Anett Kontaveit.

12. november 2021, 23:11

TIPPHETKED! Kontaveit sai ülikindla võidu ja kindlustas koha aastalõputurniiri poolfinaalis (10)

Anett Kontaveit (WTA 8.) alistas Mehhikos Guadalajaras toimuval WTA aastalõputurniiril tulemusega 6 : 4, 6 : 0 Karolina Pliškova (WTA 4.) ja kindlustas koha poolfinaalis.

Avasett kulges tasavägiselt, kuid seisul 5 : 4 õnnestus eestlannal viimaks vastase serv murda ja ühtlasi ka setivõit teenida. Teises setis ei jätnud Kontaveit aga enam Pliškovale mingit võimalust. Matš kestis kokku 59 minutit.

Kontaveidil on oma alagrupis kirjas nüüd kaks võitu, üleeile alistas ta tulemusega 6 : 3, 6 : 4 Barbora Krejcikova (WTA 3.). Tal on veel mängida Garbine Muguruzaga (WTA 5.), ent eestlannal on juba kindlustatud pääs nelja parema sekka (seejuures esimesena!).

Kontaveit, kes on aastalõputurniiril suurepäraselt servinud, lõi täna kuus serviässa.

Matši statistika:

Enne mängu:

Avakohtumistes olid mõlemad võidukad: eestlanna alistas tulemusega 6 : 3, 6 : 4 Barbora Krejcikova (WTA 3.) ja Pliškova 4 : 6, 6 : 2, 7 : 6 (6) hispaanlanna Garbine Muguruza (WTA 5.).

Omavahel on nad varem kohtunud kolmel korral, kõik senised matšid on võitnud Tšehhi tennisist. Viimati mängiti tunamullu Kanada Mastersi turniiril.

Kontaveit kindlustaks pääsu poolfinaali, kui võidaks tänase matši settidega 2 : 0. Ent nelja parema sekka viiks suure tõenäosusega ka 2 : 1 võit.

Homme Eesti aja järgi varahommikul kell 3.30 kohtuvad Krejcikova ja Muguruza.

23:16

Kontaveit veel: „Üritasin lihtsalt olla järjepidev.“ Suuresti tunnistas ta, et strateegia oli sarnane avamänguga: mitte võtta liigseid riske, aga püsida agressiivne ja kasutada ära oma võimalused. „Serv aitas ka palju kaasa.“

23:13

Kontaveit kommenteeris edasipääsu: „Tunne on imeline. Ma tõtt-öelda ei mõelnud mängides selle peale. Aitäh, et ütlesite, ma polnud kindel!“

23:10
6 : 4, 6 : 0

Olemas! VÄGEV! Kontaveit on kindlustanud koha poolfinaalis

23:05
5 : 0

Ja ainult üks geim veel! Kontaveit pole teises setis Pliškovale mingit võimalust jätnud!

23:03
4 : 0

Kaks geimi veel! Kontaveidilt seti teine servimurre!

22:59
3 : 0

Kolm geimi veel!

22:58

Seejuures oleks Kontaveit, kui ta suudab selle seti võita, esimene, kes koha nelja parema seas knidlustaks.

22:57

Mõistagi on Kontaveit juba teinud ajalugu sellega, et pääses aastalõputurniirile, kuid kui ta peaks poolfinaali pääsema, oleks see väga vinge saavutus. Selleks on vaja veel neli geimi võita!

22:56
2 : 0

Hästi! Kontaveidilt kindel geimivõit ja ühtlasi servimurre!

22:53
Teine sett, 1 : 0

Kontaveit alustab teist setti geimivõiduga. Lõpetas geimi matši viienda serviässaga!

22:51
22:49
6 : 4

…Ja tuli! Vägev, Kontaveit jäi 0 : 30 taha, suutis seejärel viigistada tänu ülimale vedamisele – eestlanna löök kukkus pärast kaht võrgupuudet vastase väljakupoolele! Lõpuks tuli ka servimurre ja setivõit!

22:43

Nüüd on õige aeg servimurdeks. Aga eks me näe…

22:42
5 : 4

Kontaveit võidab oma servigeimi ja teda lahutab setivõidust veel üks geim.

22:42

Aga samas on ka Kontaveidi serv olnud aastalõputurniiril muljet avaldav. Kui piiluda statistikaraamatusse, siis avamatšis sai ta kirja tervelt kaheksa serviässa, täna on eestlanna neid löönud juba neli.

22:41
4 : 4

Pliškova viigistab. Tšehhitari serv on päris hea, tuleb tunnistada.

22:37
4 : 3

Kontaveit võidab oma servigeimi kindlalt. Paistab, et asi kisub kiire lõppmängu poole…

22:34
3 : 3

Jätkame servimurdeta, ent viimane geim oli juba päris huvitav. Pliškova oli otsustavatel hetkedel siiski kindlam.

22:30
3 : 2

Ka Kontaveit suudab õnneks oma servi hoida.

22:27
2 : 2

Pliškova on oma servigeimil kindel ja võidab selle kuivalt. Seis on taas viigis.