Reaalsuskontroll Kalev/Cramo moodi: esmaspäeval võidad Moskva CSKAd, pühapäeval kaotad Minski Tsmokile.

Rasmus Voolaid 7. november 2021 16:23

Esmaspäeval VTB Ühisliigas kodus Moskva CSKA kindlalt paika pannud BC Kalev/Cramo kaotas võõrsil lisaajal 91 : 93 Minski Tsmokile.

Tsmoki võitis esimese veerandaja kindlalt 23 : 16, aga Kalev suutis poolajaks vähendada vahe vaid kahele punktile. 50 : 52 kaotusseisust alustati ka neljandat veerandaega, kuid Kalev suutis ise kiirelt juhtima minna ja viimastel minutitel oldi stabiilselt mõne punktiga ees. JeQuan Lewise visete järel juhiti nii 76 : 74, 78 : 76 kui ka 80 : 78, ent 21 sekundit enne lõppu tõi Tsmoki tagamees Angelo Warner tabloole 80 : 80 viigiseisu ja sel seisul mindi ka lisaajale.

Lisaajal jäi Kalev/Cramo 83 : 86 kaotusseisu, ent siis teenis Davion Berry kolme punkti viskel vea ja koos tehnilise vea vabaviskega pääseti kohe 87 : 86 ette. Korra oldi lisaajal peal ka nelja punktiga, ent paraku mängiti ka see edu Jason Clarki kolmesest ja Warneri vabavisetest maha. 90 : 93 kaotusseisus teenis Tsmoki veel ühe tehnilise vea, aga 91 : 93 kaotusseisust see enam Kalevit ei päästnud.

Jevgeni Beljankov viskas võitjate resultatiivseimana 24 punkti ja noppis kaheksa lauapalli. Kalevi parimana viskas neli kolmest tabanud Berry 25 punkti, Kitsing lisas 17.

Tsmoki jaoks oli see viie kaotuse kõrvale esimeseks võiduks, Kalev/Cramol on kirjas kaks võitu ja neli kaotust.