WRC

Sébastien Ogier on kaheksakordne maailmameister! (6)

Ohtuleht.ee, 21. november 2021 14:18

Sebastien Ogier (vasakul) ja kaardilugeja Julien Ingrassia on tänasest alates kaheksakordsed autoralli maailmameistrid.

Foto: AFP / SCANPIX

Sébastien Ogier on tänasest alates kaheksakordne autoralli maailmameister. Ta võitis Monza ralli ja edestas Elfyn Evansit hooaja kokkuvõttes 23 punktiga.

Evans ja Ogier pidasid Monzas suurema osa ajast esikoha nimel pingelist lahingut, kuid tiitliheitluses olid ohjad algusest lõpuni kindlalt prantslase haardes, sest ülejäänud mehed püsisid neist turvalises kauguses. Kogu nädalalõpu vahest ärevaim moment juhtus täna hommikul 14. kiiruskatsel, kus Ogier sõitis parema küljega vastu betoonplokki, kuid auto ja rehv jäid napilt terveks.

Kuivõrd Evans suretas oma masina 15. katsel kaks korda välja, jäi Ogier'le punktikatsel vaid turvalise vormistamise vaev. Toyota meeste järel saavutas Monzas kolmanda koha hispaanlane Dani Sordo.

MMi punktitabel: 1. Ogier 231, 2. Evans 205, 3. Thierry Neuville (Hyundai) 176, 4. Kalle Rovanperä (Toyota) 142, 5. Ott Tänak (Hyundai) 128.

Ogier on rallimaailma peaaegu ainuisikuliselt valitsenud aastast 2013, mil ta võitis oma esimese tiitli. Järgnenud aastatel on ta sarja kokkuvõttes alistunud vaid korra, aastal 2019 Ott Tänakule.

Ralli lõppseis (allikas: ewrc-results.com)

14:18

JA SEE ON TEHTUD! Sebastien Ogier on Monza ralli võitjana finišis ning võis Toyota Yarise katusel hakata tähistama karjääri kaheksandat MM-tiitlit! Võimas saavutus!

Ogier' ei suutnudki pärast lähedaste kallistamist ja mõneminutilist hõiskamist WRC otse-eetris suurt midagi öelda, vaid suunas tähelepanu kaardilugeja Julien Ingrassiale. Äkitselt hakkas meestel kiire ja nad pugesid autosse ning kiirustasid minema.

Punktikatse tulemused:

13:44

Selle hooaja viimane katse on alanud! Ogier'd lahutab 8. MM-tiitlist 14,62 katsekilomeetrit.

11:52

Punktikatse, mis on äsja sõidetud katse kordus, algab kell 13.18.

11:50

Ralli üldseis enne viimast katset:

11:50

Evans suretas katsel kaks korda auto välja ning kaotas üksjagu aega. Ogier seevastu sõitis väga turvaliselt, kuid oli ikkagi waleslasest 7,1 sekundit kiirem. Üks katse lahutab prantslast karjääri 8. MM-tiitlist!

15. katse tulemused:

11:36

Katsuta lõpetas 15. katse sellise autoga:

11:33

Oh heldeke! Katsuta jäi ühes olukorras pidurdamisega hiljaks ja sõitis endal vasaku esimese ratta kõveraks, aga lonkas kuidagimoodi kolmega 15. katse finišisse ning kaotas Suninenile 57,3 sekundit.

Katsuta finišis: „Loll viga!“

Kas ta jõuab masina punktikatseks 15 minutiga korda teha, ei osanud jaapanlane ütelda.

10:02

Tagajärg on selline. Vedas, tõesti vedas, et rehv terveks jäi. Ühtlasi oli see hea meeldetuletus, et rallis võib tõepoolest viimase meetrini kõike juhtuda ning Ogier' 8. MM-tiitlit ei maksa veel kirikus maha kuulutada.

10:00

Efektne foto Ogier' napikast eelmisel katsel:

09:29

Järgmine katse algab kell 11.08.

09:25

Ralli üldseis pärast 14. katset:

09:24

Oi-oi! Ogier tahtis asja veel vägisi põnevaks ajada ja sõitis katsel parema esimese küljega vastu betoonplokki, kuid auto ja rehv jäid imekombel terveks ning aeg tuli Evansiga võrdne.

