Tennis

TÄNANE OOTUS: milliseks kujuneb Kontaveidi ja Pliškova mäng? (2)

Toimetas Deivil Tserp, 12. november 2021 09:27

Anett Kontaveit alistas Mehhikos avamängus Barbora Krejcikova.

Foto: Reuters / Scanpix

WTA finaalturniiril Guadalajaras kohtub Anett Kontaveit (8) täna kell 22 Teotihuacani alagrupi avavooru võitjate mängus Karolina Pliškovaga (Tšehhi, 3). Portaal Tennisnet.ee tegi päeva põhisündmusele põhjaliku eelvaate.

Kahes arvestuses on Pliškova Guadalajaras mängivatest tennisistidest esikohal. Üks neist ei oma tulemuste suhtes erilist tähtsust – tšehhitar on kaheksast osalejast pikim (186 cm). Kuid ta on ka selles seltskonnas finaalturniiride edukaim mängija kolme poolfinaaliga aastatel 2017-2019. Garbine Muguruza (Hispaania, 6) on jõudnud korra poolfinaali ja ülejäänud pole varem WTA finaalturniiril mänginudki. Pliškova on olnud maailma esireket, aga selles arvestuses ta üksi ei juhi, sest ka Muguruza on olnud esireket ja pealegi hispaanlanna on slämmiturniiridel edukam.

Samal teemal

Tänases eelloos vaatame, kuidas on Pliškova mänginud kahel viimasel hooajal, aga kõigepealt põgusalt sellest, kuidas tšehhitaril on läinud WTA finaalturniiridel. 2016. aastal osales Pliškova esmakordselt, aga piirdus alagrupis ühe võiduga Muguruza üle, kusjuures poolfinaalist jäid välja mõlemad. Kõik järgmised etteasted (2017-2019) lõppesid Pliškova jaoks sarnaselt – kaks võitus alagrupis, edasipääs ja kaotus poolfinaalis. Kui nüüd panna juurde Pliškova tänaöine võit taas Muguruza üle, on ta võitude-kaotuste suhtega finaalturniiridel nullis – 8 võitu, 8 kaotust. Finaalipääsule kõige lähemal oli Pliškova 2018. aastal, kui ta juhtis poolfinaalis ameeriklanna Sloane Stephensi vastu 6 : 0, 2 : 0, 40 : 15, aga kaotas 6 : 0, 4 : 6, 1 : 6.

Kui Anett viimati Pliškovaga 2019. aasta augustis Toronto turniiril kohtus, oli tšehhitar maailma edetabelis kolmas ja nüüd neljas. Kuid see ei tähenda, et tema ranking poleks vahepeal läbi teinud päris korraliku muutuse. 2020. aasta sügisel hakkas Pliškova edetabelis langema, esialgu kahe kuuga kolmandalt kohalt kuuendaks. Sel kohal püsis Pliškova tänavu märtsini, aga siis järgnes langus 10. kohale.

See polnud veel kõik, 28. juunil kukkus pikk tšehhitar maailma esikümnest välja (13.). Kuid seda vaid kaheks nädalaks – täpselt nii kaua kestis Wimbledoni turniir, kus finaali jõudnud Pliškova parandas oma edetabelikohta kuue võrra ja oli peaaegu tagasi seal, kus ta aastat alustas, nüüd seitsmes. Montreali turniiril finaali jõudmine kergitas Pliškova neljandaks ja sel kohal on ta ka praegu.

Kolmest viimasest hooajast oli 2020. aasta kindlasti Pliškovale kõige halvem, ehkki tänavune hooaeg on pärast 2013. aastat ainus, kus tšehhitar pole võitnud ühtki WTA turniiri. Ent 2020. aastal tegi ta seda päris hooaja algul Brisbane’is ning seejärel mängis edutult kolmel slämmiturniiril (kaks korda kaotas 2. ringis ja korra 3. ringis). Ainsa välgatusena aasta teisel poolel pärast koroonapausi jõudis Pliškova Roomas finaali.

Tänavu oli Rooma turniir, mis nüüd toodi oma õigesse kohta mai keskele, Pliškova jaoks üle pika aja edukam võistlus, aga finaali ta tahaks kindlasti unustada, sest kaotas seal Iga Swiatekile (Poola) 0:6, 0:6. Ent samas jõudis Pliškova tänavu viieaastase vaheaja järel slämmiturniiri finaali, mis on ikkagi omaette saavutus. Kolmas finaal Montrealis oli Pliškovale ka pettumus, sest ta oli Camila Giorgi (Itaalia) vastu soosik, kuid kaotas kahes setis. Nii ongi tšehhitari jaoks tänavu tegemist vastuolulise hooajaga – uus tõus edetabelis, aga ilma turniirivõiduta ja finaalide pettumused taagana kaelas.

Täispikka ülevaadet loe siit.

Samal teemal

11.11.2021
Kontaveidi järgmine vastane: saan nüüd natuke rahulikumalt võtta
11.11.2021
Endine treener kiidab: mängu nautimine ja hetkes olemine on Anetil praegu suurepärane!
11.11.2021
Kontaveidi alagrupikaaslased pidasid maha tõelise maratonlahingu
11.11.2021
VÕIMAS VÕIT! Tasakaalu otsinud Kontaveit: „Ideaalset tennist ongi siin raske mängida.“