Jalgpall

Teisel poolajal ärganud Eesti võitles, kuid jäi Belgiale kindlalt alla. Häberli Sappineni pingile jätmisest: ta on viimasel ajal palju mänginud (3)

Eigo Kaljurand, Brüssel, 14. november 2021 00:27

Erik Sorga lõi tabloole skooriks 1 : 2, kui belglased lõid neli minutit hiljem oma kolmanda värava.

Foto: Reuters / Scanpix

Eesti jalgpallikoondis kaotas laupäeval 2022. aasta MM-valiksarjas Brüsselis maailma edetabelit juhtivale Belgiale 1 : 3. Kohtumise järel tunnistas kogenud poolkaitsja Konstantin Vassiljev, et tulemus võinuks olla ka hullem, kuid õnneks suudeti laupäeval lagunemist vältida.

„Peale esimest kümmet minutit me polnud mängus, olime passiivsed ja nad lõid värava. Seejärel võitsime rohkem duelle ja tiimi teise poolaja esitusega olen rahul. Meil oli paar võimalust veel, aga peame 1 : 3 tulemusega leppima. Kuid peame tulevikus olema alates avaminutist julgemad,“ rääkis kohtumise järel meeskonna peatreener Thomas Häberli.

23:37
LÄBI! BELGIA VÕITIS 3 : 1

Eesti pääses küll 70. minutil viivuks mängu tagasi, kuid tärganud lootuse kustutas Belgia neli minutit hiljem. Lõpuks jäid pealelöögid Belgiale 20 : 11 (raamide vahele 6 : 4) ja pallivaldamine 75% : 25%. Arvestades, et Eesti tegi avapoolajal vaid ühe mööda läinud pealelöögi, siis teisel poolajal olid sinisärgid paremini mängus. Kuid üldjoontes oli Belgia siiski selgelt parem.

23:34

Divock Origi sai kaitseliini taha jooksu, kuid tema löök jäi keskele ja Igonen püüdis.

23:32

Erik Sorga üritas karistusala joonelt, kuid tema kauglöök oli väga pehme ja Courtois' püüdis muretult.

23:32

Eesti liinid olid taas sassis ja Belgia sai poolkiiresse. Õnneks jäi Vanakeni löögile ette Belgia oma mees ning jätkuolukorras keerutas Mertens palli Igonenile sülle. Aga ilmselgelt on õhus pigem Belgia neljas kui Eesti teine värav. Kohtunikud lisasid mängule ka kolm lisaminutit.

23:30

Alexis Saelemaekers sai 87. minutil karistusala nurgas palli ning keerutas palli välisküljega (!) täpselt posti kõrvale. Kuid õnneks oli olukorras eelnevalt suluseis ja tabloole jäi skoor 3 : 1.

23:29

83. minutil tegi Belgia kaks vahetust, kui Charles de Ketelaere tuli De Bruyne asemele ning Divock Origi vahetab välja Benteke.

23:23

Belgia oli 82. minutil lähedal neljandale, kui pall põrkus vabalt värava ees, aga õnneks oli esimesena jaol Igonen.

23:21

Eesti tegi 79. minutil kaks viimast vahetust. Murule jooksid Sander Puri ja Markus Soomets, puhkama läksid Taijo Teniste ning Konstantin Vassiljev.

23:19

Eestil oli 76. minutil kaks suurepärast olukorda, kui esiteks eksles Thibaut Courtois kaugel väravast väljas ning Markus Poom üritas kaugelt lüüa valveta väravasse, kuid palli klaaris Jason Denayer rinnaga. Jätkuolukorras jõudis pall taas Poomile, kelle madala löögi väravavaht probleemidega püüdis.

23:17
Belgia läks taas kahega ette

Belgia lõi värava tagasi vaid neli minutit hiljem, kui Kevin De Bruyne riputas kõrge palli värava ette, kust selle toksas võrku vahetusest sekkunud Thorgan Hazard. Korralik kaitsjate bläkk…

23:13

Belgia tegi seejärel vahetuse, kui teenitud puhkusele pääses Carrasco ning murule lippas Dries Mertens.

23:12
Eesti lõi ühe tagasi!

70. minutil pääses kaitseliini taha jooksu Rauno Sappinen, kelle lähilöögi tõrjus Thibaut Courtois, aga jätkuolukorras lükkas palli tühja Erik Sorga. Väga head tööd tegi värava eel ka Vladislav Kreida, kes vastaselt palli röövis. Aga mis peamine: Eesti on ootamatult tagasi mängus!