Ogier'l polnud katse lõpus suurt midagi öelda: „Väga lihtne on millelegi pihta sõita.“

14. katse tulemused:

08:28

Tere kaunist pühapäeva hommikut!

MM-hooaega on jäänud veel kolme kiiruskatse jagu, neist esimene algab kell 8.48. Kui Ogier auto vastu peab ja mees ise ootamatult ei eksi, siis on prantslane pärastlõunaks kaheksakordne maailmameister.

22:04
19:21

Georg Linnamäe kaotas kiirematele R5 masinatele taas üle kümne sekundi. „See on mu teine asfaldiralli, praegu iga kurv õpetab mind. Naudin, aga samas on kõik väga keeruline,“ tunnistas Volkswagen Polot rooliv eestlane ausalt.

19:16

13. kiiruskatsel võtsid kaksikvõidu Hyundaid.

Kokkuvõttes on kaksikjuhtimine Toyotadel.

19:14

Evans kaotas Sordole 2,4 sekundiga. Ralli liidriks tõusis taas Ogier, kuid kaht Toyota piloodi lahutab vaid pool sekundit. „Nähtavus oli keeruline, pidurdasin paaris kohas liiga vara. Kuid üldjoontes kõik okei,“ sõnas Evans. Kas eesmärk on ralli võit? „See oli eesmärk juba enne siia tulekut!“

19:12

Sebastien Ogier kaotas Sordole 1,6 sekundiga, sealjuures enamik kaotust tuli kiiruskatse lõpuosas. „Ausalt… ma ei tea, plaan polnud liidrikohta tagasi võtta. Oli parem kui esimesel läbimisel, kui ma väga ei tunnetanud autot ja väga ei vajutanud. Võib-olla tuleb vahe uutest rehvidest,“ lausus prantslane.

19:08

Neuville jäi kiiruskatsel Sordole alla 0,5 sekundiga, kokkuvõttes on meeste vahe ligi 20 sekundit. „Ausalt öeldes sõitsin puhtalt. Kui Dani ei tee vigu, siis on teda võimatu püüda. Naudin lihtsalt sõitmist,“ selgitas belglane.

19:06

Ehkki Solberg enda sõnul võttis räigeid riske ja tuli gaas põhjas, siis Sordo oli temast 2,5 sekundit kiiirem. „Üsna okei, kruusaosa oli puhtam. Ma ei taha teha vigu. Kõik on võimalik, aga liidritega on vahe 30 sekundit ja pean eelkõige apse vältima,“ tunnistas ajaga 9.10,7 finišisse jõudnud hispaanlane, et unistab veel ralli esikohast.

19:03

Solberg vajutas võimsa aja 9.13,2, millega ta läks kiiruskatsel liidriks ning kokkuvõttes on ta edu Katsuta ees 17,6 sekundit. „Olen enda peale pahane, läksin siin panema! Kruusal andsin endast maksimumi, asfaldil oli keerulisem, aga proovisin sõita puhtalt. Aga sõitsin viimasel piiril, see oli väga lõbus!“ säras joviaalne rootslane.

19:01

„Tunnen end paremini, aga tegin teel ise ühe vea. Võib-olla panen end liiga suure surve alla. Aga näis, kuidas homme läheb,“ rääkis ajaga 9.16,8 liidris läinud Takamoto Katsuta. Ideeliselt võiks jaapanlane rallil püüda veel viiendat kohta, sest Solbergiga on vahe nõksa üle 15 sekundi. Iseküsimus, kas on mõtet suuri riske võtta.

18:58

Greensmithilt põhi 9.18,0, Suninen kaotas talle 0,2 sekundiga. Enne viimast päeva on kokkuvõttes seitsmendat kohta hoidev põhjanaaber peal 7,7 sekundiga

18:51

„TIngimused olid ikka head ja proovisime teise rehvi. Homme tuleb veel üks kruiisimise päev,“ tunnistas Fourmaux'le 1,9 sekundiga kaotanud Rovanperä, et tegeleb võidusõidu asemel rehvide testimisega.

18:48

14,39 km pikkune Sottozero teine läbimine toimub pimedas ja tuledevalgel. See mehi suurt ei mõjuta, sest Fourmaux põrutas esimesest läbimisest viis sekundit kiirema aja. „Oli huvitav ja vaheldusrikas. Polnud ideaalne päev, aga sain vaikselt enesekindluse tagasi ja tore, et finišisse jõudsin,“ rääkis aja 9.19,1 vajutanud prantslane.

