Gareth Bale'i viimane koondisemäng oli septembris Eesti vastu, sest oktoobris ta vigastuse tõttu koondisega liituda ei saanud.

Foto: Nick Potts
Rasmus Voolaid 13. november 2021 14:17

Walesi jalgpallilegend Gareth Bale peab täna õhtul kõikide eelduste kohaselt oma sajanda koondisemängu. Selle eel meenutas teda vana kuriteopartner Arron Davies, kellega koos mängiti noortekoondistes.

Daviese nimi ei tohiks ühelegi Eesti jalgpallisõbrale eriti midagi öelda. Walesi A-koondise eest käis ta platsil täpselt ühe korra ning lõviosa oma klubimängudest sai mees kirja Yeovil Towni ja Exeter City kohta.

Walesi meediaga suheldes meenutas Davies episoodi 2006. aastast, kus tema U21 koondise kaptenipaela kandis, aga juba oli kohal ka viis aastat noorem Bale.

„Ta õppis parimalt!“ naeris Davies. „Aga tõsiselt rääkides, siis ta võttis kõik vastu ja ta oli juba siis väga naljakas. Natuke lapsik, aga mitte liialt. Ta lajatas lühikesi repliike ja need tema irved… Ta kogu aeg itsitas. Ma olin temaga koos juba Southamptoni akadeemias ja tundsin teda teistest natuke paremini. Aga tore oli näha, kuidas ta koondises naljad järgmisele tasemele tõstis!“

Kui naljad kõrvale jätta, siis tunnistas Davies, et jalgpallioskustelt oli ta teistest üle. „Oli näha, et ta oli teistsugune. Kui ta esimest korda U21 koondisega liitus, siis ei teadnud teda eriti keegi, kuigi Brian Flynn (koondise peatreener – R. V.) ütles mulle juba siis, kui kaugele ta jõuda võib. Mäng oli tema jaoks ikka väga lihtne. Oli näha, et üle teise käigu ta sisse ei pannud.“

Davies meenutab naljatades U21 koondisemängu Eesti vastu. Walesi vastu astusid näiteks sellised mängijad nagu Enar Jääger, Sander Post, Ragnar Klavan, Dmitri Kruglov, Andrei Sidorenkov, Ott Reinumäe, Martin Vunk, Konstantin Vassiljev ja Ats Purje. Wales teenis 5 : 1 võidu ja Eesti eest lõi värava Vladislav Gussev.

„Ta tahtis minult üht karistuslööki ära võtta ja pidin näitama, et ma olen kogenum mängija. Ütlesin talle lihtsalt, et „mina olen kapten ja löön karistuslööke“. Võib vist öelda, et see on minu elu üks kuulsusrikkamaid hetki. Õnneks lõin selle sisse! Pall vist lendas kuidagi õnnelikult üle väravavahi, see tegelikult poleks pidanud sisse minema.“

„Ma ei usu, et Gareth seda mäletab, aga minu mällu jääb see elu lõpuni,“ oli Davies väga rõõmus.

Esimese 99 koondisemänguga on Real Madridi superstaar jõudnud 36 väravani. Täna õhtul kell 21.45 mängib Wales kodus Valgevenega. Wales vajab hädasti võitu, sest jätkuvalt võideldakse pääsu eest MMi play-off'i.