Õige viis meistritiitli võitmiseks on läbi oskuste, sihikindluse ja raske töö,“ sõnas Hamilton.

Kuigi tänapäeva vormel 1 kaks suurt on omavahel korduvalt avariidesse sattunud, ei tohiks see Verstappeni arvates rolli mängida. Samuti ka see, mida on ajaloos teinud teised tiitlisoosikud. „See kõik on minevik. Mina keskendun sellele, mida saan praegu rajal teha. Nii ma tahangi meistriks tulla – alistada rivaali ja teenida võimalikult palju punkte.“

Samal teemal

24.10.2021
BLOGI | Red Bulli boksitaktika tõi Verstappenile Hamiltoni ees võidu!