Korvpall

SAUNAÕHTU BELGIAS: Kalev/Cramo kaotas Oostendele 33 punktiga. Štelmahers: „Nad panid igalt poolt sisse, me eksisime nii kaugelt kui lähedalt.“ 

Eigo Kaljurand, Oostende, 10. november 2021 23:21

Kalev/Cramo madistamas võõrsil Oostendega.

Foto: FIBA

Eesti korvpallimeeskond Kalev/Cramo sai kolmapäeva õhtul FIBA meistrite liigas suure kaotuse, kui nad jäid võõrsil Oostende Filoule alla 66 : 99. Kohtumise järel tõdes tallinlaste peatreener Roberts Štelmahers ja tagamees JeQuan Lewis, et tiim mängiti üle igas mänguolukorras.

„Me võisime mängida ükskõik millise rünnakut, aga küsimus on kaitses. Proovisime ameeriklaste tagameeste vastu olla teravad, aga nad teadsid kuidas kaaslastele sööta. Nad skoorisid nurkadest või kui läks mööda, siis said ründelaudu,“ rääkis peale kohtumist pressikonverentsil Roberts Štelmahers. „Proovisime katetes välja astuda ja igatepidi asja lahendada. Oostende kasuks läksid paljud asjad. Nad panid igalt poolt sisse, me eksisime nii kaugelt kui lähedalt.“

23:45

Kõrval uljalt märkmeid tegev vanem Belgia härrasmees: „Sellist mängu küll Euroopas ei mäleta, kus Oostende võitis 30ga. Meistrite liigas pole sellist kindlasti olnud.“

22:48
Oostende võitis Kalev/Cramot 99 : 66

Oostende uhas mitu korda korvi alt mööda ja sadat täis ei tulnud. Kalevi poolelt tõi Nurger 14, Berry ja Melson 9 ning Haller 8 punkti. Kodusatsi vedasid Levi Randolph (24 punkti), Servaas Buysschaert (17), Olivier Troisfontaines (15), Phil Booth (13)

22:46
Oostende - Kalev/Cramo 99 : 66

Hallerilt veel üks kolmene, matši lõpuni 30 sekundit. Kodupublik ootab ilmselgelt, et Oostende saaks sada täis.

22:42
Oostende - Kalev/Cramo 95 : 61

Kui midagigi positiivset otsida, siis Egert Haller sopsas ühel rünnakul kolmese ning järgmisel võeta ta kaugviskel veaga maha ning eestlane sopsas joonelt 2 / 3.

22:36
Oostende - Kalev/Cramo 93 : 56

Levi Randolph võeti suurte juubelduste saatel puhkama. Mees oli täna kodumeeskonna üks suurimaid sangareid, sest jänki arvele jäi 24 punkti.

22:32
Oostende - Kalev/Cramo 89 : 54

Nurgeri vabavisetele vastas Randolph pealtpanekuga. Štelmahers oli marus, sest soovis teha vahetust, aga vilemehed tema protestiga nõus polnud.

22:29
Oostende - Kalev/Cramo 87 : 52

Troisfontaineselt kolmene ja vahe 35…

22:26
Oostende - Kalev/Cramo 80 : 50

Štelmahers viskas ringi valge rätiku, sest platsil on viisik: Vitols, Dorbek. Haller, Kurbas ja Nurger. Pingipoistele mänguaja jagamine on ka mõistlik, sest Troisfontainese kahe vabaviske järel on vahe 30 punkti.

22:24

„Lets go, Ostend, lets go,“ kaikus üle saali. Publik pani väikese pausil püsti korraliku sõu, kui rahvas oli püsti ja aplodeeris. Tribüünidele jõudnud rahvas sai täna korraliku pidupäeva…

22:23
Oostende juhib kolmanda veerandi järel 75 : 50

Randolph eksis 3 sekundit enne veerandit kahesel, kuid lauavõitluses edestas Troisfontaines Hermetit ning tabas koos veaga. Vabavise läks küll mööda, aga viimase veerandi eel on vahe 25 punkti. Karm, väga karm.

22:20
Oostende - Kalev/Cramo 73 : 50

Kodumeeskonnal on igale Kalevi õnnestumisele vastus olemas, kui Kanguri layupi järel tõi Booth kolmelt meetrilt kaks punkti.