23:11

Kostja leidis 69. minutil osava sööduga Sappineni, kes üritas karistusala nurgast peale uhada, kuid löögile libistas ette Benteke. Benteke on täna küll absoluutselt igal pool, sest eelnevalt klaaris just tema Vassiljevi löögi.

23:09

Häberli tõi ründesse veel värskeid jalgu, kui Sorga asendas Zenjovi. Iseküsimus, kas täna oli häda ründajatest, sest pall tippu väga jõudnud pole. Samas Käidi ja Vaštšuki vigastuste tõttu pole keskväljale suurt kedagi tuua.

23:06

64. minutil sai võimaluse Konstantin Vassiljev, kuid pöördelt löök lendas mööda. Kui Eesti kuskilt ühe tabamuse kätte saaks, siis võiks ju veel mänguks minna…

23:05

63. minutil tegid belglased kaks vahetust, kui Alexis Saelemaekers asendas Thomas Meunieri ning Thorgan Hazard vanemat venda Edenit.

23:03

Teise poolaja keskel seis: Pealelöögid belglastele 16 : 4 (neist raamide vahele suundunud palli 5 : 2), nurgalöögid 8 : 1 ja pallivaldamine 78% : 22%

23:02

Belglaste poolel üritas kasti joonelt De Bruyne, kui mees keerutas palli ristnurgast mööda.

23:01

Palli oli nii pikalt belglaste valduses, et Sappinen ja Sinjavski ootasid oma võimalust päris kaua. Mehed pääsesid murule lõpuks 60. minutil, puhkama läksid Anier ja Ojamaa.

23:00

Eden Hazard pääses 59. minutil kasti, tõmbas pettega Tamme olukorrast minema ja lõi peale. Eestlaste õnneks oli löök pehme ning veeres Igonenile sülle.

22:59

De Bruyne andis karistusala nurgast tsenderduse, kuid selle klaaris Paskotši. Seda peab küll ütlema, et belglaste tsenderdustega on Eesti kaitsjad väga hästi hakkama saanud.

22:56

Eesti teeb peagi kaks vahetust, sest Rauno Sappinen ja Vlasi Sinjavski viskasid soojendusdressi maha. Samal ajal sai Eesti paar lubavat rünnakut, kuid löökidele jäid ette Belgia kaitsjad. Sinisärgid said 55. minutil õhtu esimese nurgalöögi, kus Poom leidis Tamme peanupu, kuid viimane ei suutnud palli värava poole suunata.

22:55
Yannick Carrasco viis Belgia juhtima 2 : 0

Pika positsioonirünnaku lõpuks jättis Christian Benteke karistusala lähistel palli Yannick Carrascole, kes vajutas selle vasakuga ristnurka. Löök oli nii tugev ja täpne, et Matvei Igonenil polnud võimalustki.

22:53

Belgia suudab jätkuvalt väga hõlpsalt jõuda Eesti karistusalani. Õnneks seni on nad teisel poolajal otsustavate söötudega eksinud.

22:52

Palli pärast võidelnud Vertonghen ja Anier läksid vile järel pusklema, mille järel kohtunik kutsus mehed enda juurde ja luges neile sõnad peale, et sellist jama ta rohkem näha ei soovi.

22:49

Teise poolaja kolmandal minutil tekkis Eestis lubav rünnak, kuid Zenjovi sööt kaitseliini taha spurtinud Poomile läks tugevaks. Mees vabandas kiirelt tiimikaaslase ees.

22:48

Belgia harutas Eesti kaitse väga hästi lahti ja de Bruyne oli pääsemas väravavahiga silmitsi, kuid olukorda libistas edukalt sisse Mets.

22:47

Eesti vahetusi siiski ei teinud ja teine poolaeg algas!

22:46

Kui midagi positiivset esimesest poolajast otsida, siis 0 : 1 tulemusega on meeskond veel mängus sees ja suures plaanis oma kasti lähedal kaitse toimis. Probleemid tekkisid siis, kui Eesti üritas vastaseid kõrgemalt survestada, sest selle pressi alt tulid belglased ühe-kahe sööduga välja ning sellega loodi ülekaale.

