Anett Kontaveit.

18. november 2021, 05:31

Arvukalt lihtvigu teinud Kontaveit pidi finaalis Muguruza paremust tunnistama (9)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 8.) jäi WTA aastalõputurniiri finaalis Garbine Muguruzale (WTA 5.) alla tulemusega 3 : 6, 5 : 7.

Avasett kulges tasavägiselt seisuni 3 : 3, ent viimased neli geimi võitis hispaanlanna, kes oli selgelt tugevam oma pallingul. Teises setis õnnestus Kontaveidil seisul 3 : 3 vastase serv murda ning võitis ka järgmise geimi, minnes 5 : 3 ette. Paraku suutis Muguruza raskest seisust välja tulla ning kohtumise kahes setis võita.

Matšis said paljuski määravaks lihtvead: Kontaveit tegi neid 39, Muguruza 25 tükki. Eesti esitennisist tegi ka kuus topeltviga, vastane mitte ühtegi. Kohtumine kestis kokku tund ja 39 minutit.

Enne mängu:

Eestlanna kohtus finaalivastasega ka alagrupis, kus kaotas talle tulemusega 4 : 6, 4 : 6. Tõsi, Kontaveidil oli juba enne matši alagrupivõit kindlustatud.

Kokku on Muguruza ja Kontaveit kohtunud viiel korral, millest Hispaania tennisist on võitnud kolm matši. Tänavu toimunud Kremli karikavõistlustel jäi Kontaveit peale 6 : 1, 6 : 1.

Kontaveiti sõnul pole tal senise karjääri suurimas finaalis midagi kaotada: „Ma olin viimane, kes siia turniirile sai. Ma lähen seda mängu täiega nautima. Tulemust ei saa ju kontrollida. Saan kontrollida vaid seda, et ma annan endast homme kõik ja mängin nii hästi, kui suudan. Loodan, et tuleb hea võitluslik mäng, mida publikul on põnev vaadata.“

05:28
3 : 6, 5 : 7

Kahju! Muguruza võidab viimase geimi kuivalt.

05:21

Muguruzal on kolm murde- ja matšpalli…

05:19
05:18
5 : 6

Muguruza on oma pallingul kindel. Hispaanlanna on finaali võitmisest ühe geimi kaugusel. Kontaveit asub servima.

05:14
5 : 5

Muguruza murrab pingelisel hetkel ning nüüd on taas kõik trumbid hispaanlanna käes.

05:10
5 : 4

Muguruza võidab oma servigeimi kindlalt.

05:07
5 : 3

Muguruza löök läheb pikaks ja Kontaveit saab kolmanda järjestikuse geimivõidu!

05:02

Kontaveit juhib esmakordselt teist setti.

05:02
4 : 3

Kontaveit murrab! Ja selleks läks vaja vaid ühte murdepalli. Kas nüüd hakkab õnn pöörduma? Väga korralik geim eestlannalt.

04:59
3 : 3

Kontaveit võidab väga pika geimi. Esmalt läks ta 40 : 15 juhtima, Muguruza jõudis seejärel murdepallini, kuid eestlanna suutis raskest seisust välja tulla ja geimi võita. Seis on teises setis viigis ja kõik on jätkuvalt võimalik.

04:51

Kui piiluda veel statistikasse, siis Muguruza on sisuliselt igas kategoorias Kontaveidist üle. Peegeldab päris hästi mängupilti, tuleb tõdeda.

04:49

Kontaveit on teinud matšis 29 lihtviga, Muguruza sama näitaja on 15.

04:48
2 : 3

Muguruza võidab oma pallingul geimi kuivalt.

04:47

Kontaveidi fänniklubi!

04:45
2 : 2

Hästi! Kontaveit tuli 0 : 30 kaotusseisust välja ega lasknud hispaanlannal oma servi murda. See oli tähtis geimivõit!

04:39
1 : 2

Kontaveidil sai paljuski tänu Muguruza lihtvigadele kaks murdepalli, ent kaotas neli viimast punkti.

04:35
1 : 1

Tasavägine geim, Kontaveit suutis kaotusseisust välja tulla ja lõpuks selle võita. Seis on teises setis viigis.

04:33

Muguruza koperdab ja kukub küljele, ent paistab, et hispaanlannaga on siiski kõik korras. Mäng võib jätkuda.