22:18
Oostende - Kalev/Cramo 69 : 48

Hermetit võib kiita, sest ta vähemalt üritab! Esimesel korral sai ta kirja 2 + 1 rünnaku, järgmisel üritas kolmest, kuid läks mööda.

22:16
Oostende - Kalev/Cramo 69 : 45

Viimased neli rünnakut: Melson pani kolmese mööda; Booth sisse; Melson tegi ründevea; Oostende sai teisel katsel korvi alt vea kätte ja põhjanaaber Jantunen pani vabaviskejoonelt 1 / 2. Kas Kalev leiab mehe, kes võtab ette ja tassib selle vahe natukenegi väiksemaks?

22:13
Oostende - Kalev/Cramo 65 : 45

Külalistelt vahelduseks õnnestumine, kui Melson tabas perimeetrilt. Oostende võttis seepeale aja maha, kuid vahe on -20, mängu lõpuni 14 minutit ja suureks muretsemiseks neil põhjust pole.

22:11
Oostende - Kalev/Cramo 65 : 42

Maa-ala Kalev vist väga harjutanud pole, sest tehakse täiesti ulmelisi koolipoisi vigu, kui joosti kahekesi pealt Levi Randolphilt, kes keskendus pikalt ning pani kolmese sisse.

22:09

Oostende kahesed 24 / 19 ehk 79%. SEITSEKÜMMEND ÜHEKSA PROTSENTI!

22:08
Oostende - Kalev/Cramo 62 : 40

Kohe kui viivuks nagu lubas, pani Oostende vastu, kui Mikael Jantunen vajutas koos veaga pealt ning pani kotti vabaviske.

22:07
Oostende - Kalev/Cramo 59 : 40

Rünnakul tulevad ainsad õnnestumised Nurgerilt, kes lajatas palli võimsalt pealt… Äkki sai Kalev sellest indu juurde?

22:07
Oostende - Kalev/Cramo 59 : 38

Kalev/Cramo hakkas kaitses märgatavalt agressiivsemalt mängima, kui mehi pressiti vastase väljakupoolel ning oma korvi all mindi maa-ala kaitsesse. Kuid see harutati hõlpsalt lahti, kui lähiviske pani kotti taas Buysschaert.

22:04
Oostende - Kalev/Cramo 57 : 36

Vanduma ajab, sest Kalevil ei õnnestu miski… Ojars Silins pani kolmese mööda, Pierre-Antoine Gillet aga sisse. Vahe 21 (!) punkti ja Štelmahers võttis aja maha. Hetkel küll ei näe, kust ja kuidas peaksid tallinlased mängu tagasi tulema.

22:03
Oostende - Kalev/Cramo 54 : 36

Nurger avas küll Kalev/Cramo punktiarve teisel poolajal, kuid samal pani Oostende viis. Sealjuures jätkuvalt teeb korvi all pahandust Servaas Buysschaert.

22:01

Kalevi esimene rünnak päädis pallikaotusega, kui Rauno Nurger söötis palli tribüünile.

21:52

Oostende poolel tõid 10 silma Levi Randolph ja Servaas Buysschaert, Phil Booth ja Dusan Djordjevic toetasid neid 8 punktiga. Kuid Kalevi kaitse ebakõlasid näitab vastaste kaheste tabavus: 75%! Kui tallinlased on kaitses katetega nii hädas, siis nad sellesse mängu tagasi ei tule.

Kalevi poolel on parimatena Davion Berryl kirjas 9 ja Kristjan Kitsingul 5 punkti. Kuid rünnakul head voolavust polnudki. Kuna kaugvisked esimesel veerandil ei sopsanud, siis topiti palli teisel veerandil rohkem korvi alla, aga sealtki ei tulnud punkte. Kuigi Kalev noppis ründelauast ühe palli rohkem (3 : 2) ja tegi kaks pallikaotust (6 : 8) vähem, siis vahe tuleb sisse kahestest. Oostende pani neid 15 / 20, Kalev 7 / 19.

