KOHAL! Anett Kontaveit on teinud Guadalajaras esimesed treeningud, andnud esimesed intervjuud ning ootab loosi. Selge on see, et avamatšis tuleb tal vastamisi minna kas Arina Sabalenka või Barbora Krejcikovaga.Foto: Zuma Press / Scanpix
Kaspar Koort 8. november 2021 19:03

Üks naiste tennise lähiajaloo suurkujudest Chris Evert oli 17aastane tõusev täht, kui triumfeeris 1972. aasta oktoobris hooaja kulminatsiooniks ellu kutsutud turniiril. Amatöörmängijana pidi Evert toona leppima vaid 400 USA dollariga, mis katsid ära tema reisi- ja elamiskulud. Ligi pool sajandit hiljem on mastaabid muutunud ning Anett Kontaveit ja teised praegused parimatest parimad naistennisistid asuvad peagi jagama viie miljoni dollari väärtuses auhinnaraha ja kopsakaid WTA edetabelipunkte.

Omapärase paradoksina on WTA aastalõputurniir vanem kui WTA ise. 1970. aastal tegid üheksa naistennisisti, kes olid nördinud meeste ja naiste tennise auhinnaraha üüratust vahest, algust Virgina Slims Circuit’i nimelise turniiride sarjaga. Selle baasilt loodi 1973. aasta juunis WTA ehk naiste profitennist haldav organisatsioon. WTAs leiti, et hooajale nii-öelda punkti panev turniir on väärt algatus ning sellega otsustati jätkata. Tõsi küll, aastatel 1975–1986 mängiti hoopis uue hooaja alguses ehk märtsis.

Edasi lugemiseks: