Valtteri Bottas.

Vormel 1
13. november 2021, 22:16

Brasiilia sprindisõidu võitis Bottas, Hamilton tõusis viimaselt kohalt viiendaks

Vormel 1 MM-sarja Brasiilia GP 103 km pikkuse sprindisõidu võitis Mercedese piloot Valtteri Bottas. Üldliider Max Verstappen (Red Bull) sai teise koha ning kvalifikatsiooni võitnud, kuid tehniliste reeglite rikkumise tõttu stardirivi lõppu kukutatud Lewis Hamilton (Mercedes) lõpetas viiendana.

Hamiltoni karistuse tõttu sai parimalt positsioonilt alustada Verstappen, kuid suurepärase stardi teinud Bottas suutis esimeses kurvis hollandlasest mööduda. Sama tegi ka Carlos Sainz Jr. (Ferrari), kuid juba neljandal ringil möödus Verstappen omakorda hispaanlasest ja tõusis teiseks. Bottasest tal end 24 ringiga siiski mööda suruda ei õnnestunud ja nii jäi MM-sarja üldliidri saagiks ikkagi teine koht, finišis kaotas ta soomlasele 1,17 sekundiga. Kolmandana lõpetas Sainz (+18,723) ja neljandana Sergio Perez (Red Bull, +19,787)

Tagapool andis kõvasti gaasi Hamilton ja järjekindlalt konkurentide skalpe võttes kerkis 13. ringil ka esikümnesse. Lõpuks sai seitsmekordne maailmameister viienda koha, kaotades meeskonnakaaslasele Bottasele 20,872 sekundiga.

Punkte teenisid sprindi kolm parimat, lisaks pandi selle sõiduga paika ka pühapäevase põhisõidu stardirivi. Kuna Hamiltoni vormelil vahetati hooaja jooksul viiendat korda mootorit, peab ta stardirivis loovutama viis positsiooni ja saab homme stardi kümnendana.

MM-sarja üldliidrina on Verstappenil koos 314,5 punkti, Hamilton on teine 293,5 ja kolmas Bottas 188 punktiga.