22:33
Belgia võitis poolaja 1 : 0

Huhuh, võib öelda, et Eestil vedas, et see poolaeg kaotati vaid 0 : 1, sest lisaks ühele tabamusele raputasid belglased kahel korral väravaraame. Kahtlustan, et Häberli võib teise poolaja alguses teha vahetusi, sest midagi lihtsalt peab muutma.

Vaid ühe pealelöögi kirja saanud Eesti tegi avapoolajal 50 täpselt söötu, vastased 441. Karm.

22:31

Rünnakusuunal ei toimi Eestil miski. Kõrge pressiga vastase väljakupoolel palle ei võideta ning söödud on täna nii ebatäpsed, et oma poolel ei õnnestu ka üleminekud kaitsest rünnakule.

22:28

Belgia toetajad tegid staadion aktsiooni, kus inimesed näitasid mobiilide taskulampidega valgust. Nende vaikse hetke kasutasid ära külalisfännid, sest esmakordse kaikus staadionil hüüded „Eesti, Eesti.“

22:26

Meunier andis 41. minutil parema küljejoone juurest terava palli värava ette, kus pääses löögile Benteke. Õnneks lendas Crystal Palace'i mehe jalalt tulnud pall otse Igonenile sülle.

22:22

Belglastel oli taas kaks poolvõimalust, aga Vanaken ei ulatanud värava ees kõrge pallini ning
Carrasco põrutas kauglöögi mööda.

22:21

Zenjov kukkus 35. minutil karistusalas ja nõudis kohtunikult penaltit, kuid vile vaikis.

22:19

Vanaken leidis osava sööduga kaitseliini taha süstinud Hazardi, kuid viimasele jooksis otsa tiimikaaslane Meunier ning tõusis ka kohtuniku lipp.

22:18

Võib-olla hindan eestlaste kehakeelt valesti, aga natuke tunduvad mehed nõutud, sest Belgia tuleb väga lihtsalt liinidest läbi ja oma söödumängu ei saada kuidagi tööle.

22:16

Lisaks Bentekele hakkab silma ka Vanakeni tööareaal. Mees on sageli rünnakute alguses parema küljejoones juures, kust teeb positsioonirünnakute ajal püstsööste Eesti kasti. Hooti on sinisärgid tema jagamisega päris hädas. Ahjaa, Belgial oli taas võimalus, kui Denayer suunas nurgalöögi järel palli üle.

22:13

Suure võimaluse saanud Benteke on täna räigelt tahtmist täis. 29. minutil proovis ta väga väikese nurga alt, kuid Igonen püüdis.

22:12

Eesti sai esimese pealelöögi kirja 26. minutil, kui Markus Poomi kauglöök lendas napilt värava vasakust nurgast mööda. Peagi nõelas taas teravalt Belgia, kui ostustaval hetkel ei leidnud Benteke sööt kaaslasi.

22:11

Saldo peale 25. minutit: pealelöögid Belgiale 8 : 0, nurgalöögid 6 : 0 ja pallivaldamine 81% : 19%. Tundub, et kodumeeskond sai avavärava järel pinged maha ning väljakul lustitakse. Näiteks konksutas vanameister Verthongen omas kastis Zenjovi ära.

22:09

Igonen päästis taas, kui kaitseliini taha pääses jooksu Eden Hazard ning Eesti kollkipper suutis palli temal jalalt röövida. Kuid tabamus poleks vist lugenud, sest äärekohtunik tõstis olukorra järel suluseisu märgiks lipu.

22:07

Ja minut hiljem oli taas aktsioonis Benteke, kes sai väikese nurga alt paarilt meetrilt löögile, kuid Igonen tõi suurepärase tõrjega palli posti kõrvalt ära. Järgnenud nurgalöögi ajal oli Eesti kastis korralik segadus, aga õnneks belglased pealelöögile ei jõudnud. Seni jääb Eesti alla igas mänguelemendis.

22:06

Belgia oli 21. minutil taas väga lähedal, kui paremalt äärelt tulnud tsenderdusele sai peanupu vastu Benteke, kelle löök raksatas posti.

22:05

Mäng rahunes mõneks minutiks, mistap hakkasid kohapealsed fännid tegema nii-öelda Mehhiko lainet.

22:01

Belgia teine oli väga-väga lähedal 15. minutil, kui Kevin De Bruyne vajutas karistuslöögi ristnurga suunas, kust Matvei Igonen tõrjus selle latti. Kodumeeskonna surve jätkus, kui nad said kolm järjestikust nurgalööki, kuid neist midagi ohtlikku ei sündinud.