21:46
Oostende võitis poolaja 49 : 34

Oostende poolt võttis keerulise viske avakohtumise (lisaaja) sangar Phil Booth, Kalev/Cramo viimane rünnak päädis Lewise ründeveaga. Võib öelda, et vahe on vaid 15 silma, sest viimasel sekundil ei suutnud Booth palli korvi kohalt sisse suunata…

21:44
Oostende - Kalev/Cramo 46 : 34

Belglastel pani Randolph kahese, Kalevil ei saanud Lewis ega Hermet korvi alt palli sisse,,,,

21:43
Oostende - Kalev/Cramo 44 : 34

Štelmahers otsib kõvasti. Viimast minutit alustas viisik, kus on Lewis, Dorbek, Kurbas, Hermet ja Kitsing. Viimane käis ka vabaviskejoonel, kus saldoks jäi 2 / 1.

21:39
Oostende - Kalev/Cramo 44 : 33

Lewis kaotas põrgatuse pealt palli ning kiirrünnaku lahendas Randolph. Vahe esmakordselt kahekohaline…

21:38
Oostende - Kalev/Cramo 42 : 33

Hermet vähendas vahe seitsmele, vastastel uhas Djordjevic kolmese mööda, kui lauavõistluses vilistati üsna pehme viga Berryle. Ameeriklane ja peatreener Štelmahers pole absoluutselt otsusega rahul. Troisfontaines pani kaks vabakat kotti ja vahe taas üheksa.

21:36
Oostende - Kalev/Cramo 40 : 31

Kangur on kohtunike peale päris kuri, sest ta ründelauda noppima minnes andis õrnalt keha ning vilemehed saatsid Oostende taas vabaviskejoonele. Bratanovic pani sealt sisse kahest ühe.

21:35
Oostende - Kalev/Cramo 39 : 31

Kangur tegi kaitses üsna asjatu vea Randolphi vastu ning jänki pani vabaviskeid 2/2.

21:34
Oostende - Kalev/Cramo 37 : 31

Berry pani nurgast kaugviske, kuid kahjuks oli ta varbaots joonel ja loeti kaheseks.

21:33
Oostende - Kalev/Cramo 37 : 29

Oostende sai taas korvi alt lihtsad silmad… Ohjah…

21:32
Oostende - Kalev/Cramo 33 : 29

Korvi alt neli viset järjest mööda uhanud Nurger keerutas palli lõppeks korvi. Kui minutilise mõttepausi järel topib Kalev/Cramo märgatavalt enam palli korvi alla.

21:31
Oostende - Kalev/Cramo 33 : 27

Katte järel pääses Servaas Buysschaert taas korvi alla, kust pani sisse koos veaga ja seejärel eksis taas vabaviskel. Kuid Kalevi rünnak jooksis taas umber ning Buysschaert vajutas kahelt sammult võimsalt pealt. Arusaadavalt võttis Štelmahers sellise asja peale aja maha. 22aastane belglane on vaja kinni võtta, sest ta on toonud OOstende viimased kuus silma.

21:28
Oostende - Kalev/Cramo 29 : 27

Kalev/Cramol oli taas probleeme meeste jagamisega, kui Oostende tagamehe peale jooksis kaks mängijat, mistap oli platsil vasakul äärel kaks vaba meest. Õnneks Oostende mängija ehmatas sellest nii ära, et tegi jooksu ning Kalevi poolelt nõelas kolmesega Vitols.

21:27
Oostende - Kalev/Cramo 29 : 24

Melson tegi Melsonit ehk keerulises seisus hakkas ise tegema ja tegi hästi, sest ta pääses teravusega korvi alla, kus tõi kaks sanga.

21:26

Nurgeril pole täna parim päev… Keilakas sai kahel korral korvi lähistelt proovida, aga esimesel korral sai publiku juubelduste saatel bloki ning teisel pani keerulise lähiviske mööda. Kuid õnneks läks Oostende rünnak ka päris ümaraks.

21:25
Oostende - Kalev/Cramo 29 : 22

Oostende kutsus taas nulli otsa katte, pikk Servaas Buysschaert uhas korvi alla ja pani lähedalt koos veaga sisse. Kalevi õnneks pani ta vabaviske mööda.

21:23
Oostende - Kalev/Cramo 27 : 22

Oostende alustas veerandaega Troisfontainesi keerulise layupiga. Kalevi rünnakul sai kaugviskel vea Berry ja see otsus publikule ei meeldinud. Kõva vilekoor toimiski, sest Berry pani mööda kõik kolm vabaviset!

