Cristiano Ronaldo peab märtsis MM-pileti nimel edasi pingutama.

Rasmus Voolaid 14. november 2021 23:52

Sel sajandil igal MM-finaalturniiril mänginud Portugali rahvuskoondist tabas pühapäeva hilisõhtul tõeline šokk, kui koduplatsil kaotati 1 : 2 Serbiale ja see tähendab, et MMile pääsu otsustab kevadine play-off.

2016. aastal Euroopa meistriks kroonitud Portugali jaoks algas täna Lissabonis täismaja publiku ees toimunud kohtumine ideaalselt, kui Renato Sanches nad juba teisel minutil juhtima viis. 33. minutil sai aga väravavaht Rui Patricio hakkama hirmsa pahandusega, kui Dušan Tadici pealelöögi enda väravasse sisse tõrjus.

Viigist oleks piisanud Portugalile, aga mitte Serbiale. See tähendas, et külalised vajasid kindlasti võitu ja selle nad lõpuks ka said, kui Fulhami väravamasin Aleksandar Mitrovic 90. minutil peaga otsustava värava ära lõi.

Portugali jaoks on saatus aga eriti karm, sest kevadel lõi Cristiano Ronaldo Serbiale esimeses omavahelises mängus neljandal üleminutil igati määrustepärase värava, aga segastel asjaoludel jäi kohtunikel märkamata, et pall päriselt üle väravajoone käis. Seega jäi värav lugemata ja mäng lõppes 2 : 2 viigiga.

Kui praegu võtta Serbialt üks punkt ära ja panna Portugalile kaks juurde, siis oleksid nad igati õiglaselt MM-finaalturniiril. Täpselt nii kalliks Danny Makkelie brigaadi otsus Portugali jaoks läkski. Koondise peatreener Fernando Santos sõnas mängujärgselt, et Makkelie käis temalt isiklikult vabandust palumas. „Kohtunik nägi seda pärast ning tuli minu juurde, et oma viga tunnistada. Mõistagi ei korva see tõika, et me ei mänginud piisavalt hästi. Kuid kuna pall oli väravas, oleks see pidanud lugema,“ ütles ta toona Eurosportile.

Portugal on play-offi loosis kindlasti asetatud meeskondade seas. Erinevalt varasemast ei ole play-off’id ühe vastasega kahest parem põhimõttel, vaid turniiriformaadis ehk esmalt mängitakse poolfinaal ja võidu korral finaal.