18:22

Laupäevane viimane kiiruskatse lükati veerand tundi edasi, uus algusaeg on 18.34.

17:37

R5 masinate arvestuses oli 12. kiiruskatse kiireim Škoda Fabia Rally2 evoga põristav poolakas Kajetan Kajetanowicz, kes omas klassis on kokkuvõttes kolmas. WRC2/3 arvestuses juhib üldkokkuvõttes 10. kohta hoidev prantslane Yohan Rossel (Citroen C3 Rally2), kelle edu koduteedel sõitva Andrea Crugnola (Hyundai i20 Rally2) ees on vaid 0,9 sekundit.

Linnamäe kaotas poolakale 21,7 sekundiga, mis andis tosina finišisse jõudnud sõitja seas 10. koha. Kokkuvõttes jään noor eestlane Rosselist maha 2 minuti ja 40 sekundiga, millega ta o n11.

17:11

Georg Linnamäe jäi WRC2 arvestuses kiiruskatset juhtivale Jari Huttunenile alla 12,6 sekundiga. Kokkuvõttes jääb ta parimatest maha ühe kahe minuti. Sealjuures käis eestlase Volkswagen Polo betoonist rajatakistuses. „Puudutasime seda tagumise vasaku küljega. Kummaline kiiruskatse, sest auto oli vaheldumisi alajuhitav ja siis ülejuhitav. Selle peab hoolduses korda saama,“ lausus 23aastane Linnamäe.

16:57

12. kiiruskatse tulemused:

Seis kokkuvõttes:

16:56

Evans vajutas liidriaja 9.10,9. Kui enne 12. kiiruskatset jäi ta Ogier'st maha 5,2 sekundiga, siis nüüd juhib prantslase ees 0,3 sekundiga!

„Päris okei läbimine, aga mitte ideaalne. Väga suur varieeruvus, ühes kohas oli ärev moment, peale mida kaotasin enesekindluse,“ rääkis uus ralli liider Evans.

16:52

Sebastien Ogier kaotas Sordole 4,4 sekundiga. „Polnud hea katse, pidin võitlema. Aga see kõik on okei,“ ütles prantslane malbe naeratuse saatel. Sellega tegi Ogier veel ühe sammu MM-tiitli suunas.

16:48

Neuville kolmandale kohale ehk Sordole lähemale ei jõudnud, sest belglane kaotas kiiruskatsel tiimikaaslasele 0,2 sekundiga. Kokkuvõttes lahutab kaht meest 18,7 sekundit. „Raske öelda, kus aega kaotasin. Tingimused on paaris kohas keerulised ja peab olema ettevaatlik,“ lausus Neuville.

16:45

„Pidamine on üsna halb. Muus osas okei katse, aga kruusaosal kaotasin natuke aega. Andsin endast parima,“ rääkis uue liidriaja 9.12,0 sõitnud Dani Sordo.

16:41

„Oleksime pidanud olema neli sekundit kiiremad, aga ühel teelõigul sõitsime välja. Suur aps,“ ütles finišis Takamoto Katsuta, kes sellest hoolimata vajutas uue põhja 9.15,7.

Solberg kaotas Katsutale 3,3 sekundiga. „Pidurdasin paaris kohas lootusetult hilja. Võiksin võtta kruusal pidurdustel rohkem riske, aga enda meelest sõitisin päris hästi,“ rääkis 20aastane rallitalent.

16:32

Ohoh, Greensmith suretas nõelasilmas masina välja ja kaotas aega, kuid finišis oli ta ikka kiireim! „Masin suri välja, kaotasin mõned sekundid. Üsna häiriv. Aga tunne üldiselt oli parem kui hommikul,“ tõdes aja 9.22,6 sõitnud britt. Kokkuvõttes jääb ta Suninenist maha 7,9 sekundiga.

16:29

Teemu Suninen oli poolel maal üpirs kiire, aga teises pooles kaotas korralikult ning jäi lõppeks Fourmaux'le alla 1,1 sekundiga. „Parem kui eile, aga polnud väga hea,“ tunnistas Suninen, kes on ringirajaosal päris hädas.