21:22
Kalev/Cramo kaotas esimese veerandi 22 : 25

Oostende lahendas esimesel veerandil rünnakul katete olukordi väga hästi. Seda näitab ka nende suurepärane kahevisete tabavus (8 / 12 ehk 66%). Kalevil kahesed 3 / 6 ja kolmesed 4 / 11. Ei saa öelda, et tallinlased liiga palju kaugviskeid võtaks, sest tegelikult said mehed panna vabadelt kohtadelt, kuid pallid ei läbinud rõngast.

Kalevi poolel Berry tõi 7, Lewis ja Kitsing 4 sanga, Oostende parimana tõi Djordjevic 6 punkti.

21:19

Kalev/Cramol jäi Lewis kattesse kinni ja Keye van der Vuurst de Vries nõelas kolmesega. Kuid tallinlaste viimase rünnaku lõpetas Melson lähiviskega.

21:17
Oostende - Kalev/Cramo 22 : 20

Berry tassis taas! Oostende kaotas rünnakul üsna lihtsalt palli, Kalev/Cramo rünnakul lõikas Kangur korvi alla ja söötis nurka Berryle, kes tabas.

21:16
Oostende - Kalev/Cramo 22 : 17

Noor Haris Bratanovic sai peatreener Dario Gjergjalt kõva peapesu, sest tema pealt läks kaitse lappesse ning Berry sai selle tulemusel 3 + 1 rünnaku.

21:14
Oostende - Kalev/Cramo 22 : 13

Phil Booth seisis palliga kolmesejoone taga ja pani üle käe teele raske viske… mis sopsas.

21:13

Kuigi 5000st istmekohast on täis umbes kolmandik, siis kodumeeskonna fännid teevad korralikult häält.

21:12
Oostende - Kalev/Cramo 19 : 13

Levi Randolph pani kauge kahese, Kalev/Cramo rünnakul jooksis Melson üksi palliga ringi ja kaotas selle lõppeks ära ning poolkiirest laksas taas Randolph. Štelmahers võttis kiiresti asjad maha, sest asjad ei toimi. Kui rünnakul on veel nägu ja seni pole vabalt ära pandud, siis kaitses on üsna kaos.

21:10

Ohjah, Lewis leidis kahel rünnakul järjest kolmese joone taga vabalt seisnud Melsoni ja Hermeti, kuid mõlema visked jäid päris lühikeseks…

21:09
Oostende - Kalev/Cramo 15 : 13

Mõlemad meeskonnad sokutavad päris osavalt palle korvi alla, kust saavad lihtsaid korve. Õigem oleks vist öelda, et kummagi tiimi kaitse väga hästi ei toimi, eriti katete puhul.

21:07
Oostende - Kalev/Cramo 11 : 11

Ai-ai, Kitsing tegi taas oma klassikat, kui ta meelitas kaugviskel välja vea ning pani neist kaks kotti. Kahjuks eelneval rünnakul pani Gillet kaugelt ehk seis viigiline.

21:06
Oostende - Kalev/Cramo 8 : 9

Kordamööda korvide vahetamine sai jätku, kui Oostendel sai silmad kirja Djordjevic ning Kalevil keerutas osavalt korvi alt Nurger.

21:05
Oostende - Kalev/Cramo 6 : 7

Oostende jõudis Servaas Buysschaerti kahesest viigini, kuid Lewis tabas vabaviskejoonelt 1/2.

21:04
Oostende - Kalev/Cramo 4 : 6

Oostende sai kätte ründelaua ja Booth tabas kahalt meetrilt. Kui Cramol vastas tabava kolmesega Silins.

21:03
Oostende - Kalev/Cramo 2 : 3

Oostende skoori avas Djordjevic, kes jäi peale katet Nurgeri vastu ja lahendas olukorra kindlalt ära.

21:02
Oostende - Kalev/Cramo 0 : 3

Berry lähivise läks mööda, kui ründelaua noppis Nurger, kes leidis sööduga perimeetrilt Lewise ja ameeriklane sopsas.

21:01

Mäng algas!

