Arvukalt lihtvigu teinud Kontaveit pidi finaalis Muguruza paremust tunnistama (9)

Ohtuleht.ee, 18. november 2021 05:31

Anett Kontaveit.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 8.) jäi WTA aastalõputurniiri finaalis Garbine Muguruzale (WTA 5.) alla tulemusega 3 : 6, 5 : 7.

Avasett kulges tasavägiselt seisuni 3 : 3, ent viimased neli geimi võitis hispaanlanna, kes oli selgelt tugevam oma pallingul. Teises setis õnnestus Kontaveidil seisul 3 : 3 vastase serv murda ning võitis ka järgmise geimi, minnes 5 : 3 ette. Paraku suutis Muguruza raskest seisust välja tulla ning kohtumise kahes setis võita.

Matšis said paljuski määravaks lihtvead: Kontaveit tegi neid 39, Muguruza 25 tükki. Eesti esitennisist tegi ka kuus topeltviga, vastane mitte ühtegi. Kohtumine kestis kokku tund ja 39 minutit.

Enne mängu:

Eestlanna kohtus finaalivastasega ka alagrupis, kus kaotas talle tulemusega 4 : 6, 4 : 6. Tõsi, Kontaveidil oli juba enne matši alagrupivõit kindlustatud.

Kokku on Muguruza ja Kontaveit kohtunud viiel korral, millest Hispaania tennisist on võitnud kolm matši. Tänavu toimunud Kremli karikavõistlustel jäi Kontaveit peale 6 : 1, 6 : 1.

Kontaveiti sõnul pole tal senise karjääri suurimas finaalis midagi kaotada: „Ma olin viimane, kes siia turniirile sai. Ma lähen seda mängu täiega nautima. Tulemust ei saa ju kontrollida. Saan kontrollida vaid seda, et ma annan endast homme kõik ja mängin nii hästi, kui suudan. Loodan, et tuleb hea võitluslik mäng, mida publikul on põnev vaadata.“

05:28
3 : 6, 5 : 7

Kahju! Muguruza võidab viimase geimi kuivalt.

05:21

Muguruzal on kolm murde- ja matšpalli…

05:19
05:18
5 : 6

Muguruza on oma pallingul kindel. Hispaanlanna on finaali võitmisest ühe geimi kaugusel. Kontaveit asub servima.

05:14
5 : 5

Muguruza murrab pingelisel hetkel ning nüüd on taas kõik trumbid hispaanlanna käes.

05:10
5 : 4

Muguruza võidab oma servigeimi kindlalt.

05:07
5 : 3

Muguruza löök läheb pikaks ja Kontaveit saab kolmanda järjestikuse geimivõidu!

05:02

Kontaveit juhib esmakordselt teist setti.

05:02
4 : 3

Kontaveit murrab! Ja selleks läks vaja vaid ühte murdepalli. Kas nüüd hakkab õnn pöörduma? Väga korralik geim eestlannalt.

04:59
3 : 3

Kontaveit võidab väga pika geimi. Esmalt läks ta 40 : 15 juhtima, Muguruza jõudis seejärel murdepallini, kuid eestlanna suutis raskest seisust välja tulla ja geimi võita. Seis on teises setis viigis ja kõik on jätkuvalt võimalik.

04:51

Kui piiluda veel statistikasse, siis Muguruza on sisuliselt igas kategoorias Kontaveidist üle. Peegeldab päris hästi mängupilti, tuleb tõdeda.

04:49

Kontaveit on teinud matšis 29 lihtviga, Muguruza sama näitaja on 15.

04:48
2 : 3

Muguruza võidab oma pallingul geimi kuivalt.

04:47

Kontaveidi fänniklubi!

04:45
2 : 2

Hästi! Kontaveit tuli 0 : 30 kaotusseisust välja ega lasknud hispaanlannal oma servi murda. See oli tähtis geimivõit!

04:39
1 : 2

Kontaveidil sai paljuski tänu Muguruza lihtvigadele kaks murdepalli, ent kaotas neli viimast punkti.

04:35
1 : 1

Tasavägine geim, Kontaveit suutis kaotusseisust välja tulla ja lõpuks selle võita. Seis on teises setis viigis.

04:33

Muguruza koperdab ja kukub küljele, ent paistab, et hispaanlannaga on siiski kõik korras. Mäng võib jätkuda.