16:27

Kalle Rovanperä jätkab rahulikku kulgemist, kui ta jäi Fourmaux'le alla 6.9 sekundiga. „Okeid olud. Kruus pole ka enam nii lahtine. Kõik hästi,“ ütles napisõnaline põhjanaaber.

16:22

„Väga huvitav. Proovisin leida häid seadeid, aga külmadega rehvidega kohe eksisime. Algus polnud lihtne, aga teine osa oli lõbus,“ rääkis 12. kiiruskatsel teistele aja 9.24,1 ette sõitnud Adrien Fourmaux.

15:52

Evansi sõnul polnud laupäeva hommik lihtne. „Eriti rasked olid esimese katse mõlemad läbimised. Teisel ringil oli asi parem, aga selleks ajaks olid rehvid üsna läbi. Polnud parim hommik ja pole läinud plaanipäraselt,“ rääkis britt. „Sõitsin üsna viimase piiri peal.“

15:50

Ogier tunnistas hoolduspausi ajal, et viiesekundiline edu Evansi ees pole suur, aga see on parem kui kaotusseis. „Hommikul oli mägedes meil tunne päris hea. Esimene katse oli uus ja seal võtsin ettevaatlikumalt. Teisel katsel oli probleeme stabiilsuse ja alajuhitavusega. Teisel läbimisel läks kõik hästi ja nautisin sõitmist,“ rääkis MM-tiitli suunas liikuv prantslane.

„Oleme heas positsioonis, nüüd peame töö lõpule viia. Eesmärk on maailmameistritiitel. Minuga võib veel kõike juhtuda, siis Evans võtab lihtsa võidu. Pean olema keskenduma. Kõrvalt vaadates peame Elfyniga kõva võistlust, aga tegelikult heitlen ja keskendun endale.“ 

Ogier tunnistas, et ei võta Monzas riske. „Oleks meie seis kokkuvõttes võrdne, siis on teine asi. Oleme siiski üsna kiired, sest masin töötab hästi ning see annab enesekindlust. Ma pole viimasel piiril, isegi kui vajutasin rohkem, siis ma väga palju aega ei võidaks. Teisel läbimisel oli tunne autos, mistõttu polnud põhjust hoogu maha võtta,“ lisas ta.

13:53

Nüüd ootab ees hoolduspaus ning masinad on taas rajal kell 16.09, kui sõidetakse 14,39 km pikkune Sottozero 1 kiiruskatse.

13:52

Üldseis:

13:52

11. kiiruskatse tulemused:

13:50

Ogier paneb 11. kiiruskatse kinni, kui edestab Evansit 4,1 sekundiga ja kasvatab sellega üldarvestuses edu meeskonnakaaslase ees 5,2 sekundi peale.

„Väga nauditav, kõik on hästi,“ võttis Ogier sõidu kokku.

13:32

Katsuta tõuseb uueks liidriks, edestades Fourmaux'd 3,9 sekundiga.

13:30

11 kiiruskatse seni kulgenud suurema draamata. Juhib Fourmeaux Sunineni (+3,9), Greensmithi (+11,0) ja Rovanperä (+14,5) ees.

12:50

11. kiiruskatse (24,93 km) algab kell 13.03.

12:49

Üldseis:

12:49

10. kiiruskatse tulemused:

12:46

Evans kaotab Ogier'le 3,4 sekundiga, ja see tähendab seda, et üldliidriks tõuseb taas prantslane, kelle edu Evansi ees on 1,1 sekundit.

12:42

Ogier edestab omakorda Neuville'i 1,7 sekundiga. „Väga hea sõit,“ kommenteeris Ogier.

12:40

Kuna teeninduspausi vahepeal ei olnud, pidi Neuville katse läbima katkise esiosaga. Ometi edestas belglane Sunineni 0,7 sekundiga!

12:37

Ka Sordo jääb Suninenile alla, sarnaselt Solbergiga 0,8 sekundiga.

12:34

Sunineni aeg on nii kõva, et sellest ei saa jagu ka ei Solberg, Katsuta ega Greensmith. Mida suudab Sordo?

12:25

Suninen edestab omakorda Rovanperät 7,2 sekundiga.