21:59

Kohtunik andis algselt keskväljal edu, aga kui Ojamaa sai järgmise söödu vahelt, siis puhus vilet. Loomulikult see asi eestlastele ei meeldinud ja Mets sai 14. minutil liiga hääleka protesteerimise eest kollase kaardi.

21:57
Belgia läks juhtima 1 : 0

11. minutil andis Yannick Carrasco vasakult küljejoone lähistelt terava madala söödu, mida Matvei Igonen läks püüdma, kuid lasi selle õnnetult käte vahelt läbi ning Christian Benteke lükkas palli tühja. Ohjah… Eesti oli väga hästi mängus ja siis selline eksimus. Karm.

21:55

Kreida võttis 10. minutil vastase söödu vahelt ja andis püstsöödu Zenjovi suunas, kes sai nurgalipu juurest tsenderdada, aga selle palli puutis Courtois muretult.

21:53

Belgia otsib päris tihti sööte kaitseliini taha, aga seni on Eesti kaitsjad nendeks sööstudeks päris hästi valmis.

21:52

Viiendal minutil sai Belgia esimese ohtliku võimaluse, kui Benteke konksutas palli vasakule jalale ja lõi, aga mänguvahendile viskus ette Tamm, kelle rikošetist lendas see pool meetrit üle lati. Järgnenud nurgalöögi mängis Belgia lühidalt lahti ja tsenderduse klaaris peaga Zenjov.

21:49

Belglastel kulus ligi neli minutit, et esimest korda Eesti kasti jõuda, kuid kaks järjestikust rünnakut päädisid seal valesöötudega. Kui pallivaldamine on selgelt võõrustajate käes. Aga seda oli ka oodata.

21:48

Kuna Belgias tuli alates eile õhtust kuni täna lõunani järjest seenevihma, siis muru päris ideaalses konditsioonis pole ja pall väga hästi rohelisel kattel ei lippa. Võib seegi olla väike eelis Eestile.

21:46

Belglaste pallikaotuse järel oli Eestil 30 sekundil lubab rünnakualge, aga vilemees tuvastas Zenjovi käe ning mänguvahend läks kodumeeskonnale.

21:45

Kuigi kohal pole täismaja, siis Belgia fännid panid püsti korraliku peo. Belglased lasid enne mängu ka põlvili, eestlased sellega kaasa ei läinud. Aga kõlas avavile ja mäng läks käima!

21:40

Meeskonnad astusid väljakule ja on hümnide aeg!

21:37

Visuaalselt näevad meeskondade asetused välja järgnevad:

(Uefa.com)
21:36

Kohtunikud tulevad täna Türgist. Platsil lippab vilega ringi Halil Umut Meier ning teda abistavad joonte taga Mustafa Eyisoy ja Ibrahim Caglar Uyarcan. Ka videokohtunikud on nende kaasmaalased.

21:27

Eesti ja Belgia on valiksarjades vanad tuttavad ning kohtunud seitsmel korral. 2004. aasta EMi valiktsüklis kaotas Eesti matšid 0 : 1 ja 0 : 2. 2010. aasta MMi valiktsüklis sinisärgid võõrsil kaotasid 2 : 3 ja võitsid kodus 2 : 0. Tõsi, toona polnud Belgial millegi peale mängida ning nad esinesid erakordselt isutult. Huvitaval kombel on see Belgia viimane kaotus MM-valiktsüklites, sest järgmises 26 matšis on nende saldo 22 võitu ja 4 viiki.

Ühes grupis olid nad ka viimases valiktsüklis ning täpselt viis aastat tagasi kaotas Eesti samal staadionil 1 : 8, kodus olid kaotusnumbrid viisakamad 0 : 2. Ja viimane lahing enne tänast peeti maha septembri alguses, kui Eesti jäi mäletatavasti alla 2 : 5.

21:22

Peamine küsimus on muidugi, et miks jäi Sappinen pingile. Võimalikud teooriad on näiteks, et Häberli…
… eelistas Zenjovi paremat kaitsetööd
… eelistas Zenjovi õhuvõimsust.
… näeb Zenjovi kasulikkust äärekaitsjate tagusesse tsooni liikumises.
… näeb Sappineni kasulikkust värske vahetusmehena, kus ta võiks kummitada väsinud vastase kaitsjaid.

