Peng Shuai.

Foto: Reuters / Scanpix.
Ohtuleht.ee 18. november 2021 09:11

Endine tennise paarismängu maailma edetabeli esinumber Peng Shuai kadus pärast seda, kui süüdistas Hiina tipp-poliitikut vägistamises. Kolmapäeval teatas naine e-kirja teel, et temaga on kõik korras.

Hiina tennisist Peng kirjutas novembri alguses sotsiaalmeedias, et Hiina 75aastane tipp-poliitik Gaoli Zhangi vägistas teda aastate jooksul. Peagi postitus kadus ning naistki pole enam nähtud.

Kadunud tennisestaari nimel saadeti nüüd kahtlane e-kiri. Hiina riiklik telekanal CGTN postitas kolmapäeval oma Twitteri kontole ekraanipildi kirjast, mille 35aastane Peng väidetavalt saatis WTA juhile Steve Simonile.

„WTA kodulehel olev uudis, sealhulgas jutt seksuaalsest väärkohtlemisest, ei vasta tõele. Ma pole kadunud ega ohus. Puhkasin oma kodus ja kõik on korras. Tänan, et minust hoolite,“ on Pengi nimel saadetud kirjas.

Seni on kätte saadud vaid Hiina tenniseliit, kelle sõnul on naisega kõik hästi. „Oleme korduvalt püüdnud teda otse kätte saada, aga see pole õnnestunud. Peng Shua peaks saama vabalt ja ilma hirmuta rääkida,“ lisas Simon.

Üksikmängu WTA-edetabelis jõudis Peng parimal juhul 14. kohale, kuid eelkõige tegi hiinlanna tegusi paarismängus, kus ta võitis 2013. aastal Wimbledoni tenniseturniiri ning hooaeg hiljem Prantsusmaa lahtised.