12:23

Rovanperä edestab Fourmaux'd ühe sekundiga, kuid millestki erilisest tal katse lõpus WRC+ reporterile raporteerida ei ole. „Puhas sõit.“

12:20

Fourmaux saab ajaks 9.21,7, mis on seitsme sekundi võrra parem kui hommikul. „Tingimused on hoopis teistsugused,“ tõdes prantslane, et kerkinud õhutemperatuur esitab ka rehvidele teised nõudmised kui hommikul.

12:09

Monza ralli jätkub ja Fourmaux on rajal! 10. kiiruskatseks on 14,80 km pikkune San Fermo 2, mille hommikul esimesel läbimisel võitis Neuville.

12:01

Peagi on mehed taas rajal gaasi andmas, seniks aga meenutagem Neuville'i avariid, millega kadusid belglase lootused sõiduga Evansit ja Ogier'd püüda.

10:21

Nüüd saavad mehed pisut hinge tõmmata, 10. kiiruskatse algab kell 12.08.

10:21

Üldseis:

10:20

9. kiiruskatse tulemused:

10:18

Evans edestab Sordot 3,7 ja Ogier'd 3,8 sekundiga ja tõuseb taas üldliidriks! Waleslase edu Ogier' ees on kokkuvõttes 2,3 sekundit. „Oli parem katse kui päeva esimene. Jah, surume,“ kommenteeris Evans.

10:16

Ogier kaotab Sordole 0,1 sekundiga. „Kõik on hästi, võitlen vaid iseendaga. Puhas katse,“ kommenteeris Ogier finišis.

10:14

Neuville kaotab Sordole 24,2 sekundiga, kuid arvestades seda, et suure osa katsest sõitis ta purunenud esiosaga, siis polegi vast kõige hullem. Ent kokkuvõttes langes ta Sordo selja taha, kaotades hispaanlasele 17,8 sekundiga.

„Tegin seadetes mõned muudatused ja rehvid polnud sada protsenti soojad,“ avas beglane kohe katse alguses juhtunud avarii põhjuseid.

10:09

Sordo edestab Katsutat 4,8 sekundiga, kuid rahul ta oma sõiduga ei ole.

10:09

Sellise asjaga peab Neuville suurema osa katsest sõitma:

10:03

Katse liidriks tõuseb Katsuta, kes edestab Sunineni 5,4 sekundiga.

10:01

Neuville sõitis vastu rajapiiret ja lõhkus masina parema esiotsa. Belglane jätkab, kuid esimeses vaheajapunktis on kaotust Suninenile juba 17,4 sekundit ja karta võib, et see hakkab aina suurenema.

09:58

Suninen edestab finišis Fourmaux'd 3,9 sekundiga.

09:57

Vahepeal tulid rajalt teated, et Neuville'i masin oli seisma jäänud. Kuid kuuldavasti sai belglane taas liikuma, samas mis tempoga, pole selge.

09:53

Samas Rovanperä kaotab finišis Fourmaux'le lausa 14,8 sekundiga.

09:51

Fourmaux saab ajaks 16.30,1, kuid nagu eelmine katse näitas, siis esimest viiulit M-Spordi mees paraku ei mängi.

09:38

9. kiiruskatse on alanud ning Fourmaux ja Rovanperä annavad Põhja-Itaalia mägiteedel kuuma.

09:21

Nii et intriigi on õhus kõvasti, Monza ralli üheksas, 24,93 km pikkune kiiruskatse saab stardi juba 9.33.

09:20

Üldseis:

09:19

8. kiiruskatse tulemused:

09:17

Nii-nii! Evans kaotab Neuville'ile 4,6 sekundiga, mis tähendab ka seda, et liidrikohast jääb Walesi mees ilma. Ogier uueks liidriks, edu Evansi ees 1,5 ja Neuville'i ees 18,5 sekundit.

„Polnud täiuslik katse,“ kõlas Evansi kommentaar.

09:13

Ogier kaotab finišis Neuville'ile 1,7 sekundiga. „Polnud täiuslik katse, aga okei,“ ütles Ogier ja märkis, et liiga suuri riske ta endale ei luba.

09:11

Ent Neuville edestab finišis Sordot 3,4 sekundiga ja see tähendab seda, et kokkuvõttes kasvab tema edu meeskonnakaaslase ees 6,4 sekundile. “Üritan kõvasti suruda, 20 sekundit vahet esimestega pole palju, aga pole ka vähe. Tunne on sarnane nagu eile,“ kommenteeris belglane.