Aga see kõik ei tundu loogiline. Tõenäolisem on muidugi, et Sappinen sai väikese trauma või pole päris 100%.

21:09

Staadion ümber on ostlemine tehtud arusaamatult keeruliseks, sest sa pead kõigepealt hankima cashless card'i, millega saad viibutada. Miks ei võiks selleks kõlvata tavaline viipepangakaart?

20:54

E-valikgrupi seis:
Belgia 16 punkti (6 mängust)
Tšehhi 11 (7)
Wales 11 (6)
Eesti 4 (6)
Valgevene 3 (6)

Samaaegselt Eesti ja Belgia lahinguga võõrustab Wales kodus Valgevene.

Õhtu varasemates mängudes said meie lähinaabrid kirja väga head tulemused. Soome võitis üllatuslikult võõrsil 3 : 1 Bosnia ja Hertsegoviinat, millega nad tõusid D-valikgrupis teisele kohale.

Prantsusmaa 12 (6)
Soome 11 (7)
Ukraina 9 (7)
Bosnia ja Hertsegoviina 7 (7)
Kazahstan 3 (7)

Eeldatavasti kindlustab täna otsepääsu MMile Prantsusmaa, kes madistab kodus Kazahstaniga. Kuid viimases voorus võõrustab Soome Prantsusmaad ja Bosnia Ukrainat, mistap võivad põhjanaabrid play-off i jõuda ka kaotuse puhul.

Väärt viigi sai kätte Läti, kes viigistas võõrsil 0 0 Norraga. See siiski lõunanaabreid väga raske G-valikgrupi viimasest kohast ei päästa. Norrale oli viik päris valus hoop, sest võidu korral tõusnuks nad esimeseks. Esikolmik mahub siiani ühe punkti sisse, sest Hollandil on 19, Türgi 18 ja Norral 18 silma. Kuid Hollandil on varuks täna hilisõhtune matš Montenegroga.

20:35

Eesti koondise algkoosseisus on üks suur-suur üllatus: Rauno Sappinen alustab pingilt! Mees eile veel käis ajakirjanike ees ning polnud muljet, et tal oleks mingi häda küljes. Eks lähiajal saame targemaks, kas ründaja tegi endale viimastes trennides viga. Nii alustab täna Eestil ründeduo Sergei Zenjov ja Henri Anier.

Keskkaitsetrios on oodatult Maksim Paskotši, Joonas Tamm ja Karol Mets, poolkaitses aga Vladislav Kreida, Konstantin Vassiljev ja Markus Poom. Mõnevõrra üllatav on ka Thomas Häberli valikud äärtele wingback'ideks, kui paremal alustab Tartu Tammekas mängiv Taijo Teniste ning vasakul väga ründava suunitlusega Henrik Ojamaa. See viimane on peatreenerilt päris suurte munadega otsus.

20:26

Poolteist tundi enne kohtumist inspekteerisid koondise liikmed üle King Baudouini staadioni muru. Kui muud mehed liikusid kiiresti tagasi riietusruumi, siis Sergei Zenjov ja Konstantin Vassiljev jäid sinna kauemaks juttu ajama.

20:22

Väidetavalt oodatakse staadionile umbes 35 000 inimest, aga hetkel naudivad massid õhtut veel staadioni ümbruses. Selgus ka Belgia algkoosseis. Ainsa üllatusena alustab igapäevaselt äärekaitses mängiv Timothy Castagne keskkaitsetrios, kuid teised kümme nime on igati loogilised.

20:17

Alustame siis tähtsatest asjadest. Staadioni ümber saab hamburgeri või hod dogi kätte umbes viie euro eest. Jupileri õlletops maksab 2,5 eurot, aga kahtlustan, et see on 0,25liitrine. Aga suures plaanis hinnad nagu Eesti areenidel. Mis muidugi siinset palgatase arvestades tähendab, et kõik on megaodav. (Vabandan pildi kvaliteedi pärast, sest olen maailma kõige halvem fotograaf)

16:58

Kas keegi suudab täita Mattias Käidi suured saapad? Kas Eesti ääred saavad nimekate vastastega hakkama? Kas eestlased suudavad vältida viimastest omavahelistest mängudest pärit deemoneid?