04:31
Teine sett, 0 : 1

Muguruza võidab teise seti avageimi oma pallingul kuivalt.

04:27

04:26
3 : 6

Muguruza murrab taas ja võidab ühtlasi avaseti. Tuleb tõdeda, et hispaanlanna on siiani olnud parem. Kuid otsustatud pole veel midagi.

04:23
04:22
3 : 5

Muguruza on oma pallingul kindel. Hispaanlannat lahutab setivõidust veel üks geim. Servima asub Kontaveit.

04:20

Kui valdavalt on Mehhikos publik Hispaania tennisisti poolt, siis korraks, pärast Muguruza eksimust kostus üle väljaku ka „Eesti! Eesti!“

Rõõm, et ka Kontaveidil on tribüünil fänne.

04:18
3 : 4

Muguruza kasutab lõpuks kolmanda murdepalli ära. Mõlema tennisisti esituses on olnud küllaltki palju lihtvigu: Muguruzal on neid kirjas 11 ja Kontaveidil 17.

04:15

Muguruzal on korralik serv. Kontaveidi servimurre neljandas geimis sündis suuresti tänu hispaanlanna eksimustele. Aga mängida on veel palju ja arenguruumi mõlemal tennisistil!

04:13

Kontaveit on täna servi vastuvõtuga pisut hädas olnud.

04:12
3 : 3

Nüüd õnnestub Muguruzal servigeim hästi ja seis on viigis.

04:08
3 : 2

Super! Kontaveit võidab oma pallingul geimi kuivalt ja pääseb taas juhtima. Eestlanna sai kirja ka matši esimese serviässa.

04:06

Paistab, et finaali puhul on mõlemad tennisistid parajalt närvis.

04:06
2 : 2

Kontaveit murrab tagasi! Muguruza pääses 40 : 15 ette, kuid tegi mitu päris-päris lihtsat viga järjest ning kaotas nõnda geimi.

04:02

Matši esimesed kolm geimi kestsid kokku tervelt 17 minutit.

04:00
1 : 2

Muguruza murrab. Matši algus on olnud mõlema tennisisti esituses küllaltki rabe. Muguruza alustas geimi paremini, ent tegi seejärel kaks tõrjeviga. Ent Kontaveidil läks mitu lööki pikaks ning lisaks on eestlannal kirjas juba kolm topeltviga.

Kontaveit näitab rahulolematust ka selgelt välja.

03:52
1 : 1

Muguruza on oma servigeimil kindel ning viigistab seisu. Väga täpsed löögid hispaanlannalt.

03:49
1 : 0

Väga pikk geim, Muguruzal oli ka üks murdepall, ent ei hispaanlanna ei suutnud seda ära kasutada.

03:44

Matš on alanud!

03:40

Twitteris saab ennustada võitjat:

03:39

Kontaveit võidab loosi ning servib esimesena. Mängijad teevad veel pisut sooja.

03:34

Tere varahommikut! Kontaveidi ja Muguruza vaheline lahing algab peagi. Pisut enne seda matši toimus paarismängu finaal, kus tšehhitarid Barbora Krejcikova ja Katerina Siniakova alistasid tulemusega Hsieh Su-wei ja Elise Mertensi tulemusega 6 : 3, 6 : 4.

00:37

Jooksvas maailma edetabelis on Kontaveit hetkel seitsmendal kohal. Kui eestlanna peaks täna võitma, teeniks ta juurde 420 punkti, mis kergitaks ta juba kuuendaks! Muguruza edetabelikohta finaal aga ei mõjuta. Hispaanlanna on jooksvas edetabelis kolmas ning ta jääb sinna olenemata tänasest tulemusest.

00:26

USA tenniselegend, 18 suure slämmi turniiri võitnud Chris Evert usub, et aastalõputurniiri võidab Kontaveit:

„Finaal on väga huvitav, sest Anett alistas Garbine paar nädalat tagasi väga kerge vaevaga, kuid kaotas talle aastalõputurniiril [alagrupis]. Kuid Anetil polnud vaja seda matši võita, ta oli juba poolfinaali pääsenud. Mõtisklen, kas ta andis endast seal 100 protsenti. Arvan, et Kontaveit tahab kättemaksu. Ta teab nüüd, kuidas Garbine mängib ega kaota talle kaks korda järjest. Seega valin Kontaveidi.“