09:07

Sordo liidriks, edu Solbergi ees 1,7 sekundit. „Täitsa okei,“ ütles hispaanlane katse kohta.

09:04

Oliver Solberg haarab liidrikoha endale, kui edestab Sunineni täpselt ühe sekundiga. Ent juba on rajal ka Dani Sordo ja Thierry Neuville, kes võitlevad praeguse seisuga viimase poodiumikoha pärast.

08:56

Siiski-siiski! Rovanperä pole Monzas ikkagi päris õige mõõdupuu, sest Ott Tänakut asendav Teemu Suninen edestab kaasmaalast lausa 8,2 sekundiga.

08:52

Tundub, et Fourmaux' sõit oli täitsa pädev, sest Rovanperä kaotab talle finišis 1,6 sekundiga.

08:49

Eile auto üle katuse keeranud Fourmaux saab 14,80 km pikkusel katsel ajaks 9.28,1. Elame-näeme, kui kõva argument see on. Prantslane ise jääb WRC+ ülekandele antud kiires kommentaaris sõiduga enam-vähem rahule.

08:38

Tere hommikust! Monza ralli teine päev on kohe algamas, kui kell 8:38 saab esimene WRC masin, roolis Adrien Fourmaux, stardi.

Evans juhib küll Ogier' ees rallit, ent MM-tiitel läheks praeguse seisuga prantslasele, kellel on jooksvas tabelis 222 punkti Evansi 212 vastu. Nii et eksimusi ei tohi endale lubada kumbki Toyota pilootidest.

23:19

Toyota pilootide kommentaarid avapäeva kohta:

20:03

Üldseis:

20:02

Kiiruskatse tulemused:

19:54

Siiski mitte. Sordo läheb uueks liidriks. Järgnevad Katsuta (+2,2), Evans (+3,6), Ogier (+3,7), Neuville (+3,7), Greensmith (+5,4) ja Rovanperä (+10,0).

19:45

Katsuta lööb Evansi aja 1,4 sekundiga. Kas jaapanlane saab katsevõidu?

19:43

Rovanperä finišis neljanda ajaga (+6,4).

19:40

Neuville sõidab välja Ogier'ga võrdse aja.

19:38

Evans edestab finišis Ogier'd 0,1 sekundiga ning lõpetab esimese võistluspäeva liidrina.

19:28

Alanud on ralli seitsmes ja päeva viimane kiiruskatse.

17:43

Päeva viimane kiiruskatse algab Eesti aja järgi kell 19.27.

17:43

Üldseis:

17:42

Kiiruskatse tulemused. Neuville sai katsevõidu.

17:15

Kindla peale sõitev Rovanperä jääb Neuville'ile finišis 7,9 sekundiga alla. „[Tingimused] on üsna okeid. Täitsa nauditav on.“

17:14

Kuigi Ogier loovutas Evansile liidrikoha, võib ta end jätkuvalt päris mugavalt tunda. Eeldusel, et Evans võidab nii ralli kui ka punktikatse, kogudes seega 30 punkti, piisab prantslasele tiitlivõiduks kolmandast kohast.

17:13

Neuville: „Oli hea kiiruskatse, aga kaotasin ühe kurvis umbes sekundi. Kiirus pole see, mis ta olema peaks.“

17:12

Neuville läheb uueks liidriks, finišeerides Evansist 0,4 sekundi võrra nobedama ajaga. Üldarvestuses kaotab ta Toyota pilootidele siiski enam kui 20 sekundiga.

17:09

Evans: „Tundus täitsa okei olevat. Sellistel katsetel on raske aru saada, kas surud piisavalt või liiga vähe.“

17:08

Evans lööb finišis Ogier' aja 2,1 sekundiga ja läheb uueks liidriks.

16:59

Käib kuues kiiruskatse, Ogier ja Evans on rajal.

15:36

Viienda katse tulemused ja kokkuvõte:

15:14

Katsuta oli esimeses splitis üleplatsimees, aga tagasipöördes suretas auto välja. Sinna läks tema karjääri viies katsevõit.

15:07

Kui Neuville oli esimeses splitis 1,8 sekundit Evansist ees, siis lõpuks kaotas ta britile 1,2 sekundiga. Finišis põhjendas ta seda käigukastiprobleemidega.