16:52

Eesti koondise koosseis mänguks Belgiaga

Väravavahid
1 Mihkel Aksalu (07.11.1984) – Paide Linnameeskond 46/0
22 Matvei Igonen (02.10.1996) – Tallinna FC Flora 8/0
12 Karl Andre Vallner (28.02.1998) – Tallinna FCI Levadia 0/0 

Kaitsjad
7 Sander Puri (07.05.1988) – Tallinna JK Legion 87/4
23 Taijo Teniste (31.01.1988) – Tartu JK Tammeka 87/0
18 Karol Mets (16.05.1993) – Sofia CSKA (BUL) 73/0
3 Artur Pikk (05.03.1993) – FK RFS (LVA) 47/1
16 Joonas Tamm (02.02.1992) – Vorskla Poltava (UKR) 44/3
4 Maksim Paskotši (19.01.2003) – Tottenham Hotspur (ENG) 9/0
2 Henrik Pürg (03.06.1996) – Tallinna FC Flora 7/0
6 Marco Lukka (04.12.1996) – Tallinna FC Flora 2/0 

Poolkaitsjad ja ründajad
14 Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 135/25
10 Sergei Zenjov (20.04.1989) – Tallinna FC Flora 91/14
8 Henri Anier (17.12.1990) – Paide Linnameeskond 75/17
11 Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Tallinna FC Flora 48/1
15 Rauno Sappinen (23.01.1996) – Tallinna FC Flora 41/8
5 Vladislav Kreida (25.09.1999) – Helsingborgs IF (SWE) 16/0
9 Erik Sorga (08.07.1999) – VVV-Venlo (NED) 13/3
21 Martin Miller (25.09.1997) – Tallinna FC Flora 13/1
19 Vlasiy Sinyavskiy (27.11.1996) – MFK Karvina (CZE) 13/0
20 Markus Poom (27.02.1999) – Tallinna FC Flora 10/0
17 Robert Kirss (03.09.1994) – Tallinna FCI Levadia 7/0
13 Markus Soomets (02.03.2000) – Tallinna FC Flora 4/0 

Peatreener: Thomas Häberli
Abitreenerid: Norbert Hurt, Andres Oper
Väravavahtide treener: Mart Poom

Belgia koosseis mänguks Eestiga: 

Väravavahid
1 Thibaut Courtois (11.05.1992) – Real Madrid (ESP) 93/0
12 Simon Mignolet (06.03.1988) – Club Brugge KV (BEL) 31/0
13 Koen Casteels (25.06.1992) – VfL Wolfsburg (GER) 2/0 

Kaitsjad
5 Jan Vertonghen (24.04.1987) – SL Benfica (POR) 134/9
15 Thomas Meunier (12.09.1991) – Borussia Dortmund (GER) 52/8
3 Jason Denayer (28.06.1995) – Lyon (FRA) 32/1
4 Dedryck Boyata (28.11.1990) – Hertha BSC (GER) 27/0
19 Leander Dendoncker (15.04.1995) – Wolverhampton Wanderers (ENG) 20/0
21 Timothy Castagne (05.12.1995) – Leicester City (ENG) 19/2
2 Arthur Theate (25.05.2000) – Bologna FC (ITA) 0/0

Poolkaitsjad
6 Axel Witsel (12.01.1989) – Borussia Dortmund (GER) 118/11
10 Eden Hazard (07.01.1991) – Real Madrid (ESP) 115/33
7 Kevin De Bruyne (28.06.1991) – Manchester City (ENG) 86/22
11 Yannick Carrasco (04.09.1993) – Atletico Madrid (ESP) 53/7
16 Thorgan Hazard (29.03.1993) – Borussia Dortmund (GER) 39/8
8 Hans Vanaken (24.08.1994) – Club Brugge (BEL) 15/3
9 Leandro Trossard (04.12.1994) – Brighton & Hove Albion (ENG) 13/2
22 Alexis Saelemaekers (27.06.1999) – Milan (ITA) 5/1
23 Albert Sambi Lokonga (22.10.1999) – Arsenal (ENG) 1/0

Ründajad
14 Dries Mertens (06.05.1987) – SSC Napoli (ITA) 102/21
20 Christian Benteke (03.12.1990) – Crystal Palace (ENG) 42/16
17 Divock Origi (18.04.1995) – Liverpool FC (ENG) 29/3
18 Charles De Ketelaere (10.03.2001) – Club Brugge KV (BEL) 2/1 


Peatreener: Roberto Martinez