21:01

Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers läks mängule eelmistest matšidest tuttava algviisikuga: JeQuan Lewis, Davion Berry, Ojars Silins, Kristjan Kitsing, Rauno Nurger. Oostende pani vastu kvinteti Dusan Djordjevic, Phil Booth, Levi Randolph, Pierre-Antoine Gillet ja Servaas Buysschaert. Võrreldes avakohtumisega jäi pingile Haris Bratanovic.

20:56

Tänana kohtuniketrio: Liszka (Poola), Zaštšuk (Ukraina) ja Marques (Porgtugal). Loodetavasti on see muidugi täna viimane kord, kui peame nende nime suhu võtma.

Kui mängijate tutvustus sai läbi ning kohtumise alguseni on vaid loetud minutid

20:44

Tofas tõmbaski kodusaalis Strasbourgile koti pähe. Bursa klubil on tabelis 3 võitu, 1 kaotus, Strasbourgil 2 võitu ja 2 kaotust, Oostende ja Kalev/Cramo saldos on enne matši 1 võit ja 2 lüüasaamist.

20:42

Tallinnas vedas Oostendet Djordjevic, kelle arvele jäi 16 punkti ja 6 söötu. Tofasega matšis oli Oostende parim punktitooja 15 silmaga 198cm pikkune Levi Randolph, kellel on kogemusi nii Itaalia kui Prantsusmaa kõrgliigas mängimisest. Kuigi ameeriklased oli Suurhallis kehv päev ja pani platsilt viskeid 12/3, siis just tema sopsas normaalaja lõpus belglased lisaajani viinud kolmese. Strasbourgi vastu säras 201cm pikkune suur äär Pierre-Antoine Gillet, kes nelja tabatud kaugviske toel tõi 21 sanga. Temagi jäi Tallinnas üsna kahvatuks (5 punkti, 4 pallikaotust, 4 viga), aga kodumaale naasnud belglasel on taset, sest ta teenis hooaegadel 2018-2020 leiba Hispaania kõrgliigas.

20:37

Pool tundi enne matši algus on saal üsna hõre. Samas see pole suur üllatus, sest ka Oostende kodumängus Strasbourgiga tribüünid väga lookas polnud. Iseenesest kahju, sest saal on päris äge, sest esimesed istmeread on sisuliselt 2 meetrit väljakust ehk soovi korral saaks siin korraldada korraliku mürgli.

(FIBA)

20:25

Grupiseisu võtmes on väga oluline ka õhtu teine kohtumine, kus viimase veerandi eel on Tofas Strasbourgi vastu eduseisus 63 : 62.

20:23

Kalev/Cramo kaotas 26. oktoobril Oostendele lisaajale 85 : 87, kolm päeva hiljem purustasid tallinlased 86 : 36 põlise konkurendi Tartu Ülikooli ning möödus veel kolm päeva, kui kodusaalis suruti skooriga 67 : 56 põlvili Euroopa korvpalli hiid Moskva CSKA. Valitseva Eesti meistri vorm näis olevat tõusuteel, kuid pühapäeval kaotasid nad VTB ühisliigas võõrsil liiga punasele laternale Minski Tsmokile lisaajal 91 : 93.

Oostende on vahepeal pidanuks kaks matši, kui koduses karikasarjas alistati 64 : 37 Mailleux Comblain ning koduliigas võtsid nad Antwepeni Giantsi lisaajal 88 : 85.

20:07

Siiani on mõlema meeskonna ainsad kaod korvi all, kust on puudu ameeriklasest keskmängijad. Kui Kalev/Cramol paraneb Kamari Murphy peavigastusest, siis Oostende kaotas mitmeks kuuks parema põlve ristatisidemed lõhkunud Brandon McCoy. Kui Muprhy minutid sai osaliselt endale vanameister Kristjan Kangur, siis McCoy mänguminutid võitis endale 20aastane ja 208cm pikkune Haris Bratanovic, kes Saku Suurhallis paugutas 15 silma ja võttis maha 5 lauda.

20:01

Tere õhtust, korvpallifännid!

Kalev/Cramo jaoks üliolulise kohtumise aluseni umbes tunnike ja mängijad teevad sooja. Huvitaval kombel loobivad peale eestlased, samas tõmmumaid mehi näha pole.