15:01

Evansilt võimas sõit! Ogier'l oli siin katsel veidike ka tee puhastamist ja tänu sellele sõitis Evans 6,5 sekundilisest kaotusest 5,7 tagasi. Kahe mehe vahe on vaid 0,8. Tagant tuleb võimsalt ka Neuville ja äkki siis ikkagi läheb huvitavaks.

14:46

Neljas katse on nüüd kuidagi ära lahendatud ja viies katse on alanud. Sellele lähme vastu järgmises seisus:

13:05

Milline aeg Sordole ja järgmistele määratakse, pole veel teada. Järgmised katsed tulevad juba Monza ringraja pealt.

12:55

Katse jäetaksegi ära ja kõik autod lastakse lihtsalt läbi. Nii palju on tulnud infot, et keegi pealtvaatajatest vajab arstiabi.

12:45

Praegu on esiviisik selline:

12:44

Tundub, et pealtvaatajatega on probleeme. Sordo sõidab selle viimasena rahulikult läbi, järgmised pole veel rajale pääsenud.

12:20

Jätkuvalt on väga udune ja libe. Ikka kohe väga.

12:17

Nüüd läks katse käima!

12:15

Neljas kiiruskatse on juba kuus minutit hilinenud. Miks? Ei oska öelda, sest infot pole jagatud.

11:59

Kolmanda katse ajad ja üldkokkuvõte:

11:53

Sunineni pardakaamerast Fourmaux auto. Veab, et see päris alla ei kukkunud.

11:51

11:47

Fourmaux sõitis kraavi!

11:31

Evans katse lõpus kuigi kurb ei ole, aga Ogier libises taas 2,1 sekundi võrra kaugemale.

11:23

Kolmas kiiruskatse on alanud ja see on siis esimese katse kordusläbimine.

11:15

Teisel kiiruskatsel pääses mitmeks minutiks otsepilti ka Margus Linnamäe, kes kaotas R5 klassis põhja sõitnud Nikolai Grjazinile 35,2 sekundiga. „Peamine on tee tundma õppimine ja udus sõites legendi usaldamine,“ kommenteeris ta oma etteastet.

10:01

Kokkuvõte:

10:01

WRC masinad on teise katse läbi tulnud.

09:43

Rovanperä nädalavahetus saab olema päris humoorikas. Tema ülesanne on Toyotale kindla peale punktid ära tuua, kui piiri peal sõitvate Ogier' või Evansiga midagi juhtuma peaks. Teisel katsel kaotas ta Evansile suisa 44,7 sekundiga. „Päris kohutav on autos olla, kui ei saa suruda. See pole just meeldiv olukord, aga peame olema meeskonna eest väljas.“

09:33

Katse keskel oli Evans Ogier'st juba 2 sekundit maas, aga lõpuks hoopis saab 0,1 sekundit tagasi. Evans leidis kiiruse üles ja läheb andmiseks!

09:09

Järgmine katse saab alguse juba kell 9.16.

09:08

Esimene katse on läbi!

08:51

Rovanperä kaotab finišis Ogier'le lausa 17,5 sekundiga. „Meie ainus ülesanne on ralli lõpuni sõita. Mul pole millegi nimel pingutada,“ kuulutas ta.

08:42

Evans kaotab Ogier'le 3,6 sekundit. Katse on üsna udune ja Evans avaldas finišis üllatust, et vahe on nii suur.

08:37

Tere hommikust! Sebastien Ogier ja Elfyn Evans on rajal ja ralli on ametlikult avapaugu saanud.

21:01
21:00
Testikatse võitis Rovanperä

Enne kui ralli reedel täiega peale hakkab, peeti neljapäeval ära testikatse, kus ajad iga minutiga paremaks muutusid. Esimesel läbimisel oli kiireim Hyundai mees Dani Sordo, teisel MM-tiitlit jahtiv Elfyn Evans ning kolmandal Toyota kolmas piloot Kalle Rovanperä.

Parimad ajad:

  1. Rovanperä 2.55,1

  2. Neuville 2.55,4

  3. Fourmaux 2.56,1

  4. Evans 2.56,4

  5. Greensmith 2.56,4

  6. Sordo 2.58,4

  7. Suninen 2.58,5

  8. Ogier 2.58,8